999 rezultate për

mcallister

Eurodeputeti gjerman jep alarmin për rrezikun rus në Ballkan: Shqipëria, në rrugë të mbarë Europarlamentari gjerman i CDU-së dhe kreu i Komisionit të Parlamentit Europian për Politikën e Jashtme, David McAlliste
McAllister: Serbia nuk guxon ta bllokojë Kosovën Dialogu me Kosovën është i ndërlidhur me procesin e përafrimit të Serbisë me Bashkimin Europian. Ajo që kërkohet prej sa
23 qershori, vendimtar për marrëdhëniet Kosovë-Serbi 23 qershori do të jetë raundi vendimtar për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë dhe për hapjen e neg