999 rezultate për

maqedonase

As bukë, as ujë, dalin pamjet e keqtrajtimit të "Skënderbeut" nga policia maqedonase (VIDEO) Prej ditësh vazhdon të përflitet sjellja aspak e pranueshme e policisë së Maqedonisë ndaj skuadrës shqiptare të Skënderb
Kumanovë, lagjet shqiptare si në Kandahar, në ato maqedonase nuk ndalen punimet (FOTO LAJM) Rrugët në lagjet shqiptare në Kumanovë janë në gjendje të mjerueshme, në lagjet e banuara me maqedonas po rregullohen dh
Shqiptarët u irrituan me policinë maqedonase në Sarandë, por ja ç'po ndodh në Strugë (VIDEO) Dy ditë më parë, fotot e publikuara nga Policia e Shtetit ku dukeshin disa policë të Maqedonisë duke patrulluar në Saran
Policia maqedonase zbarkon në Sarandë e Durrës, shpërthejnë shqiptarët: Shkë*dhata! |(VIDEO) Patrulla të policisë së Republikës së Maqedonisë kanë filluar të qarkullojnë nëpër rrugët e qyteteve turistike të Shqipë
Ja çfarë përmban Ligji për gjuhën shqipe Republika e Maqedonisë miratoi në mbledhjen e saj të 20-të ligjin për përdorimin e gjuhëve në përputhje me rezolutat e B
Ahmeti: Marrëveshja me Bullgarinë, arritje e madhe për integrimin e vendit Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka vizituat sot ambasadën e Bullgarisë në Maqedoni, ku është takuar me ambasadorin Ivan Pe
Mediat maqedonase, jehonë mungesës së Ramës me atlete në foto me Pence (FOTO LAJM) Mos prania e kryeministrit Edi Rama në foton familiare të udhëheqësve të shteteve të rajonit me Zv.Presidentin e SHBA-ve
Ivanovi do të fal 58 persona me rastin e festës maqedonase Presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov, me rastin e festës kombëtare maqedonase “Ilinden” (2 gusht), do të fal 58 persona q
Policia maqedonase në këmbë, vriten me “kallash” dy funksionarë të DSK-së? Dy persona janë gjetur të vrarë në fshatin Teranci tw Koçanit. Rastin në polici e ka paraqitur personi S.M. 28 vjeçar
Kryeparlamentari Xhaferi befason mediat maqedonase, mban konferencën në gjuhën shqipe Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka befasuar mediumet në konferencën për shtyp në të cilë
Policia maqedonase do të patrullojë rrugët e Shqipërisë Numri i qytetarëve nga Maqedonia që vijnë të pushojnë në Shqipëri gjatë verës është rritur deri në atë pikë saqë Shqipër
Shpallet në kërkim bulqizaku, tenton t’a përdhunojë maqedonasen në tualet Një i ri shqiptar është shpallur në kërkim pas një denoncimi në Policinë e Dibrës nga një shtetase maqedonase. 36-vj
Rexhepi kërkon që BFI të ketë status të barabartë me Kishën Ortodokse maqedonase Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni, Sulejman Rexhepi, thotë se institucioni që drejton, është diskriminuar
Zaharieva: Bullgaria me pranimin e shtetit të Maqedonisë, pranon edhe gjuhën maqedonase Zv.kryeministrja bullgare njëherit edhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva, ka deklaruar se Bullgaria me
Plaken zonat maqedonase, rinohen ato shqiptare Treguesit demokravik në publikimin e fundit të Entit Shtetëror për Statistika në nivel rajonal tregojnë dallime që pasqy
NJSI e Kosovës mund forcat speciale serbe dhe maqedonase (FOTO LAJM) Njësia Speciale Intervenuese (NJSI) e Kosovës e ka mundur Njësinë Speciale të Serbisë dhe atë të Maqedonisë, në garat e
Qeveria maqedonase formon trupat punues, emërohen dhe zëvendësit e Zaevit Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot e ka mbajtur seancën e parë, në të cilën, siç theksoi në kumtesë, është shprehur
Gazeta maqedonase: Rama, Zaev dhe Ahmeti firmosin për "Shqipërinë Etnike" (FOTO LAJM) Mediat e Maqedonisë të cilat mbështesin VMRO-DPMNE-në, vazhdojnë të shkaktojnë tensione dhe frikë, duke shktruar se në v
Këngëtares maqedonase i bëhet propozimi më i veçantë për martesë në Eurovizion (VIDEO) Festivali i Eurovizion këtë vit si asnjëherë më parë ka përjetuar një emocion të veçantë. Këngëtares së Maqedonisë,
Drejtoresha maqedonase paguhet më shumë se Donald Tramp (DOKUMENT) Drejtoresha maqedonase Jana Stanisavleva, e cila drejton dhe menaxhon gazetat ditore me tirazhin më të madh në Maqedoni,