999 rezultate për

media

Mediat në Spanjë e bëjnë të sigurtë, Hazard ka firmosur për Realin Eden Hazard pritet të zyrtarizohet si nënshkrimi i tretë i Real Madridit para sezonit 2019/20, pas Rodrygo Goes dhe Eder
Mediat në Itali e bëjnë të sigurtë, Conte rikthehet te Juventusi uventusi që nga sezoni i ardhshëm mund të jetë me trajner të ri dhe ai është Antonio Conte, raporton "Calciomercato".
Nëna e Ronaldos zbulon trishtimin: Mama unë nuk bëj dot mrekulli Juventusi u eleminua turpshëm dje nga Champions-i teksa humbi 1-2 në ndeshjen e kthimit në "Alianz Stadium" nga Ajax-i.
Shpërthejnë mediat Europiane: Nipërit e Johan Cruyff po bëjnë historinë (FOTO LAJM) Ajax-i arriti një mrekulli mbrëmjen e djeshme duke eliminuar Juventusin nga Liga e Kampioneve. Të gjitha gazetat spor
Thaçi kapet mat nga mediat në Barcelonë, çfarë bën në shtetin që nuk njeh Kosovën? (FOTO LAJM) Mediat serbe kanë publikuar fotografi të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, duke shkruar se ai po shëtitet në afërsi
FSHF prezanton nesër para mediave trajnerin e ri Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar një konferencë për shtyp ditën e nesërme me Presidentin e FSHF-së, Armand Duk
PD thirrje ndërkombëtarëve: Liria e medias në rrezik, ndërhyni! (FOTO LAJM) Partia Demokratike iu ka kërkuar institucioneve ndërkombëtare të ndërhyjnë për t’iu ardhur në ndihmë mediave. Ish-de
Ndali Atalantën, mediat italiane thurrin elozhe për Veselin Empoli luajti djë në transfertë kundër Atalantës duke rrëmbyer një pikë me mjaft vlerë në luftë për mbijetesën. Nga 3
Çmenden mediat serbe, zjarrin në katedrale e lidhin me Kosovën (FOTO LAJM) Mediat serbe edhe tragjedinë e zjarrit të Katedralës Notre Dame në Paris e kanë lidhur me Kosovën. Në disa artikuj të
Mediat britanike: Shqipëria është burg për kafshët e egra, shteti bllokon largimin e tyre (VIDEO) Trajtimi i kafshëve në kopshtet zoologjike në Shqipëri vihet sërish në fokus të medieve britanike. Në një shkrim të t
Kandidati sfidon kundërshtarin komedian, debaton me podiumin bosh Presidenti në detyrë i Ukrainës, Petro Poroshenko mbërriti për të zhvilluar debatin e shumëpritur televiziv me njeriun q
Mediat greke nxjerrin 13 emrat e Murataj, ja shteti ku fshihej Mediat greke kanë zbardhur 13 identitetet e rreme të përdorura nga Admir Murataj, gjatë periudhës që ka qenë në arrati.
Merret vendimi, sa vite burg për shqiptarin në Angli Drejtësia britanike ka dënuar me 12 vite burg një emigrant shqiptar, i cili në shtatorin e vitit të kaluar u arrestua me
Aleksandar Vuçiç: Më shqetëson takimi në Berlin Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodh aktualisht si dhe pë
Rusia, 10 milion euro tek politikanët dhe mediat e Kosovës Rusia ka një axhendë përmes së cilës tenton të shtrijë ndikimin e saj në Kosovë, dhe ashtu si në të gjithë rajonin e Bal
Zyrtari i Ambasadës së SHBA: Pronarët e mediave në Shqipëri shantazhojnë bizneset e huaja Shefi i Marrëdhënieve me Publikun në Ambasadën e SHBA në Tiranë, Brian Beckmann, e vlerëson hapësirën mediatike në Shqip
Sherri Coman-Lewandowski, reagon Kovac Të enjten bëri bujë një lajm i publikuar nga Bild, që raportonte se në stërvitjen e Bayern-it kishte plasur sherri dhe K
Nostradamusi parashikon luftë të përgjakshme Turqi-Greqi në 2019: Lajmi bën bujë në mediat greke dhe turke Një ndër gazetat më të mëdha në Turqi, "Sabah" i është referuar një parashikimi të Nostradamusit, sipas të cilit Greqia
Mediat turke: Fenerbahçe blen futbollistin e njohur shqiptar (FOTO LAJM) Sulmuesi Vedat Muriqi është shumë pranë akordit me gjigandët e Fenerbahçes. Lajmi konfirmohet nga mediat turke, teksa zy
Intervista në shqip e Dua Lipës, ishte koha kur e shihte Rita Orën si idhull (VIDEO) Pesë vite më parë Dua Lipa ëndërronte të kishte një karrierë si Rita Ora, asokohe shqiptarja që po pushtonte majat e kla