999 rezultate për

kulla

Digjet kulla trekatëshe në Mat, brenda ndodheshin 3 pjestarë të familjes Një banesë është përfshirë nga flakët në Mat, në Bashkinë Klos, fshati Patin. Zjarri dyshohet se fillimisht ka nisur
Shembja e katër kullave gjigante në vetëm 10 sekonda në Abu Dabi (VIDEO) Katër kulla, pjesë e kompleksit “Mina Plaza Towers” në Abu Dabi u shkatërruan për vetëm 10 sekonda me shpërthimin e kont
Kulla më e lartë në botë valvit flamurin Kuq e Zi: Urime shqiptarë! (VIDEO) Ditën e sotme shqiptarët kudo që ndodhen festuan festën Pavarësisë. Kulla më e lartë në botë, Burj Dubai, në Emirat
Kroos shpërthen ndaj idesë për Superligën Evropiane: Futbollistët nuk pyeten, jemi thjesht kukulla të FIFA dhe UEFA Toni Kroos ka hedhur poshtë idenë e Superligës Evropiane, ndërsa nuk ka hezituar ta të drejtojë kritika drejt shtëpive t
Misteri i 11 Shtatorit, kush është njeriu që hidhet nga Kullat Binjake (VIDEO) Data e 11 shtatorit shënoi një nga ngjarjet më të rënda e tragjike në historinë njerëzore: një sulm me aeroplan mbi kull
Ndrenika flet për Teatrin e ri: Asnjë centimetër ndërtime dhe kulla! Robert Ndrenika e konfirmon: Pashë projektin e Teatrit të Ri, do të jetë me kushte bashkëkohore si shumë teatro të Europ
E konfirmoi Brataj: Famëkeqi Nehat Kulla ndërroi jetë prej COVID-19 Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj konfirmon se shkak për vdekjen e kreut të bandës famëkeqe të Nehat Kullës
Nehat Kulla u nda nga jeta, i vëllai e infektoi me COVID-19 Ditën e sotme u bë i ditur lajmi për ndarjen nga jeta të Nehat Kullës i njohur ndryshe edhe si "Gjenerali" në kohën e tr
Nga udhëheqja e bandës kriminale, te miqësia me politikanë të fuqishëm: Kush ishte Nehat Kulla Ditwn e sotme wshtw ndarw nga jeta në moshën 67-vjeçare Nehat Kulla, i njohur si “gjenerali” i bandës famëkeqe. Nehat
Njihej si "gjenerali" i bandës famëkeqe, vdes Nehat Kulla I njohur si Gjenerali ose i forti i 1997-ës, Nehat Kulla ka ndërruar jetë. Ai ka vdekur në moshën 67-vjeçare në bane
Kontenierët me mbetje toksike nga Italia, Ilir Kulla hedh poshtë akuzat Këshilltari i Presidentit Ilir Meta, Ilir Kulla reagoi sot pas lajmit të publikuar në mediat italiane, ku u bë e ditur s
Lajmi i rremë i 1400 kontiniereve nga Italia, Prokuroria italiane: Pas tij fshihet këshilltari i Metës Në 2017, një Fake-News shkaktoi jo pak trazira në politikën në vend, por që u sqarua për disa ditë. Bëhet fjalë për l
Tirana blindohet nga kullat! Gati gropa për gjigandin 25-katësh tek sheshi Skënderbej Qendra e Tiranës rreth e qark sheshit “Skënderbej” po kthehet në një zonë me ndërtesa të larta, dendësia e të cilave, nu
Rudina Hajdari ngre zërin në Kuvend: Rama si Nikola Gruevski, do ketë të njëjtin fat! Deputetja Rudina Hajdari ka sulmuar ashpër kryeministrin Rama gjatë interpelancës për Teatrin. Nga foltorja e Kuvendi
Vendosën në shkallët e stadiumit kukulla s*ksi, gjobitet klubi koreano-jugor Një javë më parë në një ndeshje të K-League klubi i FC Seoul bëri një gafë të rëndë teksa në vend të manekinëve normalë
Sherr në emision, Rama premton i prerë: Nuk do të ketë kurrë kulla tek Teatri Kombëtar "Nuk ka kulla aty, nuk ka more vëlla! Si tua shpjegoj? E kam thënë 100 herë?" Kryeministri Edi Rama i ftuar në studio
Shqipëria në mediat e huaja, kjo foto renditet ndër më të mirat e pandemisë (FOTO LAJM) Ndonëse koronavirusi vijon të jetë ende aktiv në të gjithë botën, shtetet kanë filluar të ndërmarrin disa masa lehtësues
Çmime stratosferike: Në kullat e Tiranës një dyqan kushton mbi 1 milion euro Të blesh një apartament në Tiranë apo një garazh është tejet e vështirë, pai çmimet janë tejet të lata dhe në disnivel t
''Askush nuk ka të drejtë të më kërkojë llogari'', Veliaj: Te Teatri do ndërtohen kulla dhe ndonjë hotel Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, në një intervistë për Blendi Fevziun, bëri disa deklarata të papritura lidhur me p
Veliaj s'i mohon kullat tek teatri: S'më thoni dot se çfarë duhet të bëj unë! Ndërsa ka folur për projektin e ri të godinës së Teatrit Kombëtar, Erion Veliaj e ka lënë të paqartë në përgjigjen e tij