999 rezultate për

kufitar

Tentoi të kalonte doganën me pistoletën mbushur, arrestohet 34 vjeçari bashku me pasagjeret Tre persona janë arrestuar në pikën kufitare të Morinës pasi iu gjet e fshehur në automjet një pistoletë. Në pranga k
Tregtarët grekë: Hapni Kapshticën, mbyllja e pikës së kalimit kufitar ndali tregtinë Çdo ditë e më tepër shtohen zërat për rihapjen e plotë të stacionit kufitar të Kapshticës, në kufirin Greko-Shqiptar, i
Mos u nisni drejt Greqisë! Mbyllet pika kufitare e Kakavijës Nëse keni plane për të udhëtuar sonte ose nesër drejt Greqisë, ky njoftim është për ju. Pika kufitare e Kakavijës ësh
Kakavija e mbyllur nesër për shqiptarët, çfarë u bë shkak Kakavija vijon të jetë e mbyllur për kalimin e shqiptarëve. Autoritetet e Policisë greke bëjnë me dije se këtë herë ë
Moti i keq, Policia e Kakavijës: Shmangni udhëtimet drejt Greqisë Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokastër deklaron se ditën e sotme autoritetet e Policisë greke, në bazë
Zgjedhjet në Kosovë, mbi 22 mijë persona hynë dje nga pikat kufitare në Kosovë Një numër i madh i bashkatdhetarëve janë parë teksa vinë këto ditë në Kosovë për të votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshm
Bënte "kërdinë" me vjedhje në Austri, arrestohet në Morinë i shumëkërkuari nga Kosova Një 48-vjeçar nga Kosova është arrestuar në në Morinë, pasi rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Austria. B.
Britania shton kontrollet kufitare në mes të valës së infeksioneve të reja Sekretari i Jashtëm i Britanisë, Dominic Raab thotë se kontrollet kufitare do të rriten mes rritjes së infeksioneve të k
Erdhën nga Britania e Madhe, gjobiten me nga 7 milionë lekë 9 shtetas në Rinas 9 shtetas të cilët erdhën nga Britania e madhe dhe shkelën karantinën në Shqipëri, janë ndëshkuar me 7 milionë lekë gjob
Kontroll në Kakavijë, Policia Kufitare i sekuestron fierakut 50 mijë euro Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, shërbimet e Policisë Kufitare, në bashkëpunim me shërbimet doganore, gjetën të
U kthyen nga Britania, por thyen karantinën: Ndëshkohen 6 qytetarë Vijojnë ndëshkimet e qytetarëve të cilët thyejnë masat anti-Covid në vend. Policia Kufitare e Rinasit ka ndëshkuar 6
Ish-kreu i Forcave Detare: Gjerësia e detit territorial s'ndikon në përcaktimin e vijës kufitare Ish-kreu i Forcave Detare, Artur Meçollari, ish-anëtar i grupit negociator për marrëveshjen e detit me Greqinë, shprehet
Greqia bën tamponin para kontrollit të pasaportës: Kthehet në Shqipëri kushdo që del pozitiv Greqia ka propozuar shtim të masave anti-covid dukë bërë që kontrolli shëndetësor në pikat kufitare me Shqipërinë dhe ve
Festat, emigrantëve kthehen në Shqipëri përmes Kapshticës Ditën e djeshme, para kremtimit të Krishtlindjes përmes pikës kufitare të Kapshticës kanë hyrë 1024 persona dhe 271 auto
Ja sa qytetarë janë futur sot në Maqedoni përmes kalimin kufitar "Tabanoc" Prej mesnatës, deri në ora 15:00, në kalimin kufitar "Tabanoc" janë futur gjithsej 2.235 qytetarë, prej të cilëve 1.551
Rradhë të gjata në vendkalimet kufitare (VIDEO) Për festat e fundvitit, mërgimtarët ia kanë mësyrë vendlindjes. Siç mund të shihet në vendkalimet kufitare shihen ko
Djali i peshkatares së mbytur kujton momentin tragjik: E mbajta gjysmë ore gjallë, ja kush është fajtor Stuhia e 5 gushtit do të ishte fatale për familjen e peshkatarëve Rama. Avdul Rama së bashku me nënën dhe babanë e tij k
Greqia shtyn vendimin për hapjen e Kapshticës Autoritetet greke vendosin shtyrjen deri më 7 janar të hapjes së pikës së kalimit kufitar në Kapshticë, bën me dije Drej
Tentoi të korruptonte policët me 50 euro, arrestohet 36 vjeçari në Rinas Policia Kufitare e Rinasit ka arrestuar një person i cili ka tentuar të korruptojë punonjësit me 50 euro. 36 vjecari
Shtimi i rasteve me koronavirus, Greqia shtyn mbylljen e doganës së Kapshticës Qeveria greke ka vendosur të shtyjë datën e hapjes së pikës kufitare të Kapshticës deri më 14 Dhjetor si pasojë e shtimi