999 rezultate për

mesdhe

Shpëtohen 2 mijë emigrantë në Detin Mesdhe Autoritetet italiane kanë njoftuar se kanë shpëtuar rreth 2 mijë migrantë të cilët po udhëtonin me disa anije në brigjet
Tragjedi në Mesdhe, përmbytet anija me 80 refugjatë Një anije me 80 refugjatë në bord është përmbytur në Detin Mesdhe shumë afër Italisë. Sipas medieve italiane, anija
Tirana mirëpret 230 artistë të rinj në edicionin e 18 të Bienales së Mesdheut Për herë të parë, Tirana është kthyer në “shtëpinë” e 230 artistëve të rinj nga Mesdheu dhe Europa, pjesëmarrës në edici
Sot do të takojë Bashën, komentuesit urojnë Ramën: Suksese me Lulin Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur duke uruar ndjekësit e tij në Facebook me një video mikëpritëse për p
Dy vjet nga tragjedia më e madhe e emigrantëve në Mesdhe (FOTO LAJM) Janë mbushur sot 2 vjet nga tragjedia më e madhe e emigrantëve në Mesdhe. Më 18 prill 2015 një anije e nisur nga Lib
Tension në Mesdhe, anija ushtarake spanjolle hyn në ujërat territoriale të Gjibraltarit (FOTO LAJM) Një anije ushtarale spanjolle hyri në ujërat territoriale të Gjibraltarit gjatë paradites së sotme duke vënë në alarm ro
Drejt "luftës së madhe", SHBA dhe Rusia përballë me armët më të sofistikuara në Mesdhe (FOTO LAJM) Sulmi i amerikanëve në drejtim të bazës së regjimit të Asadit në Siri na ku nisi sulmi me armë kimike ndaj civilëve ka r
"Admiral Grigorovich", fregata e frikshme me të cilën Putini kërcënon amerikanët në Mesdhe (FOTO LAJM) Rusia dërgoi menjëherë në Mesdhe fregatën "Admiral Grigorovich" duke e pozicionuar mes destrojerëve amerikanë dhe bregut
Tension në Mesdhe, Putini kërcënon anijet amerikane me destrojerin modern (FOTO LAJM) Mesdheu është "nxehur" ndjeshëm pas sulmit të ushtrisë amerikane me 59 raketa "tomahawk" ndaj bazës ajrore të ushtrisë s
Sulmet në Siri, ja pamjet e hedhjes së raketave "Tomahawk" nga Mesdheu (VIDEO) Pentagoni ka publikuar një video në të cilën shihet se si raketat "Tomahawk" nisen nga Mesdheu në drejtim të forcave ush
Tjetër tragjedi në Mesdhe, 146 emigrantë të zhdukur nga përmbysja e anijes Deti Mesdhe vazhdon të marrë jetë njerëzish që mundohen të largohen nga vendet e tyre të lindjes për një jetë më të mirë
Aeroplanmbajtësja amerikane në Mesdhe, rinisin sulmet ndaj ISIS-it (FOTO LAJM) Avionët luftarake amerikanë kanë filluar neutralizmin e objektivave terroriste të Shtetit Islamik në Irak dhe Siri nga D
“Ushtria” e krimbave kërcënon Afrikën, rrezikohet edhe Mesdheu Shkencëtarët kanë bërë thirrje për një ndërhyrje urgjente për të parandaluar larvën që po shkatërron të mbjellat me misë
Ja arsye përse dieta mesdhetare është kaq e shëndetshme Dieta mesdhetare është dieta më e shëndetshme që mund të mbani, e rekomanduar dhe nga specialistët. Një ndër arsyet p
Mesdheu, "varreza" e emigrantëve afrikanë që synojnë Europën Mesdheu është kthyer serish në një varrezë për emigrantët afrikanë që synojnë të mbërrijnë në Europë përmes Italisë.
Aaeroplani rus rrëzohet mbi Detin Mesdhe (VIDEO & FOTO LAJM) Një aeroplan luftarak rus, "Su-33" është rrëzuar sot mbi Detin Mesdhe teksa po tentonte të ulej në aeroplan-mbajtësen ru
Nxehet "Mesdheu", Turqia i përgjigjet kërcënimeve të ministrit grek (FOTO LAJM) Deklaratat e ministrit grek të Mbrojtjes bërë nga vija kufitare mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku cilësoi si idiote deklara
Blindohet Mesdheu / Mbërrijnë 2 luftanije amerikane dhe 4 mijë marinsa (FOTO LAJM) Katër mijë marinsa amerikanë dhe 2 luftanije kanë mbërritur në Detin e Mesdheut pas kalimit në Kanalin e Suezit. Flo
Ja cila është dieta më e mirë për t’u dobësuar Bazuar tek 5 studime të ndryshme të kryera nga Universiteti i Harvardit, dieta mesdhetare ka rezultuar më efikase në hum
Anija "Oriku" niset për mision në "Mesdhe", lot dhe përqafime me marinarët (FOTO) Sot anija Oriku është nisur nga Porti i Durrësit me në bord 21 ushtarakë shqiptarë, si pjesë e misionit për sigurinë e M