999 rezultate për

luftuar

Kampionia ruse e fitnesit gjenë mënyrën e veçantë për të luftuar koronavirusin (FOTO LAJM) Në këtë kohë të vështirë kur Koronavirusi po përhapet me shpejtësi të madhe në mbarë botën, kampionia e fitnesit, Yulia
Ronaldo mëson fëmijët si të lajnë duart për të luftuar koronavirusin (VIDEO) Cristiano Ronaldo është duke marrë masa aktive për ta mbrojtur familjen e vet nga koronavirusi. Asi i Juventusit e ka
"Në luftë me jetën": Tre mijë profesionistë i përgjigjen thirrjes së ministrisë, gati për të luftuar Covid-19 Ditën e djeshme shkoi në 64 numri i të prekurve nga Covid-19 në vendin tonë teksa fatmirësisht nuk kemi humbje të tjera
Serie A grumbullon para për të luftuar koronavirusin Kampionati elitar i futbollit italian, Serie A, po grumbullon fonde për luftën kundër Covid-19. Lojtarët janë duke dh
Vetëm 80 shtretër, a është i gatshëm Infektivi për të "luftuar" koronavirusin? Në kushtet kur koronavirusi nuk është më një kërcënim i largët, por një realitet i prekshëm, pyetja që të gjithë shtrojm
Kujdes! Këto janë këshillat e rreme për të luftuar koronavirusin BBC ka publikuar nje artikull te gjate per këshillat e rrema shendetësore po mashtrojnë qindra njerëz. Ja disa nga k
Tre çajrat më të mirë bimorë për të luftuar ftohjen dhe gripin Jemi në sezonin kur të gjithë, në punë, shkollë, shtëpi, duken të sëmurë. Nuk keni përse të përdorni antibiotikë sa
7 viktima në Itali, BE në këmbë: Ofron 230 milion euro për të luftuar koronavirusin Koronavirusi është sëmundja që po frikëson botën, ku në Itali, shtetin fqinj, tashmë ka marrë 7 jetë. Bashkimi Evrop
Laçi e nis furishëm, triumfon ndaj Teutës (VIDEO) Laçi ka fituar në transfertë kundër Teutës. Kurbinasit mposhtën me rezultatin 1-0 Teutën në ndeshjen e vlefshme për j
"Do vdes duke luftuar për ty", Blero bën dedikimin e ndjerë për Afronës (FOTO LAJM) Në muajin shtator të këtij viti, këngëtari i njohur Blero Muharremi kurorëzoi me martesë dashurinë me partneren e tij, A
Joshua-kritikëve: Pas fitores të gjithë do ta keni nga një "f*** you" Anthony Joshua po planifikon të bërtas "F*** you" pasi të mposht Andy Ruizin në rimeçin që do të zhvillohet të shtunën.
Zaev: Kam luftuar hapur për të drejtat e shqiptarëve Në një intervistë për media, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka theksuar se është maqedonasi i parë që ha
Pesë mënyra për ta luftuar mungesën e vitaminës D gjatë dimrit Vitamina D është vitamina, e cila ndihmon zhvillimin sa më të mirë të eshtrave, dhëmbëve dhe muskujve. Mirëpo problemi ë
Përballje e çmendur, pitoni "shtrydh" krokodilin (FOTO LAJM) Dy zvarranikë kanë luftuar deri në vdekje në ujërat e Amazonës. Anakonda rreth 8.5 metra e gjatë shihet se si ka rrethua
Maqedoni, qeveria formon ekip për të luftuar krimin dhe korrupsionin Qeveria e Republikës e Maqedonisë së Veriut sot filloi mbledhjen e saj të rregullt të 149-të, duke miratuar vendim për f
Këto janë ushtrimet më të mira për të luftuar celulitin Eshtë e vështirë për ta zgjidhur problemin plotësisht, por te paktën të përmirësojmë situatën. Tashmë e dimë mirë se
Byzylyku i veseve: Gjetja për të luftuar mbipeshën, duhanpirjen, dembelizmin (FOTO LAJM) Sikur vetëm të kishim një person që vazhdimisht qëndron pranë nesh dhe na kritikon çdo herë që hamë diçka jo të shëndets
Metoda për të luftuar alergjitë Alergjitë më të zakonshme janë të shkaktuara nga grimca të vogla në ajrin që marrim frymë. Ndryshe nga alergjitë ndaj
Heroi Agim Ramadani duke luftuar në Koshare (VIDEO) Heroi Agim Ramadani ra në Betejën e Koshares, pasi ishte kthyer në Kosovë nga diaspora, ku jetonte së bashku me familjen
Limoni ka cilësi të mira anti-kancer, si të përdoret I shijshëm e plot dobi, limoni gjithashtu ka veti antitumorale, kështu që ne të gjithë duhet ta përfshijmë atë në dietë.