999 rezultate për

malore

Moti për sot, priten shtrëngata (TABELA) Dita e sotme (e shtune) pritet të karakterizohet nga një mot i vranët, ku nuk do të mungojnë as reshjet e shiut në disa
Nesër shtrëngata shiu në këto qytete Dita e nesërme pritet të karakterizohet nga një mot kryesisht i ngrohtë, por ku nuk do të mungojnë as reshjet e shiut në
Keni bërë plane për fundjavën? Kështu do të jetë moti Moti do të mbetet me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore në mesditë. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (
Vranësira por ngrohtë, si do luhaten temperaturat sot Deri në mesditë moti mbetet me alternime kthjellimesh e vranësira kalimtare. Ndërsa vranësirat bëhen më të dukshme në zo
Ulen temperaturat, si do ndryshojë moti sot Kthjellime e vranësira kalimtare dominojnë motin në territor deri në mesditë kur vranësirat bëhen më të dukshme në zonat
Moti bën kthesën e madhe, kthehet dimri në Shqipëri Fillimi i kësaj jave do të jetë krejt ndryshe pas ditëve të ngrohta që përjetuam gjatë dy javëve që mbyllëm. Sipas t
Rikthehen reshjet e borës në Shqipëri (TABELA) Ndërsa reshje shiu nuk do të ketë, nuk përjashtohen reshjet e dëborës në zonat malore. Sipas Institutit të Gjeoshkenc
Fundjava si "pranverë", por si do të jetë moti javën e ardhshme Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit, për ditën e sotme dhe nesër.
Mos i ndani xhupat dhe dorashkat, si pritet të jetë moti nesër Ky është parashikimi i motit për ditën e nesërme, e shtunë 26 janar 2019. Ditën e nesërme priten reshje të dobëta në
Mot ekstrem edhe sot, sa do të shkojnë temperaturat Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin. Pasditja dhe nata s
Dëbora dhe i ftohti kanë paralizuar vendin, por çfarë do të ndodhë sot me motin? Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë v
Siberi, çfarë pritet të ndodhë sot me temperaturat Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme do të ketë në të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës së sotme.
Acar në të gjithë vendin, sa do të shkojnë temperaturat nesër Temperaturat do të zbresin deri në -15 gradë. Ky është parashikimi i motit për pasditen e sotme dhe ditën e nesërme.
Borë dhe akull, si do të jetë moti sot Sipas MeteoAlb, paraditja do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, më të dendura përgjatë kufir
Nuk ikën acari, çfarë parashikojnë meterologët për nesër rej disa ditësh Shqipëria është mbërthyer nga i ftohti, ku reshjet e borës kanë shkaktuar një sërë problemesh në qarkull
Shtrëngoni xhupat, çfarë do të ndodhë në vijim me motin Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Ujit dhe Mjedisit, që nga pasditja e sotme dhe të paktën për 5 ditë më radhë e gjithë
Si do të jetë moti në Kosovë Të mërkurën masa ajri të ftohta arktike do të afrohen në vendin tonë. Moti do të jetë me vranësira reshje bore në zon
Moti i keq "mbërthen" Shqipërinë, si do të luhaten temperaturat Reshjet e shiut dhe të dëborës do të rikthehen në Shqipëri. Pas ditëve të fundit të thata dhe të ftohta, pritet që re
Mësoni motin për ditën e parë të vitit 2019 Dita e parë e vitit 2019 ka ardhur me diell, por e ftohtë. E gjithë dita e sotme do të jetë e tillë, me temperatura t
Afron 2019-ta, si do të jenë temperaturat gjatë ndërrimit të vitit Meteorologët parashikojnë që masa ajrore polare të prekin të gjithë territorin e vendit. Për ata që do të dalin të fe