999 rezultate për

luftar

Apashët amerikanë zbarkojnë në Kroaci (FOTO LAJM) Grupi i shtatë helikopterëve luftarakë AC 64 Apache u ul të mërkurën në Kroaci. Air Force Base arriti në pistën e Plesos
Rama reagon për vrasjes e terroristit grek, qorton autoritetet fqinje Vrasja e shtetasit grek ditën e sotme ka sjellë reagimin e të dy shteteve. Ndër të tjerë, ka reaguar edhe kryeministr
Dalin imazhet/ Përballja e anijeve luftarake amerikane dhe kineze në det (FOTO) Një anije ushtarake kineze sfidoi një luftanije të Marinës së SHBA-ve, në atë që zyrtarët amerikanë thanë se ishte një t
Sinjale lufte, Kina bllokon anijen luftarake amerikane Qeveria e Kinës ka bllokuar një anije të Marinës amerikane të ankorohet në Hong Kong mes mosmarrëveshjeve gjithnjë e në
Një avion F-16, një super motor dhe një makinë e Formula 1 garojnë sëbashku: Cili fiton? (VIDEO) Kjo është gara më e çmendur e bërë ndonjëherë. Mjetet që morën pjesë aty kushtojnë sëbashku 32 milion euro dhe gjasat që
De Biasi flet për fitoren e Interit: Ishin luftarak Skuadra e Interit bëri bujë të madhe më përbysjen e rezultatit kundër Tottenham në minutat e fundit. Kështu "zi kalt
Rrëzohet avioni luftarak rus në një zonë të nxehtë ushtarake Një aeroplan ushtarak rus është zhdukur nga radari teksa ishte duke fluturuar mbi Siri. Ministria ruse e Mbrojtjes e
Serbia me dronët luftarakë bëhet e frikshme, si do të reagojnë shqiptarët? Serbia nga Kina do të marrë gjashtë fluturake pa pilotë të gjeneratës së re të pajisura me armatim që mund të përdoren p
Panik dhe kaos në qiell, avioni humb kontaktin me qendrën Dy avionë luftarakë janë lëshuar në qiellin italian ditën e sotme rreth orës 8.30 pasi një avion Antonov i Ukrainës hum
Kishte fshehur armën brenda në mur, kapet tiranasi në flagrancë Një shtetas në Tiranë është fundos pas kontrollit të policisë në banesën e tij. Në pranga ka rënë shtetasi Sokol Sad
Ushtria kineze dhe ajo ruse marrin vendimin e rëndësishëm Ministri rus i mbrojtjes tha se Moska dhe Pekini kanë ndërmend të bëjnë rregullisht stërvitje të përbashkëta luftarake t
Rrëzohet një avion luftarak grek Një avion ushtarak grek është rrëzuar mëngjesin e kësaj të marte në zonën mes Tripolit dhe Spartës në Peloponez. Avio
Pilotja e parë luftarake në Japoni Një grua japoneze do të fluturojë në qiellin blu si femra e parë pilote luftarake në vend. Kjo është arritja e parë n
Panik mbi Detin e Zi, 6 avionë luftarakë rusë tentojnë të shkelin hapësirën ajrore të NATO-s Avionë luftarakë britanikë interceptuan gjashtë bombardues rusë mbi Detin e Zi, që po kalonin pranë hapësirës ajrore të
Serbia dërgon avionët luftarakë në kufi me Kosovën Aeroplanë ushtarak serbë mund të shihen që nga nesër duke fluturuar mbi komunat e banuara me popullsi shqiptare, Preshev
NATO sjell avionët e saj luftarak në Shqipëri NATO ka vendosur që të ngrejë një bazë ajrore në Shqipëri, e cila do të jetë e vetmja në Ballkanin Perëndimor. Kështu, a
Armatoset Sllovakia, blen 14 avionë luftarakë amerikanë F-16 Qeveria sllovake miratoi sot blerjen e 14 avionëve luftarakë amerikanë F-16 Block 70/72 për 1,6 miliardë euro, për të zë
Shpërthen raketa luftarake brenda anijes (VIDEO) Një fregatë e marinës gjermane e ka gjetur veten në një emergjencë të vështirë dhe të rrezikshme, kur raketa e saj shkak
Luftar Paja i çudit të gjithë, del kundër artistëve për Veliaj Aktori Luftar Paja ka habitur opinionin publik dhe vetë kolegët e tij kur në mbledhje për ndërtimin e teatrit të ri, dol
Luftë e fortë, ia thyen gjurin me një goditje (VIDEO) Të gjithë ne e njohim rrezikshmërinë e sporteve luftarake dhe shpesh kemi parë në ndeshje të tilla, duar e këmbë të thye