999 rezultate për

libra

Çmime të larta për prindërit. kaq kushtojnë librat e klasës së 7-të Shtatori është muaji i shpenzimeve për prindërit të cilët duhet të bëjnë gati fëmijët për nisjen e vitit të ri shkollor.
Aksidentohen në Librazhd 4 futbollistë, dërgohen me urgjencë në spital Sapo është shënuar aksidenti I tretë përgjatë pasditës së sotme në Elbasan, ku para pak minutash në fshatin Qukës, aksi
Bregu tund rrjetën e Laçit, Skënderbeu gjen menjëherë ekuilibrat (VIDEO) Po luhet në stadiumin "Laçi" takimi mes kurbinasve dhe Skënderbeut. Një takim i vlefshëm për javën e dytë të Kategorisë
Ishte me Urdhër Mbrojtjeje, arrestohet 41 vjeçari pasi dhunoi bashkëshorten Arrestohet nje 41 vjecar ne Librazhd pasi ka ushtruar dhune fizike e psikologjike ndaj gruas ne banese, per te cilen gjy
EMRI/ Arrestohet ish- ushtaraku, tentoi të grabiste bankën në Librazhd Një person është arrestuar pasi akuzohet se tentoi të grabiste një bankë rre horës 01:00 të mëngjesit të sotëm në qyteti
Dhunoi nënën dhe kërcënoi për vdekje të vëllain, arrestohet 41 vjeçari në Librazhd Policia e Librazhdit ka vënë në pranga një 41 vjeçar i cili në gjendje të dehur dhunoi nënën dhe kërcënoi me thikë të vl
Rama: Baxhaku njeri i librave e gazetarisë së sojit më të mirë Ditën e sotme, lajmi për humbjen e gazetarit të njohur Fatos Buxhaku hidhëroi hjo vetëm botën e medias por edhe politika
7 librat që duhet ti lexoj me patjetër një mashkull Interneti të ofron pafund informacion dhe lehtësi për të gjetur artikuj mbi librat. Por, interneti nuk mund ta zëvendëso
Përmbyset kamioni në Librazhd Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në kthesat e rrugës së Librazhdit. Një kamion është përmbysur në rrugë dhe ësht
Si në kohën e Hitlerit: Turqia djeg 300 000 libra Më shumë se 300 mijë libra janë hequr dhe më pas larguar nga shkollat dhe bibliotekat turke, që pas përpjekjes për grush
Aksident në aksin Elbasan-Librazhd, 2 të plagosur Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Elbasan – Librazhd, në fshatin Fushë Labinot. Autom
Aksident i rëndë në aksin Librazhd-Elbasan, plagosen rëndë 2 persona Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Librazhd, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur rëndë
I jepet lamtumira e fundit gazetarit të njohur shqiptar Është përcjellë për në banesën e fundit me nderime shkrimtari, gazetari, dramaturgu e politikani i njohur Maku Pone, i
Ndahet nga jeta gazetari dhe shkrimtari i njohur shqiptar (FOTO LAJM) Ndahet nga jeta shkrimtari dhe gazetari i njohur, Maku Pone. Lajmin e hidhur për ndarjen e tij nga jeta e bën me dije
Ndahet nga jeta gazetari dhe shkrimtari shqiptar Ndahet nga jeta ne moshen 80-vjeçare, Maku Pone, i cilesuar nga kritika letrare edhe si ”ambasadori” i letrave te qyteti
Ndodh surpriza në Librazhd: Kjo parti e djathtë merr një tufë vota për këshill (FOTO LAJM) Edhe pse opozita nuk mori pjesë në zgjedhje, një parti e djathtë si Partia Balli Kombëtar ka arritur të renditet në ven
Çudia në Librazhd, 1006 votues më shumë sesa vota (FOTO LAJM) Ka mbaruar numërimi i votave edhe në Librazhd ku fitues është shpallur Kastriot Gurra, i cili ishte i vetëm në garë.
Rrihet në mes të Librazhdit babai i Taulant Ballës Rrihet në mes të Librazhdit babai i Taulant Ballës, Kasem Balla. Sipas kryetarit të PD-së për Elbasanin, Aurel Bylykb
Katar, ndërtohet bibloteka më moderne në botë me 1 milion libra Plot fëmijë rrëmojnë në raftet e saj ose ulen me libra në duar, në këmbët e shtyllave të mëdha, që mbështesin mega-struk
7 arsye pse duhet të lexojmë libra Këto janë 7 arsyet pse duhet të lexosh, shikoji me vëmendje, e më pas merr në raft librin tënd të preferuar, ndërkohë pë