999 rezultate për

mare

Qytetarët sulmojnë Ramën për spitalet: O delenxhi i pangopur! (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke uruar ndjekësit e tij me një postim nga Qëndra Spitalore Universitare Nënë T
Përleshen me thika adoleshentët në Himarë Njw sherr me thika ka ndodhur sot nw Himarw ku ka mbetur i plagosur njw i ri. Burime nga policia thanë se është marr
Deputeti grek kërcënon Shqipërinë: Të lëshojmë avionët luftarakë mbi Himarë Shembja e ndërtesave në Himarë është çështje delikate që përfshin dy shtete, Greqinë dhe Shqipërinë. Pala greke ka as
Shqipëri-Greqi, negociata të ethshme deri në mesnatë për një karburant në Himarë Krahas pronave pa leje, Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit prishi edhe një karburant dje në Himare, i cili ndryshe n
Shembjet e shtëpive në Himarë, vjen reagimi i parë nga Athina zyrtare Shembja e banesave në Himarë ka sjellë edhe reagimin e parë nga Athina zyrtare. Ka qenë pikërisht zëdhënësi i qeveris
E FUNDIT/ Një person tenton t'i vërë flakën një autoboti me gaz në Himarë Vazhdojnë prishjet e objekteve në Himarë në kuadër të Projektit ”Rikualifikimi urban në Spille-Himarë”. Mësohet se nj
Prishja e ndërtimeve pa leje në Himarë, banorët përplasen me policinë (VIDEO) Mëngjesin e sotëm ka nisur aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në Himarë. Banorë të zonës janë mbledhur duke t
Ambasadorja greke vizitë në Vlorë: Kujdes Himarën! Ambasadorja greke në Shqipëri Eleni Sourani sot ka zhvilluar një vizitë në qytetin e Vlorës, ku ka theksuar rëndësinë e
Gjendet i pajetë një person në Himarë Një person i pajetë është gjetur në Himarë. Burimë nga policia bëjnë me dije se shtetasi 50-vjeçar është gjetur në oborr
Real Madridi rrit interesimin për bashkëlojtarin e Vinicius JR ( VIDEO ) Real Madridi nuk ka ndërmend të ndalet në blerjen e lojtarëve të ri. Klubi Madrilen së fundi ka rritur interesimin e tyr
DOSJA HABILAJ/ "Ketu kemi gjithçka nën kontroll, por noj grua q**ë...", si u ngarkuan tonelata drogë në Himarë Pjesë e dosjes së përgjimeve të klanit Habilaj është edhe një rast në 6 maj të vitit 2015 ku bashkëpunëtorët e tyre nga
OMONIA dhe “Agimi i Artë”, përpjekje për tensione në Himarë Këtë të premte, ministrat e Ramës, Damian Gjiknuri dhe Mirela Kumbaro kanë qënë në Himarë, me qëllim për të negociuar me
Fillimi i një procesi në Katalanjë dhe absurditeti krahasues me Kosovën dhe Himarën Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Katalanja votoi dje për pavarësinë e rajonit të saj nga Spanja. Pak javë më parë votoi e
Nën hetim firma që bëri projektin e shëtitores në Lungomare Policia ka filluar procedimin penal ndaj një firmë ndërtimi si edhe ndaj katër shtetasve në një tjetër rast për shpërdor
E reja nga Korça pret damarët tek Kisha e Laçit Një 27-vjeçare nga Korça ka zgjedhur Kishën e Laçit që kryejë aktin e vetëflijimit duke prerë damarët. Për fat të mi
27-vjeçarja nga Korça pret damarët në Kishën e Laçit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kishën e Laçit ku një vajzë e re ka tentuar të flinjohet duke prerë damarët. 27-vje
Vrasja në Lungomare, motra kërkon drejtësi për vëllain e djalin e saj Në korrik të këtij viti në Lungomare, Vlorë, u ekzekutua një 35 vjeçar, ngjarje e cila tronditi gjithë Vlorën. Ditën
Tritan Shehu: Politika e jashtme, shterpë dhe konfuze Deputeti Tritan Shehu me anë të një postimi në Facebook shkruan se programi i qeverisë për politikën e jashtme është sht
Moti i keq rrezikon jetën e 9 pushuesve, në Ksamil, Sarandë e Himarë Disa turistë janë vënë në rrezik për jetën për shkak të motit të keq që ka përfshirë vendin këto ditët e fundit në Shqip
Ndërron jetë aktorja e madhe Hajrie Rondo Aktorja e madhe Hajrie Rondo ka ndërruar jetë para pak minutash në moshën 66 vjeçare në Himarë. Ka ndërruar jetë akto