999 rezultate për

kufijte

Haradinaj i prerë kundër Thaçit: Ndryshimi i kufirit i intereson Putinit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes të qeverisë ka flur përsëri në lidhje me idenë e Presidentit Hash
Thaçi reagon pas Veselit: Do të rregulloj kufijtë Presidenti Hashim Thaçi ka shkruar sërish për propozimin e tij për korrigjim kufijsh, pasi kryeparlamentari Kadri Veseli
Plas në PDK, Veseli kundër Thaçit për kufijtë: Plani i serbve Si rrallë herë Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli nuk e ka mbështetur Presidentin Hashim Thaçi i cili ka thënë se duhet të
LSI i "vardiset" Berishës, thotë se kufiri i Kosovës me Serbinë është në rregull U desh një reagim i Sali Berishës në lidhje me Kosovën që të fillonin reagimet e politikanëve të tjerë të cilët kanë fil
Haliti kundër idesë së Thaçit: Shkëmbimi i territoreve, fatal! Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, në një prononcim për Blic ka folur për arritjen e marrëvesh
Deklarata e Hahn për kufijtë në Ballkan acaron grekët Një deklaratë e eurokomisionerit Johannes Hahn për një ndryshim të mundshëm të kufijve mes Shqipërisë dhe Greqisë, ka ng
Austria e gatshme të mbrojë kufijtë nga emigrantët Austria thotë se është e gatshme të zbatojë masa të caktuara mbrojtëse në kufijtë e saj, nëse Gjermania miraton kontroll
Takimi Thaçi-Vuçiq/ Në Bruksel për kufijtë e Kosovës Presdenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka udhëtuar drejt Brukselit për të diskutuar zhvillimet e mëtejshme të shtetit Kosovar
Vuçiç para dialogut sulmon Hashim Thaçin Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç nuk i ka pritur mirë deklaratat e zyrtarëve të Kosovës e sidomos ato të presidenti
Shqipëria: Nëse dëmtohet liberalizimi nuk hapim kufijtë me Kosovën Shqipëria synon që me Kosovën të ketë liberalizim të procedurave në kufi mirëpo gjithnjë në përputhje me standardet e Ba
Një kamp refugjatësh në Shqipëri? Austria, Gjermania, Holanda dhe Danimarka i propozuan sot Brukselit, si zgjidhje përfundimtare për refugjatët nga Lindja
Deklarata e papritur e Haradinajt: Mësuesit turq u rrëmbyen, Erdogan të dijë kufijtë Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se nuk i kupton reagimet e presidenti
Nënë e bijë në kufijtë e mbijetesës në Shkup: Na ndihmoni (VIDEO) Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuam drejt Shkupit, drejt një shtëpie që veç e tillë s’mund të quhet. E improvi
Trajkoviq: Lista Serbe legalizon kufijtë shtetëror të Kosovës Ish-deputetja serbe e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, ka thënë se bashkësia ndërkombëtare po bën një precedent, sep
Patrullat e policisë pushtojnë Tiranës, çfarë ndodhi gjatë natës Edhe mbrëmjen e kaluar policia rrugore e Tiranës ka vijuar aksionin në autostradën Durrës-Tiranë për të ndëshkuar rritje
Bllokohet kufiri Shqipëri-Kosovë: Turp për ne si komb! (FOTO LAJM) Dita e sotme shënon festën e Pavarësisë së Kosovës, dhe mijëra shqiptar kanë vendosur të udhëtojnë drejt Kosovës. Por
Njerëz të pabesueshëm që dëshmuan se asgjë nuk është e pamundur (FOTO LAJM) Aftësitë fizike dhe njohëse të trupit të njeriut përgjithësisht janë shumë të kufizuara. Por psikologët besojnë se ë
Pas detit falim edhe tokën: Zbulohet plani i frikshëm Rama-Thaci-Ahmeti "Hashim Thaçi, Edi Rama dhe Ali Ahmeti kanë biseduar për ndryshimin e kufijve në Ballkan". Kështu shkruan analisti i
Ish-ministri i LDK-së paralajmëron luftë nëse ndryshohen kufijtë Ish-Ministri i Punëve të Jashtme, Skender Hyseni, ka thënë se ndryshimi i kufijve s’mund të bëhet pa tragjedi dhe humbje
Bien “kufijtë” mes brezave! Vitet e fundit duket se po ndryshon kufiri përsa i përket ndarjes mes brezave. Duke nisur nga adoleshenca, kjo e fundit