E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

lugina

Danaj: Lugina ka të drejtë të bashkohet me Shqipërinë Kryetari i Listës për Shqipëri Natyrale Koço Danaj, ka deklaruar se Lugina e Preshvës ka të drejtë ligjore të bashkohet
Lugina e Preshevës me dy deputetë në parlamentin serb Pjesëmarrja e lartë e shqiptarëve në Luginën e Preshevës në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Serbisë, bën që shan
Mrekullia alpeve shqiptare (FOTO-LAJM) Lugina e Valbones eshte nje nga mrekullite e paperseritshme te natyres alpine shqiptare. Kjo lugine ndodhet ne pjesen me
Ahmeti: Lugina ka nevojë për ndihmë politike më tepër se për atë financiare Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka shkruar në faqen e tij të Facebook-ut rreth takimit të dy Qeverive shq
Lugina e Preshevës apel: Të mos na harrojë Kosova Banorët e Luginës së Preshevës e kanë të kufizuar të drejtën për t’u pajisur me dokumente dhe marrjen e nënshtetësieë ko
Lugina ndërpret bisedimet me qeverinë serbe Liderët politikë të Luginës kanë vendosur sot të ndërpresin bisedimet me qeverinë serbe. Gjatë një takimi të përbashkë
Lugina shpreson mbështetje të fortë nga Rama Me zgjedhjet e zhvilluara në Republikën e Shqipërisë, të vlerësuara në mënyrë pozitive nga ana e përfaqësuesve ndërkombë
Alma Lama: Lugina do duhej t'i kërkonte të drejtat e saj në këtë marrëveshje Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, komenton ngjarjet e fundit lidhur me marrëveshjen ndërmjet delegacionit të
Pollati i "Lugina e Ujqërve" pret të bëhet baba Aktori i njohur turk Necati Sasmaz, i njohur si Polat Alemdar ne serialin e njohur turk "Lugina e Ujqerve Kurthi" pret t
Lugina e Preshevës kërkon ndihmë nga kryeministri i ri Tri komunat e anashkaluara shqiptare nën Serbi shpresojnë se, qeveria e ardhshme shqiptare e drejtuar nga kryeministri E
Lugina pa përkrahjen e Prishtinës dhe Tiranës Kreu i Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Nexhat Daci kërkon unitet nga i gjithë spektri politik në Kosovë kur bëhet fjal
Lugina, Veriu i Kosovës dhe Maqedonia - vatra të krizës Barometri gjerman "Conflict Heidelberg i konsideron akoma vatra krize Maqedoninë, veriun e Kosovës apo luginën e Preshev
Lugina e Preshevës, “Qytetet e lira” dhe Distrikti i Brçkos Distrikti i Bërçkos, në verilindje të Bosnjë dhe Hercegovinës është neutral, n
Riza Halimi: Lugina i do të drejtat e veriut të Kosovës Riza Halimi, Deputeti i vetëm shqiptar nga Lugina e Preshevës në Kuvendin e Serbisë ka thënë se platforma e aprovuar të
Lugina kërkon drejtësi jo hipokrizi, VV mbështet Preshevën( FOTO-LAJM) Update -Lëvizja Vetëvendose përmes kësaj një deklarate për mediat ka falenderuar pjesëmarrësit që morën pjesë në protest
Lugina ka nevoje për përkrahje, protestë në Prishtinë Tifozët “Plisat” kanë organizuar sot në orën 18:00 një protestë pranë Teatrit Kombëtar në Prishtinë, në mbrojtje të vler
Lugina e Preshevës, AK: Ku është fshehur Berisha i “Shqipërisë etnike” Aleanca Kuq e Zi ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në Luginën e Preshevës, Bujanovcit e Medvegjës. Në një prononci
Studentët në protesta: Lugina të përfshihet në dialogun politik Studentët e Universitetit "Hasan Prishtina" kanë marshuar sot në Prishtinë duke kërkuar mbrojtjen e Kosovës Lindore ndër
Demaçi: Lugina të tregojë gatishmëri për luftë Problemin e shqiptarëve në Luginën e Preshevës e ka komentuar edhe veprimtari Adem Demaçi, i cili ka thënë se pa bashkim
Pengesa burokratike për studentët nga Lugina Komunat shqiptare në Luginën e Preshevës kundërshtojnë procedurat ligjore burokratike të vendosura nga autoritetet e Shk