999 rezultate për

mbajtja

Hakerohet faqja zyrtare në internet e aeroportit "Nënë Tereza" Një surprizë e bukur është përcjellë nëpërmjet faqes zyrtare të aeroportit "Nënë Tereza", për ditën e Shën Valentinit.
Rodgers: Nuk e kam menduar kurrë largimin e Balotellit Pasi i hapi rrugën një largimi të mundshëm të Mario Balotellit, duke deklaruar se sulmuesi italian nuk i përshtatet skem
Denoncon në polici 23 vjeçarin, kërcënoi me jetë farmacisten Një 23 vjeçar i cili ngacmonte në mënyrë të vazhdueshme një farmaciste është vënë në pranga, ndërsa raportohet se ai e k
Pengohet mbajtja e shamisë në shkolla Në Kosove, nxënësit që kanë shami kanë patur probleme, për shkak se nuk janë lejuar të vazhdojnë mësimet pa e hequr atë.
Qeni, kafsha që ne na mban të rinj Për tu dukur dhjetë vjet më të rinj, mjafton që ju të keni një qen në shtëpitë tuaja. Sipas studimeve të fundit është ar
Kërkesa e lartë në punë, ndihmon në shëndetin mendor Sipas një studimi të fundit, mbajtja aktive e trurit ndihmon në shëndetin mendor. Në këtë studim janë përfshirë 2.000 nj
Lejohet mbajtja e marshit në Bjellorusi në kujtim të Çernobilit Aksidenti i datës 26 prill të vitit 1986, në njërin nga reaktorët e uzinës Çernobil, shkaktoi rrezatim tejet të lartë, q
Përmbajtja e statuteve të komunave veriore e papranueshme Zëvendëskryeministrja, Edita Tahiri është shprehur se përmbajtja e statuteve në komunat veriore është e papranueshme dhe
Armëmbajtja pa leje, arrestohet 30-vjeçari Një 30-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi është kapur me armë. Forcat e policisë së Komisariatit nr.1 në
Hajredini: Mbajtja e shamisë në shkolla, e drejtë njerëzore Përsa i takon mbartjes së shamisë në shkolla dhe futjes së lëndëve fetare në shkolla qeveria e Kosovës do të formojë një
Mbajtja peng, 10-vjeçari rrëfen orët e tmerrit në banjën e manjakut Djali 10-vjeçar A. C., i cili u rrëmbye, u dhunua dhe u kërcënua nga i arrestuari Ardian Prrenjasi fundjavën e kaluar, k
Armëmbajtja pa leje, Halimi paralajmëron ashpërsim të masave ndëshkuese Ministri i Drejtësisë Eduard Halimi ka paralajmëruar ashpërsimin e masave ndaj personave të cilët do të kapen me armëmba
Në Shqipëri ngatërrohet flamuri i Kosovës me të Bosnjes (VIDEO) Punonjësit e fabrikave të çimentos protestuan një ditë më parë në Tiranë ndaj taksës së referencës për çimenton, të vend
Shihet të dielën Qeveria dhe shtetet anëtare të Quint’it i dhanë mbështetje organizimit të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare serb
Mbajtja e zgjedhjeve serbe, në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës Mbajtja e zgjedhjeve serbe në Kosovë, qofshin ato lokale, parlamentare apo presidenciale, është e papranueshme dhe në ku
Përdorni ujë të ftohtë gjatë stërvitjes Nëse lodheni shpejt gjatë vrapimit zgjidhja është shumë pranë jush. Edhe pse duket e çuditshme, shkencëtarët amerikanë k
Mbajtja e zgjedhjeve lokale serbe mund ta përkeqësojë situatën Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për Kosovën, Samuel Zhbogar ka thënë se mbajtja e zgjedhjeve lokale serbe mund
Në takime ku është Kosova, do lexohet përmbajtja e fusnotës Përfaqësuesit e Qeverisë së Serbisë, të cilët marrin pjesë edhe delegatë nga Kosova, do të jenë të detyruar të lexojnë t
Bogdanoviq: Mbajtja e referendumit na vë në situatë delikate I ashtuquajturi ministër për Kosovën Goran Bogdanoviq thotë se frymëzuesit dhe ithtarët e referendumit në veri të Kosov
Zbulohet përmbajtja e dokumentit të Rober Cooper-it Një propozim i para dy javëve, i dalë nga ndërmjetësi i bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, britaniku Robert Cooper, në