999 rezultate për

lugano

Zyrtare/ Shtohet kolonia e shqiptarëve në Serinë A Seria A vijon të popullohet nga shqiptarët. I fundit që i është bashkuar një prej kampionateve më të forta në botë është
Presidenti i Luganos dëbon Veselin Frederik Veseli nuk po përjeton aspak një moment të mirë në karrierën e tij. Futbollisti është në kërkim të një ekipi
Lugano nxjerr në shitje Frederik Veselin Gjatë merkatos së verës Klubi i Luganos ka marr vendimin të shesë Frederik Veselin. Ndonëse mbrojtësi u bë pjesë e përfa
Ish trajneri i Vllaznisë: Ja pse e aktivizoi De Biasi Veselin Përfshirja dhe më pas aktivizimi i Frederik Veselit në ndeshjen e djeshme kundër Francës ka shkaktuar shumë polemika te
Kombëtarja sot "përforcohet" me 4 futbollistë Gianni De Biasi më në fund do të ketë të plotë sot grupin e 27 futbollistëve që ka përfshirë në fazën përgatitore që po
Gjimshiti shënon në derbin ndaj Veselit (VIDEO) Zyrihu është shkëputur nga vendi i fundit në renditje pas fitores me rezultatin 5- 3 me Luganon. Ashtu si shumë ndeshje
Zbulohet "misteri", Putin ndodhet në Lugano Që prej 5 marsit, ai nuk është shfaqur në public. Kjo ka bërë që mediat të ngrejnë pikëpyetje mbi Vladimir Putin. Disa p
Xhavit Haliti publikon sërish foto me Ibrahim Rugovën Xhavit Haliti ka postuar një tjetër foto me ish-presidentin Ibrahim Rugova, që siç thotë ai është bërë gjatë një bashkëb
Uruguaj mbërrin në Brazil (FOTO LAJM) Kombëtarja e Uruguajit, bashkë me sulmuesin Luis Suarez, mbërriti në qytetin Belo Horizonte ku do të akomodohet gjatë di
Lugano-kundërshtarëve: Do digjeni nga zjarri i shenjtë i Suarez Kapiteni Diego Lugano ka paralajmëruar rivalet e Grupit D se ata do të digjen nga zjarri i shenjtë i Luis Suarezit. Mbro
Zurich blen Sadikun, transferimi në janar Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku bën një trampolinë të rëndësishme për karrierën e tij futbollistike. Sip
Gjasula gol, Sadiku dopietë Armando Sadiku vazhdon të shkëlqejë te Lugano, pavarësisht faktit se lihet jashtë nga trajneri i Kombëtares shqiptare, G
Armando Sadiku, "blerja" e madhe e Luganos Gjatë merkatos së verës, ishte teorikisht i larguar nga Lugano, por Armando Sadiku ka vendosur të vijojë karrierën në Ch
Armando Sadiku pranë Genoas Janë ditët e fundit të merkatos dhe për Armando Sadikun transferimi në një tjetër skuadër, më cilësore se Lugano është t
Spanja, "mision i pamundur" për Uruguaj (VIDEO) Spanja arriti të mposhtë 2-1 Uruguaj në ndeshjen e parë të grupit B të Kupës së Konfederatave. Djemtë e Vincente Del Bos
St. Gallen dhe Lausanne kërkojnë Gëzim Shalajn Gëzim Shalaj, nesfushori kosovar i Luganos që garon në kategorinë e dytë zvicerane, është në listën e të kërkurave të ak
Fiorentina kërkon Armando Sadikun Sulmuesi i Kombëtares shqiptare dhe Luganos, Armando Sadiku, që ndiqet prej kohësh nga Siena, Catania dhe Chievo, duket
Zyrtare, Lugano lojtar i PSG Kapiteni i Uruguait Diego Lugano është larguar nga Fenerbahce duke iu bashkuar klubit francez Paris St Germain ka njoftu
Fejzullahi ne Lugano FC Lugano ka siguruar shërbimet e Sehar Fejzullahit. Ai me klubin zviceran të hënën ka nënshkru