999 rezultate për

lojtarit

Bayern Munich i fikson çmimin lojtarit të tyre Jerome Boateng ka qenë tek Bayern Munchen që në vitin 2011, por ai mund t'i thotë lamtumirë gjigandëve gjermanë në këtë
Real Madrid nuk i ndahet lojtarit të Bayern Munich Sipas gazatës spanjolle “Marca” raportohet së Real Madrid nuk ka hequr dorë nga sulmuesi i Bayern Munich. Bëhet fjal
Gjigandët evropian duan shërbimet e talentit të Dortmundit Christian Pulisiç është një nga talentet e shumtë që dalin nga skuadra e Borusia Dortmundit. Lojtari me origjinë kro
Këto janë 10 emrat që mungojnë në listën e "Lojtarit të Vitit" FIFA ka përgjedhur së fundmi listën e kandidatëve për për çmimin Lojtari i Vitit por në këtë listë vihen re mungesa e di
Akisdent tragjik në Angli, humb jetën vëllai i ish-lojtarit të Manchester Cityt Vëllai i lojtarit aktual të West Bromwich Albion, Gareth Barry ka vdekur sot nga një aksident tragjik i ndodhur në Angli
Në pritje te rinovimit të Hysajt, De Laurentis tallet me menaxherin e lojtarit Dilemat në lidhje me të ardhmen e Elseid Hysjat kanë marrë fund tashmë. Për lojtarin u konfirmua se ai do të qëndrojë të
Barcelona nuk i ndahet lojtarit të Chelseas, shkon me ofertë të re Vendi bosh që ka lënë Iniesta te Barcelona nuk është zëvendësuar ende, por klubi ka një objektiv dhe duket se nuk do të
PSG nuk i ndahet mbrojtësit të Milan-it, ka marrëveshje paraprake Milan i ka shpëtuar dënimit nga UEFA ditën e sotme dhe është gati të nisë merkato për sezonin e ardhshëm. Por mesa d
Mediat britanike i japin "Topin e Artë" lojtarit kroat Luka Modric është një nga merat më të lakuar në këtë Botëror që lidhet me fitmin e çmimit të "Toput të Artë". Mesfush
Festoi me shqiponjë, UEFA nis hetim disiplinor ndaj lojtarit të Dritës Drita siguroi një kualifikim historik në turin e parë të Ligës së Kampionëve, teksa mundi Lincoln me rezultatin e thellë
Ronaldo tek Juventus, shikoni se çfarë thotë stafi i lojtarit Në Spanjë e kanë bërë pothuajse zyrtare se Cristiano Ronaldo do ti bashkohet Juventusit duke filluar nga sezoni i ardhsh
Futbolli sllovak në zi, gjendet i pajetë trupi i lojtarit 35-vjeçar Futbolli sllovak është në zi ditën e sotme pasi mësohet se një lojtarë i kombëtares së tyre ka humbur jetën. Trupi i
Dëmtimi i frikshëm i lojtarit australian (VIDEO) Skuadra Australiane ka bërë një zëvendësim të detyrueshëm në minutën e 75'. Andreu Nabbout gjatë një tentative për të
Simulimi qesharak i lojtarit të Egjiptit (VIDEO) Pjesa e parë mes Egjiptit dhe Uruguait përfundoi me rezultatin e barabartë 0-0. Gjithsesi, momentet kyçe nuk kanë mu
Gabimi trashanik në fanellën e lojtarit të Arabisë Saudite (FOTO LAJM) Anësori 26-vjeçar i ekipit të Vijarealit ka zbritur sot në fushën e lojës me ekipin e tij të Arabisë Saudite për luajtur
U dënua me dy vjet, reagon Skënderbeu për Jashanicën Menjëherë pas publikimit të lajmit se Komisioni i Apelit ka lënë në fuqi dënimin 2-vjeçar për Bajram Jashanicën, për çës
Dështon marrëveshja, City-t i ikën një yll E ardhmja e Raheem Sterling në Manchester City duket gjithnjë e më e pasigurt pasi sot në mëngjes ka dështuar marrëveshj
Shpallet lojtari më i shtrenjtë në botë, lë pas Messin, Neymar e Ronaldon Sipas CIES, Observatori Ndërkombëtar i Studimeve Sportive, Harry Kane është futbollisti më i shtrenjtë në botë, duke lën
Ronaldo gënjen tifozët, largohet për 250 milionë euro Cristiano Ronaldo do largohet nga Real Madriti, ku e tha qartë pas ndeshjes me Liverpoolin në finalen e Championsit.
Historia e lojtarit të Liverpoolit që kërkonte punë se nuk kishte para Lojtari i Liverpoolit, Andreë Roberston ka postuar një mesazh në Tëitter.Në 2012, asokohe 18-vjecar. Ai shkruante:“J