999 rezultate për

maqedoni

Ahmeti: Të bashkuar për një Maqedoni të barabartë Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti, në emër të partisë dërgoi urim me rastin e Ditës së pavarës
Maqedonia e turpëruar kërkon falje publike për skandalin Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurc sot është pritur me flamur të gabuar në ceremoninë zyrtare përpara Qeverisë së Maqe
Maqedonia turpërohet para botës, pret kancelarin austriak me flamur të gabuar (FOTO LAJM) Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz sot është pritur me flamur të gabuar në ceremoninë zyrtare përpara Qeverisë së Maqe
Shqiptarët janë maqedonas dhe Shqipëria është pushtuese, këto mësojnë fëmijët në shkollë Librat e lëndës së gjeografisë dhe historisë, të ribotuara në vitin 2009, kanë përmbajtje me prapavijë politike, ofendue
Trump i dërgon një letër Maqedonisë, kjo është porosia e tij Marrëveshja e Prespës për zgjidhjen e kontestit me emrin e hap rrugën e Maqedonisë drejt anëtarësimit në NATO dhe BE, i
Foto me VIP-a, kush është Shpëtimi që mbushi lokalet e Maqedonisë me prostituta nga Shqipëria (FOTO LAJM) Një shoqatë artistike është zbuluar dhe demaskuar nga emisioni "Fiks Fare" ditën e djeshme, në të cilën rekrutoheshin fe
Foto me VIP-at, kush është kryetari i shoqatës që rekrutonte prostituta në Maqedoni Një grup prostitucioni me qendër në Tiranë por që rekrutonte vajza në Maqedoni është demaskuar mbrëmjen e sotme. Nën
Zaev: Flamuri maqedonas do të valëvitet në mes të Shqipërisë falë Ramës Shqipëria do t’i japë Maqedonisë port në Durrës, të cilin do ta shfrytëzojnë kompanitë maqedonase për shkëmbim tregtar,
Kjo javë është historike për Maqedoninë Bashkimi Evropian po intensifikon aktivitetet në mbështetje të Maqedonisë për referendumin e 30 shtatorit për Marrëveshj
Zaev: Ta pranojmë emrin e ri siç e ka pranuar dikur Gruevski Kryeministri Zoran Zaev, sot duke i komentuar dokumentet që i ka publikuar “Uikiliks” se që në vitin 2008 është pranuar
Hahn: Serbia dhe Kosova mund të ndryshojnë kufijtë por jo Maqedonia Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, nuk e përjashton mundësinë e ndryshimit të kufijve midis Ko
Arrestohen shtatë pjestarë të ISIS në Maqedoni, a janë shqiptarë? Ministri i Brendshëm i Maqedonisë tha se policia ka arrestuar sot shtatë persona që besohet se kanë luftuar në Siri dhe
Wikileaks nxjerr sekretin e dhimbshëm të Gruevskit për emrin Qeveria e Maqedonisë në vitin 2008 ka qenë e gatshme të pranojë emrin Republika e Maqedonisë Veriore apo Republika e Maq
Maqedonia kërkon pilotë ushtarakë Ministria e Mbrojtjes e Maqedonisë dhe Akademia ushtarake "Gjeneral Mihajllo Apostollski" sot shpallën konkurs për regji
Grekërit ngrihen në këmbë kundër Maqedonisë Kundër Marrëveshjes së Prespës, në mënyrë paqësore dhe të vendosur, pa karakteristika partiake dhe pa fjalime, organizat
Një mysafir shumë i veçantë viziton të shtunën Maqedoninë Kryeministri maqedonas Zoran Zaev deklaroi sot se shpreson që kancelarja gjermane Angela Merkel të vijë të shtunën në Sh
Më shumë se 7 000 vende të lira pune në Maqedoni Në tremujorin e dytë të këtij viti të dhënat statistikore tregojnë se shkalla e vendeve të lira të punës në Maqedoni ish
Nis sot mësimi për shkollat e mesme dhe fillore në Maqedoni Për rreth 270.000 nxënës të shkollave fillore dhe të mesme, prej të cilëve 20.000 filloristë, sot fillon viti i ri shkol
Sot bëni kujdes nga rrufetë në Maqedoni Moti sot në Maqedoni paradite do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale. Në orët e pasdites në pjesët veriore do
Edhe këtë vit ofendime në tekstet shkollore maqedonase, përgjegjës është një ministër shqiptar Nxënësit shqiptarë në Maqedoni edhe në vitin shkollor 2018/2019 do të vazhdojnë të mësojnë me tekste shkollore me gabime