999 rezultate për

matit

Në gjyq 2 financierët e Ujësjellësit të Matit Dy financierë të cilët akuzohen se kanë marrë 18.5 milionë lekë të reja dhe kanë lënë 65 mijë banorë në Mat pa ujë jane
Obama i bllokon hyrjen në SHBA diplomatit iranian Abutalebi Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barack Obama, ka nënshkruar ligjin, i cili bllokon vizën amerikane për di
Reagimi i ALUIZNI-t: Hotel Diplomatit ia dha pronën Shaban Memia Drejtoria e Përgjithshme e ALUIZNI-t reagon ndaj akuzave të të Partisë Demokratike për rastin e Hotel Diplomatit. ALUIZN
Asgjesimi i kanabisit, policia sulmohet me armë në Mat Operacioni i policisë për asgjësimin e disa parcelave të mbjella me kanabis në fshatrat e Matit ka hasur në rezistencën
Ish-ushtarët e UÇK-së rikthehen në Mat pas 14 vitesh Pas 14 vitesh, një grup ish-ushtarësh nga Kosova të stërvitur në Mat janë rikthyer në repartin ushtarak të Mollzave ku e
Kontesti i emrit s'mund të zgjidhet sipas modelit Kosovë-Serbi Bisedimet për çështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë duket se kanë ngecur, ende nuk po gjendet një rrugë e mesme pë
Maqedonia kërkon formë tjetër të bisedimeve për emrin Në kuadër të përpjekjeve për zgjidhjen e çështjes së emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë, pala maqedonase kërkon ndërrimi
BDI mbështet ndryshimin e formatit të bisedimeve Ndryshimin e formatit të bisedimeve me Greqinë, të cilën e propozoi lideri i VMRO-së Nikolla Gruevski, e mbështet edhe p
Vjedh bankomatin, dënohet me një vit burg Për shtetasin bullgar 48 vjeçar, Gjykata Themelore e Prishtinës vendosi një vit burg, pasi tentoi të vidhte një bankomat
Berisha vijon inaugurimin e rrugëve të rikonstruktuara Në vijim të fushatës së përurimit të veprave publike, kryeministri Berisha mori pjesë sot në inaugurimin e përfundimit t
Incidenti Rama-Ceka, Kuvendi miraton komisionin hetimor Edhe pse opozita nuk ishte në sallë, me votat e maxhorancës, Kuvendi votoi sot pro ngritjes së komisionit hetimor për të
U plagos në krye të detyrës, ndërron jetë shefi i krimeve të Burrelit Shefi i krimeve të Burrelit Musa Skura i cili u plagos rëndë pak ditë më parë gjatë një operacioni policor ka ndërruar j
Plagosja, shefi i Krimeve të Matit niset për kurim drejtë Italisë Update - Shefi i Krimeve të Komisariatit të Matit, Musa Skura është nisur sot për një mjekim më të specializuar drejt sp
Operacioni i Policisë së Matit, zbardhen detajet e plagosjes së shefit të Krimeve Policia e Shtetit përmes një deklarate për mediat ka sqaruar operacionin e ndërmarrë në afërsi të fshatit Suç në aksin B
Ndryshimi i Champions League, çfarë përfitojnë ekipet shqiptare Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, në një intervistë për mediat franceze pranoi se po institucioni evropian i futboll
Deda: Me Serbinë të dialogohet, por jo për veriun Ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, aktualisht drejtor ekzekutiv në Institutin Kosovar për Kërkime dhe Zhvill
Bulqizë, plagoset minatori Aksidentet në minierat shqiptare nuk kanë të mbaruar. Gjatë mëngjesit të sotëm një tjetër minator i cili punonte në mini
Vrasja e gruas së diplomatit, arrestohet gazetari Një gazetar ka përfunduar në prangat e policisë indiane si i dyshuar për sulmet e ndodhura një muaj më parë ku mbeti e v
Mat, gjendet i vdekur endacaku Një 37-vjeçar është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në rrethin e Matit. Sipas policisë në një fshat të rrethit të Mati
Gurrë e Matit, plagoset 24 vjeçar Një 24 vjeçar është plagosur me armë zjarri mesditën e sotme në fshatin Gurrë të Matit. Burimet nga policia lokale sqaru