999 rezultate për

mendoni

Mishrat e dhëmbëve janë më të rrezikshme se sa mendoni Ne kryejmë të njëjtin ritual çdo mëngjes dhe mbrëmje. Gjithmonë i lajmë dhëmbët me kujdes, por ekziston një pjesë e rënd
Nuk ju pëlqejnë Krishtlindjet? Psikologët ju tregojnë si t’i përballoni Sapo vjen dhjetori, çdo gjë dekorohet për festat e fundvitit. Ka disa persona që mezi e presin këtë muaj, por ka edhe ng
Ju trembin kilet që mund të shtoni gjatë festave? Si të mos merrni shumë kalori ǒkuptim do kishin festat po të vazhdonim me të njëjtat shqetësime dhe rregulla, për të mos e tepruar me ushqimin? Në fe
Tufa publikon procesverbalin me firmën e Krajës: Kjo është vepra e kreut të SPAK (FOTO LAJM) Më zgjedhjen e Arben Krajës në krye të SPAK, ka ardhur menjëherë reagimi i ish-kryetari i Institutit për Studimin e Krim
"Miss Bota 2000", s'do ta besoni si duket bukuroshja pas 20 vitesh (FOTO LAJM) Priyanka Chopra nga India në vitin 2000 ishte “Miss World”, dhe kjo femër e bukur indianie e mori titullin kur ishte 18
As Gutusso nuk i bën punë Napolit, e mposht edhe Parma (VIDEO) Napoli është mposhtur nga Parma si vendas 1:2. Ishte ekipi mysafir që kaloi i pari në epërsi përmes Kulusevskit në mi
Mendoni se po i ruheni tërmetit: Rreziku i madh që na kanoset duke fjetur në makina Tërmeti i dy ditëve më parë ka shkaktuar deri më tani 40 viktima dhe qindra të lënduar përveç dëmeve të mëdha materiale.
Jeni një burrë i divorcuar? Rreziku është shumë më i madh sesa mendonit Prej shumë dekadash studimet kanë treguar se divorcet janë shumë të rënda psikologjikisht jo vetëm për nënat dhe fëmijët
Liverpool shënon në minutat e fundit për të vazhduar bilancin 100% në Premierligë (VIDEO) Liverpool ka arritur të shënojë fitore të vështirë 2:1 në shtëpi ndaj Leicesterit. Në minutën e 40 të takimit, Sadio
A ka në dorë përgjime kërcënuese për qeverinë? Përgjigjet Saimir Tahiri I pyetur në lidhje me akuzat e opozitës se ish-ministri ka në dorë të dhëna që mund të kërcënojë mazhorancën, Saimir Tah
Mendoni që i dashuri juaj po mundohet të dominoj? Këtu gjeni disa nga shenjat Përveç shumë gjërave që ndikojnë në funksionimin e një lidhje, dashuria, respekti dhe besimi janë në top të listës. F
Çfarë të bën ekspert në shtrat Ndërrimi i shpeshtë i pozicioneve apo kohëzgjatja, nuk janë gjithnjë faktorët që na bëjnë të jemi të paparë në shtrat. J
Mendoni se Diellza Kolgeci është yll, mbesa e vet e "konkuron" (FOTO LAJM) Lorinda Kolgeci mbiemri i së cilës nuk është i pa dëgjuar për publikun shqiptar edhe pse shumë e re në moshë duket se aj
Po mendoni të birësoni një qen, 6 racat që sugjerojmë për ju Familjet që duan të adoptojnë qen, ndërkohë që kanë fëmijë të vegjël në shtëpi janë shumë të rrallë. Ndoshta për shkak s
Efekti magjik i farave të shalqirit, shëron që nuk e mendoni Shalqiri është një frutë, i cili ka prejardhjen nga Afrika e Perëndimore. Brenda shalqirit gjenden një numër i konsid
Nëse mendoni se jeni të lidhur me personin e gabuar, ja çfarë duhet të bëni Lidhjet e dashurisë shpesh mund të jenë të komplikuara, për shkak të dyshimeve të vazhdueshme nëse keni përkrah personin
Vajza muaji gusht "kërkon" këto ngjyra për thojntë (FOTO LAJM) Nuk e dimë se ku ikën kaq shpejt qershori dhe korriku, por jemi zyrtarisht në gusht dhe besoj të gjithë po mendoni me ve
Disa mënyra që jua bëjnë më të lehtë nga se mendoni heqjen e duhanit Vesi më i dëmshëm për shëndetin e njeriut është duhanpirja. Shumë njerëz tentojnë të heqin dorë, mirëpo ende nuk e ka
5 gabimet e përditshme që po dëmtojnë jetën tuaj seksuale Gabimi 1: Ju mungon iniciativa Shpeshherë femrat marrin pozicion pasiv në seks dhe presin kryesisht iniciativa
Kida qenka në një lidhje por jo me atë që mendonim (FOTO LAJM) Ajo sjell hite pafund dhe është një ndër këngëtaret shqiptare që qëndron në krye të klasifikimeve. Këtë verë ka sjell