999 rezultate për

marredheniet

BE-ja mesazh të fuqishëm Serbisë: Kujdes me Rusinë Zëvendësndihmës sekretari i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Hoyt Brian Yee, i ka bërë thirrje Serbisë që
Miley Cyrus rrëfen për rikthimin me ish të fejuarin dhe marrëdhëniet me kanabisin (FOTO LAJM) Ajo i ka kaluar vitet e fundit si një përkrahëse e fortë e marijuanës. Përveç veshjeve të saj me gjethe të bimëve na
SHBA-Rusi në krizë, pse nuk ka më besim mes Trumpit dhe Putinit Sekretari i SHBA-ve Rex Tillerson, tha se, tani për tani, "nuk ka pothuajse fare besim" midis SHBA-së dhe Rusisë. Til
Merkel: Marrëdhëniet Turqi-BE janë goditur rëndë Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë sot në parlamentin gjerman se marrëdhëniet mes Turqisë dhe Gjermanisë janë
Ivanic: Gjithçka që vjen nga jashtë nuk mund të jetë e mirë për Maqedoninë Kryesuesi i Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Mlladen Ivanic, i cili është për vizitë dyditore në Maqedoni, deklaro
Putin: Marrëdhëniet me SHBA-të u prishën pas zgjedhjes së Trumpit president Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, gjatë një interviste, ka deklaruar marrëdhëniet mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuar
SHBA paralajmëron Rusinë: Marrëdhëniet tona do dëmtohen nëse … Sekretari Amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, ka akuzuar Rusinë se nuk ka arritur të ndalojë Sirinë që të mos përdorë arm
Thaçi: Gjendja e shqiptarëve në Maqedoni po përkeqësohet Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi sot në selinë e partisë në Tetovë mbajti një takim me amba
Paralajmëron Koçijançiç: Zvarritja e krizës sjell sanksione (VIDEO) Zgjatja e krizës politike në Maqedoni do të ketë ndikim në ekonominë e vendit, ka thënë Maja Koçijançiç. E pyetur se
Putini i garanton Vuçiçit bashkëpunim edhe pas zgjedhjeve Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili ka zhvilluar dje një vizitë zyrtare në Moskë ku është takuar me preside
Mustafa: Të ngremë ushtrinë pa prishur marrëdhëniet me ndërkombëtarët Kryeministri i Kosovës dhe lideri i LDK-së, ka mbajtur një fjalim në Prizren, ku u shënua 27 vjetori i themelimit të Lid
Leskaj: Marrëdhëniet KLSH-Komision duhet të kalojnë në fazë të re Në prezantimin e marrëdhënieve Kontrolli i Lartë i Shtetit-Parlament, kryetari Bujar Leskaj theksoi marrëdhëniet e mira
TENSIONET/ Erdogan ashpërson gjuhën: Nëse unë jam diktator, ju jeni nazistë Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpërsuar gjuhën ndaj Bashkimit Europian, duke thënë se do të vazhdojë t'
TENSIONET/ Erdogan: Me Evropën do diskutohet çdo gjë, nga A deri tek Zh-ja Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka thënë sot se pas referendumit që do të mbahet në prill, Turqia do të vazh
Ivanov përsërit akuzat ndaj Shqipërisë: Po ndërhyni në punët tona duke nxitur nacionalizmin Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov i cili ndodhet në Baku në kuadër të Forumit Global, është takuar atje me president
Bregu thyen akullin, rrëfen për marrëdhëniet me Ramën dhe komplimentet e tij Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu e ftuan në emisionin e Adi Krastës në “Top-Channel” ka folur mbi marrëdhëniet e koment
Thaçi: Problemet e Maqedonisë janë marrëdhëniet ndëretnike Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi ka zhvilluar sot një takim me shefen e Misionit të OSBE-së në vend, ambasadoren Nina Suomala
Rusia i trembet "rusofobi"-së pas rënies së Flynnit Zyrtarisht, Kremlini tha se dorëheqja e këshilltarit për siguri kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, Michael Flynn, për shka
CNN: Presidenca e Trump në krizë, marrëdhëniet me Moskën në pikëpyetje Presidenti Donald Trump po përpiqet të dalë nga situata, pas dorëheqjes së këshilltarit të tij për sigurinë kombëtare, M
Marrëdhëniet Rusi-SHBA, Lavrov takon Tillersonin për Ukrainën Ministri i jashtëm rus Sergej Lavrov, duke komentuar situatën në Ukrainë me kanalin "NTV rus", ka thënë se ai ndoshta do