999 rezultate për

logjike

Braçe sërish akuza ndaj LSI-së: Sulmet tuaja janë banale dhe pa logjikë Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe me anë të një statusi në Facebook ka vijuar sulmin ndaj aleatëve të 4 viteve
Pas 18 vitesh zbulon se është Kosova Karin Dubler është një vajzë e re, e cila në moshën 18-vjeçare mësoi se origjina e saj e vërtetë është nga Kosova. As
9 problemet psikologjike që shkaktohen nga keqedukimi i prindërve Impakti i prindërve në rritjen e zhvillimin e personalitetit të fëmijës, është vendimtar. Fjalët që i thoni, sjelljet po
KOMENT/ Bagëtia "pjell" z.Imami, gruaja "lind" Kur pashë sot në mëngjes, në shtypin online, deklaratën e Arben Imamit thënë dje në emisionin “Opinion” të Gazetarit Ble
A dini mjaftueshëm për problemet tuaja Gjinekologjike? Check up është një paketë ekzaminimesh laboratorike dhe imazherike që kryhen për identifikimin dhe parandalimin në një s
Dhunonte gruan sistematikisht, arrestohet 55-vjeçari Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 55 vjeçar pasi akuzohet për dhunë fizike dhe psikologjike nda bashkëshortes së t
Pajisja teknologjike në ndihmë të të verbërve Një pajisje e ngjitur mbi syze mundëson që personat e verbër të lexojnë si gjithë njerëzit e tjerë dhe të kryejnë të një
76-vjeçari denoncon nusen në polici: Më ka dhunuar fizikisht Një denoncim i pazakontë o është drejtuar komisariatit të Policisë në Durrës ku ka kallëzuar ish-nusen e tij për dhunë.
Edhe meshkujt kanë orë biologjike, ja kur rrezikojnë të lindin fëmijë autik Nuk janë vetëm femrat ato që kanë orë biologjike me kohëzgjatje të caktuar. Meshkujt që bëhen baballarë para moshës
Paralajmërimi i ekspertëve: Pajisjet e reja teknologjike po ju fshijnë mendimet "Ti nuk do të prekësh lirinë e mendjes time", shkruante dramaturgu John Milton në vitin 1634. Por pothuaj 400 vjet m
Thyen urdhërin e gjykatës dhe dhunon gruan, arrestohet 31-vjeçari Policia e Matit ka vënë në pranga shtetasin Ermal M., pasi ka thyer urdhërin e mbrojtjes dhe ka dhunuar bashkëshorten e
Si i zbatojmë sinjalet që na jep jeta (FOTO LAJM) Duhet ta pranojmë se shpesh jeta na dërgon sinjale me të cilat ne duhet të mësojmë se si të sillemi. Kjo na ndodh të
Dhunoi nusen, babë e bir përfundojnë në burg Pas një sherri në familje përfundojnë në pranga babë e bir. Burime nga policia bëjnë me dije se shkak është bërë nus
Çfarë po ndodh me koalicionin? PD-LSI bashkojnë votat pas deklaratës së Metës... Kërkesa e Ujësjellës Kanalizimeve për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm në masën 20 përqind në Durrës, është hedhur po
FIER/ Adoleshentja sheh babanë që tenton t’i vrasë mamanë me kaçavidë Një tjetër rast dhunë është shënuar në Fier ku një burrë pasi ka dhunuar gruan ka tentuar ta vrasë atë me kaçavidë.
Gërmimet për Velierën nxjerrin në dritë zbulime të reja arkeologjike Gërmimet e arkeologëve kanë nxjerre në dritë tre varre të periudhës mesjetare në sheshin Veliera, që pretendohet se dato
20 ton peshk vritet me dinamit, masakër ekologjike në liqenin e Fierzës (FOTO LAJM) Në liqenin e Fierzës ka ndodhur një masakër e vërtetë ndaj peshkut. Specialistët e zonës denoncojnë në media se janë të
Këto produkte teknologjike janë krijuar vetëm për vajza (FOTO LAJM) Kompani të teknologjisë, të cilat krijojnë produkte për vajza ose gra janë shumë të pakta. Por, për fat të mirë ka disa
LAJMI I FUNDIT/ Gjykata pezullon punimet në Velierën e Durrësit Gjykata e Durrësit ka vendosur pezullimin e punimeve të Velierës në Durrës në zonën arkeologjike A. Burime nga Gjyka
Çifti tmerron fisin, burri kërcënon me armë ndërsa gruaja dhunon vëllëzërit e tij Policia e Tiranës bën me dije se ka vënë në pranga një shtetas 35 vjeçar, Krenar L, banues në Tiranë si dhe proceduan në