999 rezultate për

luftuar

Le Pen: Franca të rikthejë kontrollet kufitare për të luftuar terrorizmin Kandidatja e ekstremit të djathtë për presidente të Francës, Marine Le Pen ëshët shprehur se Franca duhet të rikthejë ko
Dardha, ideale për të luftuar këto sëmundje Dardha jo vetëm që ofron shije shumë të ëmbël , por ky frut ju ndihmon të parandaloni edhe një sërë sëmundjesh. Shumë
Rrushi, ideal për të luftuar këto sëmundje Rrushi mbron nga keqtretja e stomakut, temperatura, sëmundjet e mëlçisë, hemorroidet, osteomieliti, gangrena, kanceri, s
Tjetër krisje në koalicion? PS-Metës: Blushi do marrë pjesë në zgjedhje Partia Socialiste në Tiranë me anë të një njoftimi për media ka përshëndetur deklaratën e Blushit i cili ështe shprehur
Basha shpërthen ndaj Ramës: Po sulmon atë që luftoi me armë për çlirimin e Kosovës Kryedemokrati Lulzim Basha ditën e sotme nga “çadra e lirisë” ka zhvilluar një bashkëbisedim për papunësinë në vend me p
Rusia do jetë gjithmonë në mbrojtje të Serbisë për të luftuar Kosovën "Sipas ministrisë së punëve të jashtme të Rusisë, Moska është në kontakt të vazhdueshme me Beogradin lidhur me përkeqësi
Shkencëtarët kinezë modifikojnë ADN për të luftuar kancerin Kina vazhdon eksperimentin CRISPR-Cas9 mbi qeniet njerëzore për të modifikuar AND-së si të vetmën mënyrë për të luftuar
Banorët e Kazakistanit lahen në lumin e akullt për të luftuar dembelizmin Banorët e kryeqytetit të Kazakistanit, Astana, plogështinë kronike e luftojnë duke u larë në lumin e akullt i cili rrjed
"Bomba" e Francës: Shqipëria do kthehet në parajsë mbetjesh (VIDEO) Televizioni francez France24 i ka kushtuar një reportazh Shqipërisë dhe çështjes së importit të mbetjeve që pritet të mi
10 këshilla për të luftuar ankthin Ankthi është një ndjenjë e përgjithshme, e vakët frike shpesh ndaj një rreziku të papërcaktuar ose të panjohur, jo real,
Dyshohet se rekrutonin njerëz për të luftuar në Siri, arrestohen 8 persona në Belgjikë Autoritetet belge kanë ndaluar sot tetë persona gjatë bastisjeve kundër-terrorizëm, që në fokus kishin rekrutimin e njer
Meta: Konsensus mes palëve politike, për të luftuar kanabisin Çështja e kanabisit ka marë një vemëndje të veçantë nga Ilir Meta, ndërsa ka përcjelle një mesazh të fortë për një pakt
“Droga ka ndikim të madh në ecurinë e ekonomisë së Shqipërisë” Progres raporti i fundit i Komisioni Evropian për Shqipërinë ka dal në përfundimin se tregtia e jashtëligjshme a lëndëve
6 mënyra shtëpiake për të luftuar rrudhat e ballit Vijat në ballë nuk janë më shenja të moshës. Ngarkesat e përditshme dhe lodhja mund t’i krijojnë vijat e padëshiruara, j
Në 2016 u harxhuan 6 milionë dollarë për të luftuar kanabisin 1260 operacione policore, 4470 vende të kontrolluara në të gjithë vendin, 526 automjete, 2 helikopterë, 3 mijë forca pol
Metoda natyrale për të luftuar rrjebullën Zakonisht rrjebulla mund të shfaqet në kokën e fëmijës së vogël, në zonën e vetullave, kapakëve të syve si edhe në zonën
Shala: Ja pse humbëm ndaj Turqisë Kosova humbi 2:0 nga Turqia dhe mesfushori i Kombëtares, Herolind Shala, mendon se kjo ndodhi pasi Kosova duket e pafat
Nishani, debat me Peleshin për kanabisin në Këshillin e Sigurisë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mblodhi dje Këshillin e Sigurisë për problematikën e hashashit në vend. Gjatë kës
Konsumoni këto ushqime për të luftuar migrenën Mjekësia bimore është e aftë të kurojë çdo lloj sëmundje dhe një ndër to është edhe migrena. Sot do ju njohim me salc
Konsumoni supë me panxhar, për të luftuar aneminë dhe presionin e gjakut Sot do ju paraqesim një recetë e cila ka një rol shumë të rëndësishëm për të luftuar aneminë si dhe për të përmirsuar pr