999 rezultate për

luftar

Katie Holmes: “Jam një grua luftarake” E martuar me aktorin Tom Cruise dhe nëna e një vajze shumë bukuroshe, Suri. Por Katie Holmes thotë se është e gjithanshm
Fier, festohet 70-vjetori i aktorit të madh Luftar Paja (VIDEO) Aktori i njohur i humorit Luftar Paja ka festuar 70 vjetorin e lindjes. Në një atmosferë festive, personalitete të njohu
HMS Dragon, anija luftarake më e përparuar në Britani Me një dragua të kuq si shprehje për krenarinë, kjo është anija luftarake më e përparuar teknologjikisht e Marinës Mbret
Si komunikonte NATO me UÇK-në gjatë luftës? Rrëfimi i kolonelit nga Shqipëria, Spiro Butka, zëvendësshef shtabi i UÇK dhe më pas i TMK. Mikroperacioni tepër sekret
Fier, arrestohet 56-vjeçari Në qytetin e Fierit është arrestuar një 56-vjeçar ditën e sotme pasi akuzohet për tentativë vrasje. Burime nga policia
Greqia mbështet NATO, por s'do marrë pjesë në sulme Greqia ka vënë në dispozicion të NATO-s bazën e Sudës në Kretë, bazën e Aktios në Prevezë dhe atë të Araksos në Pelopone
Byhler shpërndan sot Grupin Shumëkombësh Veri Komandanti i KFOR-it, gjenerali Erhard Byler sot do të shpërndajë Grupin Luftarak Shumëkombësh Veri në kampin "Mareshali
Përfundon misioni luftarak amerikan në Irak Njësitë luftarake amerikane u larguan nga Iraku duke e sjellë numrin e forcave amerikane në më pak se 50 mijë. Këto trup
Cana: Nuk jam lojtar i keq, jam luftarak Kapiteni i Sunderlnd Lorik Cana këmbëngul se nuk është futbollist dashakeq pavarësisht se ka ma