999 rezultate për

league

United i thotë lamtumirë Championsit, Chelsea merr vendin e tretë (VIDEO) I mbyturi të mbyt. Kjo fjalë e urtë popullorë është konfirmuar sot në ndeshjen e luajtur në "Kirklees Stadium", ku Hu
Rekord i ri në Premier League, ky është futbollisti më i ri i aktivizuar Lojtari i Fulham, Harvey Elliot, në moshën 16 vjeç e 30 ditë është futbollisti më i ri që ka luajtur në historinë e Prem
Ylli portugez, klubi i Premier League takon prindërit e lojtarit Joao Felix i Benfica-s është një prej talenteve më të kërkuar në rruzullin tokësor. Portugezi i cili mund të luajë n
Me mendjen te Ajax-i, Tottenhami humbet sërish në Premier League (VIDEO) Tottenhami nuk di të fitojë. Spërsat kanë regjstruar humbjen e dytë radhazi në Premier League pas asaj ndaj West Hamit.
Arsenal pranë finales së Europa League, Emery prioritet ka vendin e 4 Arsenal fitoi 3-1 ndaj Valencia në gjysmëfinalen e parë të Europa League. Gjithsesi, për trajnerin e "topçinjve" Unai Em
Legjenda e Barcelonës i jep fund futbollit Një nga lojtarët më të mëdhenj të 15 viteve të fundit do të tërhiqet nga futbolli. Siç raporton spanjollja AS, Xavi Hern
Angli-Kosovë, do të luhet në një stadium të vogël Është marrë ditën e sotme vendimi zyrtar mbi impiantin ku do të zhvillohet ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës për eleminato
Matthijs de Ligt vendos rekord të ri në Champions League Goli i Matthijs de Ligt ndaj Juventusit kualifikoi për në gjysmëfinale Ajaxin, që në sfidën e parë ndaj Tottenham fituan
Trofeu i Champions League mbërrin në SHBA Trofeu i Ligës së Kampionëve ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. UEFA ka publikuar një fotografi ku trofeu sh
Guardiola nis revolucionin, nxjerr në shitje yllin argjentinas Nicolas Otamendi ishte një ndër mbrojtësit kryesorë të Cityt deri në sezonin e parafundit. Këtë sezon minutat e Otamendi
Emery pranon dështimin në Premier: Tani radhën e ka Europa Trajneri Unai Emery ka pranuar se shanset që Arsenal të sigurojë një vend në Champions League sezonin e ardhshëm janë të
Sarri: Kemi bërë një sezon të mirë Maurizio Sarri është i kënaqur me barazimin ndaj Man United, por thotë se skuadra e tij mund ta kishte fituar ndeshjen.
Aguero hyn në histori, Manchester City me një dorë te titulli (VIDEO) Manchester City është kthyer në vendin e parë të Premier League pas fitores së ngushtë 1-0 të marrë në fushën e Burnley-
Plas te Napoli, tifozët me banderola duan largimin e Ancelottit De Laurentis (FOTO LAJM) Tifozët e Napolit kanë dalë më banderola kundër De Laurentins dhe Ancelottit ku kërkojnë një projekt të vërtetë nga klub
Ekipi i njohur anglez rikthehet pas 3 vitesh në Premier League (VIDEO) Norwich ka mundur 2-1 Blackburn Rovers në "Carrow Road" dhe ka siguruar kthimin në Premier League. "Kanarinat" kaluan
Humbja e parë në shtëpinë e re, Pochettino zbulon shkakun Trajneri i Tottenham, Mauricio Pochettino, ia ka vënë fajin ndeshjes që skuadra e tij do të luajë ndaj Ajax në Champions
Liverpool fiton me lehtësi përballë Huddersfield dhe rimerr kreun (VIDEO) Liverpool-Huddersfield, ndeshja që ka hapur javën e 36-të të Premier League, nuk ka pasur histori. "Të Kuqtë" kanë marrë
PSG dhe mallkimi Champions, francezët humbin Neymar për gjysmën e fazës së grupeve Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar, është skualifikuar për tri ndeshje në Champions League për fjalët fyese të përdorura
Ky është formacioni i më i mirë i vitit në Premier League Shoqata e Futbollistëve Profesionistë (PFA) ka zgjedhur formacionin më të mirë të sezonit në Angli. Pogba është lojta
Nuk pranon të jetë zëvendësues, ylli i PSG drejt Premier League Mbrojtësi anësor i PSG Thomas Munier është i pakënaqur nën drejtimin e trajnerit Thomas Tuchel. "Nuk jam i lumtur, se