999 rezultate për

leipzig

Drejtori i Leipzigut vendos edhe celurin në fushë për ti treguar arbitrit gjithçka (VIDEO) Bayerni i Mynihut mundi me penallti Leizigun, në transfertën që ishte e vlefshme për 1/16-at e Kupës së Gjermanisë. Por
Bayern eleminon Leipzigun nga pika e panlltive (VIDEO) Bayern Munich ka arritur të eleminojë Leipzigun nga pika e bardhë e penalltive, pas 120 minuta lojë me rezultatin 1-1.
Drejtori Sportiv i Leipzigut lavdëron Keitan Drejtori sportiv i RB Leipzig, Ralf Rangnick ka thënë se Naby Keita është një nga lojtarët më të mirë me të cilin ka pun
Sulmuesi i Leipzigut tallet me mbrojtësin gjerman: Kam dy mace, njëra e ka emrin Kimich Gjatë ditës së sotme, skuadra e kampionëve gjermanë do të ndeshet për raundin e dytë të Kupës së Gjermanisë me rivalët e
Kupa e Gjermanisë, luhet “finalja” Leipzig – Bayern Jup Heynckes do të përballet me testin e parë të vërtetë pas rikthimit në stolin e Bayernit të Mynihut sot në mbrëmje, t
Dortmund befasohet në "Signal Iduna Park" nga Leipzig (VIDEO) Borussia Dortmund është befasuar brenda në shtëpi nga modestët e Leipzigut duke humbur me shifrat 2-3 nga miqtë. Të p
Leipzig barazon shifrat Shumë shpejt skuadra e Leipzigut ka arritur të barazojë shifrat në "Signal Iduna Park". Mesfushori austriak, Marcel
Drejtori Sportiv i Leipzigut flet për mos-transferimin e Mbappes tek skuadra gjermane Drejtori sportiv i Leipzig, Ralf Rangnick tha për Bild një anekdotë kurioze rreth një prej yjeve të futbollit botëror që
RB Leipzig i hap derën e largimit, Keita te Liverpooli gjatë janarit Skuadra gjermane, Red Bull Leipzig nuk kanë përjashtuar transferimin e mesfushorit Naby Keita në Liverpool gjatë muajit
Turqit janë tifozë, me brohorimat largojnë Wernerin dhe mposhtin Leipzig Sulmuesi i Leipzig, Timo Werner, ka kërkuar zëvendësimin në ndeshje me Besiktasin pasi që nuk mund të luante nga zhurma
Werner refuzon Realin dhe Liverpoolin, vazhdon kontratën me RB Leipzig Timo Werner thuhet se ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës me skuadrën gjermane, RB Leipzig, duke refuzuar s
Leipzig rikthehet te fitorja Pas një barazimi dhe një humbjeje Leipzigu rikthehet te fitorja në Bundesligën. Formacioni i austriakut Ralph Hassen
Barcelona gati për të nxjerrë nga mendja Coutinhon, tenton talentin tjetër Barcelona mund të kthehet te mesfushori i RB Leipzig, Naby Keita, pasi po has vëzhtirësi në transferimin e Philippe Cout
Trajneri i RB Leipzig i hap rrugë Kloop-it, bindet se nuk mundet Sipas Mirror, Ralf Randnick, shefi i RB Leipzig ka pranuar një marrëveshje për Naby Keita.. Lojtari do ti bashkohet L
Leipzig i trembet Liverpoolit: E dimë fatin e lojtarit tonë Naby Keita nuk ka gjasa të nënshkruajë një marrëveshje të re me RB Leipzig këtë verë, sipas drejtorit sportiv, Ralf Rang
Pronari i Leipzig e shikon veten të dorëzuar para Liverpool-it Shefi i RB Leipzig Ralf Rangnick pranon se objektivi i Liverpool Naby Keita nuk ka gjasa të nënshkruajë një marrëveshje
Drejtori sportiv i RB: Nuk fajsoj Keitan që dëshiron të largohet Mesfushori Keita vazhdon të jetë i lidhur me një lëvizje të madhe në Liverpul. Drejtori sportiv i RB Leipzig ka folur p
Klopp ironizon me Leipzig:Janë me fat që kanë Keitan, asgjë më shumë Jurgen Klopp beson se RB Leipzig janë me fat që kanë një lojtarë si Naby Keita. Liverpool është zhgënjyer në ndjekjen
RB Leipzig tregon se çdo të thotë "lojtari nuk shitet" Sipas pronarit të klubit të Bundesligës, Dietrich Mateschitz, RB Leipzig ka hedhur poshtë ofertën e dytë prej 66 milionë
Kloop dështon ta marrë lojtarin, por i premton se do përpiqet deri në ditën e fundit Jurgen Klopp thotë se Liverpool do të vazhdojë të ndjekë transferimin e Naby Keita derisa të mbyllet dritarja e transfer