999 rezultate për

kufitar

Bllokohet pika e kalimit kufitar në Kapshticë Policia kufitare ka njoftuar se në pikën e kalimit kufitar Kapshticë, ditën e nesërme datë 5.01.2020 nga ora 6.00 e mëng
"Shisnin mend" me makina të vjedhura, policia bllokon 4 automjete luksoze (VIDEO) Policia kufitare në Kakavijë ka bllokuar 5 automjete të vjedhura, 4 prej tyre luksoze. Gjatë 24 orëve të fundit, kanë
Kapet punonjësi në aeroportin e Rinasit dhe një 23 vjeçare, detaji që nxori zbuluar mashtrimin Një punonjës i Rinasit dhe një vajza 23 vjeçare kanë përfunduar në pranga pas tentativës për të kaluar kufirin me dokume
Fluks në pikat kufitare, emigrantët largohen nga vendi pas festave Pasi kaluan festat e fundvitit pranë familjarëve, emigrantët po kthehehn në vendet e tyre ku punojnë dhe jetojnë. Sip
Deri 4 orë pritje për të dalë nga Kosova Shumë bashkatdhetarë të cilët kishin vendosur që festat e fundvitit ti kalojnë në vendlindje u ka ardhur koha të kthehen
Festat kthejnë në atdhe 250 mijë emigrantë, rradhë të gjata në Kapshticë dhe Kakavijë (VIDEO) Emingrantët kanë zgjedhur ti festojnë festat e fundvitit pranë të dashurve të tyre. Përgjatë kësaj jave, policia njofton
Pritje të gjata në Merdarë, bashkatdhetarët po presin me orë të tëra për të hyrë në Kosovë “Kolonat në hyrje në pikën kufitare më Merdarë janë 150-180 minuta. Ndërsa, dalja 5-10 min. Kolona është e gjatë 1500 de
Po ndiqte tre shqiptarët, polici kufitar malazez qëllohet e humb jetën Një efektiv policie ka humbur jetën ditën e sotme në Mal Të zi, pasi është qëlluar me armë nga tre shqiptarë të Kosovës.
Po ndiqte 3 kosovarë pa mjete identifikuese, eleminohet pjëstari i Policisë Kufitare në Mal të Zi M.L. u qëllua në një automjet policie ndërsa kapi kosovarët pa dokumente. Sulmuesit u arratisën pas të shtënave, por
"Spiegel" nxjerr videon: Ushtarë të maskuar grekë kthejnë emigrantë me gomone në Turqi Qeveria Greke ka kundërshtuar gjithmonë se ajo po kryente sulme të paligjshme në kufirin me Turqinë. “Ne nuk po i dër
29 vjeçari nga Kukësi me makinë gjermane i sekuestrohen 57 mijë euro në kufi Policia Kufitare e Vlorës parandalon një rast të tentativës për transfertë të parave në mënyrë të paligjshme. Sekuest
Kush janë dy personat që i grabitën mijëra euro gruas ditën e tërmetit Policia ka vënë në pranga dy persona të cilët i kanë grabitur ditën e djeshme një gruaje që ndodhej në aeroportin e Rina
Në mënyrën më të pazakontë, ku ishin fshehur 2 adoleshentët për të kaluar kufirin ilegalisht (FOTO LAJM) Dy adoleshentë kishin gjetur një mënyrë ta pazakontë për tu futu në rrugë ilegale në Evropë. Ata kishin marrë rrugën
Policia kufitare kroate qëllon kundër emigrantëve Policia kufitare në Kroaci ka qëlluar me armë zjarri ndaj një grupi emigrantësh, të cilët po përpiqeshin të kalonin kufi
Klandestinë drejt Anglisë, kapen 3 persona në Rinas Një tjetër operacion për parandalimin e kalimit të paligjshëm të kufirit nëpërmjet dokumentave të falsifikuara qëhstë go
Me 20 euro nën dorë, kalon pikën kufitare drejt vendeve të BE-së Fiks Fare ka trajtuar disa herë denoncimet e shumta që bëhen nga të rinjtë që për të kaluar në pikat kufitare drejt BE-s
Kishte fshehur mbi 41 mijë euro në çantë dhe trup, procedohet fierakja Një 46 vjeçare është proceduar penalisht për mosdeklarim të të hollave në kufi. Gjatë kontrollit në vijën e dytë kësa
Rekord! 10 mijë shqiptarëve u ndalohet udhëtimi në zonën Schengen Gjatë 9 muajve të parë të këtij viti, u është ndaluar përkohësisht udhëtimi drejt zonës Schengen 10.684 shtetasve shqipt
Kapet heroinë në portin e Durrësit, 1 në pranga Policia Kufitare ka goditur një tjetër rast të tentativës për trafikim të drogave të forta. Eshtë vënë në pranga shte
Gomonia pëson defekt në afërsi të Karaburunit, shpëtohen 5 personat në bord Një gomone me 5 persona në bord është shpëtuar nga autoritetet portuale në Vlorë. Rreth orës 14:00 kapiteneria e Vlorës