999 rezultate për

londra

Avioni supersonik SonicStar Një avion që mund të fluturojë nga Londra në Sidney në tre orë e gjysmë mund t'i marrë titullin Concordes si avioni më i
Londra kundër ndarjes së Kosovës Londra zyrtare është kundër ndarjes së Kosovës dhe se ideja për shkëmbim territoresh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është
Londra kerkon "progres politik" mes Serbise dhe Kosoves Shefi i Këshillit për Politikë të Jashtme të Parlamentit britanik Michaell Gapes, pas takimit m
Thaci: Londra mbeshtet shtrirjen e EULEX-it ne gjithe territorin e Kosoves Kryeministri i Britanisë Brown ka pritur në një takim në Downing Street presidentin e Kosovës F
Londra akuzon Moskën për helmimi të Litvinenkos Një zyrtar i lartë britanik ka bërë të ditur se ka tregues të dukshëm se helmimi n&eu
Moore: Uashingtoni dhe Londra prijëse në njohjen unilaterale të Kosovës “Uashingtoni dhe Londra do të prijnë në njohjen unilaterale të pavarësisë së Ko