999 rezultate për

madridin

Guardiola e dëshiron Griezmann-in Trajneri spanjoll i Bayernit, Pep Guardiola, duket se i ka vënë syrin francezit Antoine Griezmann. Lëndimet e Franck
Nga Spanja: David Alaba do Real Madridin E ardhmja e David Alabas mund të jetë larg Bayern Munchen. Austriaku i krahut të majtë, që mbush 23 vjeç më 24 qershor,
"E dua Real Madridin, e vështirë të largohem" Me kontratën që i skadon në qershor, Sami Khedira ka folur për të ardhmen e tij që duket larg Real Madridit. "E dua R
Tifozi i Elches vdes para ndeshjes me Real Madridin Një tifoz i Elches ka vdekur para fillimit të ndeshjes së mbrëmshme me Real Madrid, takim që u fitua 0-2 nga "Los Blanco
Raheem Sterling "çmend" Real Madridin Rikthehet në faqet e shtypit anglez emri i Raheem Sterling, i kërkuar nga Real Madrid. Talenti anglez nuk po rinovon me
Real Madrid, "Big"-ët e Anglisë kërkojnë Ramosin Sergio Ramos mund të jetë një prej emrave që pritet të trazojë merkaton europiane. Sipas asaj që raporton "Daily Star",
Ronaldo: Ancelotti, fondamental për Real Madridin I intervistuar nga "AS", Cristiano Ronaldo ka bërë një bilanc të vitit 2014, një vit gjatë të cilit ka fituar trofe të r
Top 10 momentet e 2014-ës për Real Madrid (FOTO LAJM) Carlo Ancelotti është i pari trajner në historinë 112 vjeçare të Real Madrid që fiton 4 trofe brenda një viti. Me sukses
Katër trofetë e 2014-ës "lajnë në ar" Real Madridin (FOTO LAJM) Fituesit e mëdhenj të vitit 2014 janë klubi që numëron më shumë tituj dhe që mban emrin e Real Madrid. Veç 4 trofeve bre
Gashi në superformë "kërcënon" Real Madridin Shkëlzen Gashi po kalon një formë të shkëlqyer te Baseli. Dopieta e fundit në kampionatin zviceran kundër Aarau-t ka bër
Ancelotti: Dua të rinovoj me Real Madridin Carlo Ancelotti ka besim të madh se do të nënshkruajë rinovimin e kontratës aktuale me Real Madrid, edhe pse e pranon se
Komunikata e Barçës: Suarez, gati për Real Madridin Luis Suarez është gati për Real Madridin. Barcelona ka bërë një njoftim zyrtar ku shkruan se sulmuesit uruguajan i ka pë
Valencia e Mustafit shkatërron Atletico Madridin (Video) Valencia ka mposhtur kampionin në fuqi të Spanjës, Atletico Madridin me rezultat 3-1, në sfidën e zhvilluar në Mestalla.
Benitez le Napolin për Real Madridin? Rritet i ftohti i madh mes Rafa Benitez, Aurelio de Laurentiis dhe popullit napoletan. Marrëdhëniet janë ngrirë dhe me s
Champions, Xhaka dhe Gashi sfidojnë Real Madridin (FOTO LAJM) Pas disfatës në derbi me Atletico Madrid për Carlo Ancelottin nuk ka më alibi. Kampionët e Europës duhet të rikthehen te
Atletico tregon se kush e komandon Madridin (VIDEO) Real Madrid është mposhtur nga Atletico Madrid ne rezultatin 2-1 në "Santiago Bernabeu". Miqtë kaluan të parët në ava
Super-Totti, Roma mund Realin (VIDEO) Sukses prestigji për Romën në International Champions Cup në SHBA. Klubi verdhekuq mposhti në Dallas Real Madridin e Car
Beckham viziton Real Madridin në Los Angeles Ylli anglez David Beckham ka gjetur kohën për të vizituar lojtarët e skuadrës së Real Madrid të cilët janë në Los Angele
Hamburgu kërkon Behramin Hamburger SV intersohet për Valon Behramin. Sipas mediave gjermane, klubi nga Bundesliga 1, ka hyrë në garë me Atletico
Chelsea, Mourinho thërret Khedira-n Sami Khedira mund t’i bashkohet Jose Mourinho-s te Chelsea. Trajneri portugez ka vendosur gjermanin në listën e dëshirav