999 rezultate për

malore

Plane për fundjavën, si pritet të jetë moti Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta.
Temperaturat mbeten nën zero, si pritet të jetë moti nesër Kontinenti europian po vijon të ndikoheet vlerat e larta të presionit atmosferik dhe masat ajrore të qëndrueshme dhe të
Java nis e ftohtë, si pritet të jetë moti në ditët në vijim Sherbimi Meteorologjik parashikon se temperaturat në orët e mëngjesit do të jenë në vlera negative në pjesën më të madhe
Dëbora po pushton zonat malore, ARRSH: Qarkullohet pa zinxhirë! Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se reshjet e dëborës vijojnë të bien në zonat malore. ARRSH njofton se në të
E hëna shënon -12 gradë, si pritet të nisë java Dita e sotme parashikohet me vranësira të dendura dhe reshje të lehta bore në veri, verilindje, jug dhe juglindje, ndërs
Temperatura shumë të ulëta, ç’parashikojnë sinoptikanët Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës mbizoterohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin, më të dendu
Keni bërë plane? Si do të jetë moti ditën e fundit të vitit? Moti do të jetë i kthjellët dhe pa reshje shiu, i ftohti do të vijë duke u shtuar, duke bërë që temperaturat të zbresin
Ftohtë dhe ngrica, si do të jetë moti sot Ndonëse moti do të jetë i kthjellët dhe pa reshje shiu, i ftohti do të vijë duke u shtuar, duke bërë që në fundjavë temp
Si do të mbajë moti ditën e Vitit të Ri? Për të gjithë ata që ishin të interesuar se di do jetë moti për Vitin e Ri, Meteoalb njofton se do të jetë i kthjellet p
Ulen temperaturat, si pritet të jetë moti sot Ulje temperarturash, ere e forte dhe bore e dobet e ozoluar ne zonat e thella malore. Keshtu pritet te jete moti ne kete
Temperaturat arrijnë nën zero, si do jetë moti për nesër Shërbimi Metreologjik Ushtarak ka publikuar sot parashikimin e motit për ditët në vijim. Me anë të një postimi në Fac
Rënie drastike temperaturash, nesër nisin reshjet e borës E Martë dt 24 Dhjetor 2019 moti do të jetë me diell në zonën perëndimore dhe vranësira dhe rreshje bore të pakta në zona
Reshje shiu dhe vranësira, si pritet të jetë moti sot Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti paraqitet me vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta. Por pasditja zhvillon v
Rriten temperaturat, si pritet të jetë moti sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pak
Çfarë do ndodhë me motin nga sot pasdite Reshjet e shiut ishin prezente deri në orët e mëngjesit të ditës së sotme dhe sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtara, sas
Shi e dëborë, ky është moti për ditën e nesërme Në disa zona të vendit sot u regjistruan reshjet e dëborës. Edhe dita e nesërme pritet të jetë me shi dhe borë në zon
Reshje, shtrëngata dhe temperatura të ulëta, surprizat e motit për nesër Parashikimi për nesër, sipas IGJEUM - Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit RESHJET Nesër (e mar
Ulje e ndjeshme e temperaturave, këtë javë priten edhe reshje dëbore Moti në këtë javën do të ketë luhatje të shumta. Sipas Shërbimit Metrologjik Ushtarak, në javën e ardhshme do të ketë dh
Ulje e ndjeshme e temperaturave, priten edhe reshje dëbore Moti në javën që po vjen do të ketë luhatje të shumta. Sipas Shërbimit Metrologjik Ushtarak, në javën e ardhshme do të k
Si të ishin të internuar, kështu jetojnë banorët në Torovicë të Lezhës Në kohën e komunizmit, njerëzit silleshin me forcë në kampin e internimit ne Torovicë të Lezhës, ndërsa vitet e fundit n