999 rezultate për

kuvend

U fut në Kuvend nga PD, Alimadhi i vetëofrohet Ramës: Jam gati të bëj pakt me djallin! Kryetari i partisë Balli Kombëtar, deputeti i opozitës parlamentare, Adriatik Alimadhi, i dalë nga listat e PD, ka dekla
Kodi Zgjedhor, Meta i nis shkresë Kuvendit Presidenti Ilir Meta i ka nisur një shkresë zyrtare Kuvendit, ku i kërkon që të shtyjë rivotimin e Kodit Zgjedhor, deri
Meta i tregon Ramës "mundësinë zero": Kuvend njëpartiak! Deklaratës së Kryeministrit Rama se askush nuk e vë në diskutim Parlamentin, Presidenti Ilir Meta iu përgjigj duke thënë
Meta i drejtohet Komisionit të Venecias: Ja pse ktheva në Kuvend Kodin Zgjedhor Kreu i shtetit Ilir Meta ka dhënë detaje përmes një konference për lidhur me vendimin e tij për të kthyer për rishqyrtim
Meta e ktheu pas Kodin Zgjedhor, Rama i vendosur: Do ta votojmë sërish Kryeministri Edi Rama ka folur pas mbledhjes së shtabit në PS, ku u pyet dhe për kthimin e Kodit Zgjedhor nga ana e pres
ZYRTARE/ Salianji jashtë Kuvendit! Del lista e plotë, kush janë 13 demokratët që u skualifikuan nga gara Periudha e punës së Komisionit, e ndarë në 3 faza, zgjati nga data 3 Gusht deri në 22 Tetor 2020. Në emër të Kryesisë së
Meta kthen në Kuvend Kodin e ri Zgjedhor Presidenti Ilir Meta ktheu në Kuvend për rishqyrtim Kodin Zgjedhor të miratuar nga Parlamenti. Meta arsyeton në dekr
Antisemitizmi në Kuvend, ambasada e SHBA: Jemi krenarë me Shqipërinë Ambasada e SHBA-ve përshëndeti miratimin e rezolutës për përkufizimin e antisemitizmit nga Kuvendi. Në një postim në
"Kush ka maskën më të bukur", politikanët sfilatë jashtë Kuvendit (FOTO LAJM) Të enjteve, përvecc përplasjeve në seancat e Kuvendit, ajo që bie në sy është edhe "sfilata" që politikanët bëjnë jashtë
Plas mes grave në Kuvend: Mua gishtin mos ma ngri, se je dhe nënë! Ka pasur debat gjatë seancës së sotme plenare mes deputeteve në Kkuvend. Këtë herë gjakrat janë nxehur mes deputetes Rud
Qeveria çon në Kuvend projektligjin për blerjen e vaksinës anti-Covid Qeveria shqiptare ka nënshkuar një marrëveshje me kompaninë Covax për të siguruar vaksinën anti-Covid, ku janë përfshirë
Murrizi shfryn nga Kuvendi: Komunistët që kanë qeverisur këtë vend e kanë dreqin në bark Deputeti Myslim Murrizi ka mbajtur fjalën e tij në Kuvend ku është shprehur se ligji duhet të vlerësohet dhe se asnjë ko
Mori gjobë se doli pa maskë, Gjuzi sfidon Ramën nga Kuvendi: Nuk do e mbaj! Deputeti i opozitës së re në Kuvend, Kujtim Gjuzi ka treguar se policia e ka gjobitur për mos mbajtjen e maskës në ambie
Filipçe: Duhet të miratohen urgjentisht masat mbrojtëse ndaj COVID-19 që janë në Kuvend Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce është shprehur se urgjentisht duhet të miratohen masat mbrojtëse ndaj Covid-19 që
Fatmir Mediu këshillon Metën: Nëse Kuvendi nuk të pyet, shpërndaje! "Meta duhet të shpërndajë parlamentin nëse parlamenti nuk merr në konsideratë dekretin e tij për kthimin e ndryshimeve t
Kujtim Gjuzi i kërkon publikisht takim Jozefina Topallit: Jo vetëm miq në Facebook! Kryetari i Partisë Konservatore, deputeti i Kuvendit Kujtim Gjuzi, është padyshim një ndër politikanët më të komentuar n
LDK për herë të shtatë e dërgon në Kuvend Projektligjin për Rimëkëmbje Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike do të hidhet nesër për votim në Kuvendin e Kosovës për herë të shtatë radhazi.
​Ndërpritet seanca e Kuvendit, çfarë pritet të ndodhë nesër dhe të hënën Seanca e Kuvendit të Kosovës ka mbyllur punimet për të vazhduar të hënën me pikat e mbetura, ndërsa nesër vazhdon seanca
Fjala e fortë e Rudina Hajdarit në Kuvend: Keni mashtruar shqiptarët prej 30 vitesh! (VIDEO) Deputetja Rudina Hajdari ka mbajtur një fjalë të fortë në Kuvend. Sic mund t'a dëgjoni edhe në videon e bashkëngjitur
Me 106 vota pro, Kuvendi zgjedh kreun e ri të KQZ-së Ilirjan Celibashi është zgjedhur kreu i ri i KQZ-së me 106 vota pro, ku Kuvendi rrëzoi më herët dhe emrin e ish-demokrat