999 rezultate për

kryqi

Sot protestohet kundër kryqit në Butel Pas thirrjes së këshilltarëve shqiptarë në Komunën e Butelit si dhe reagimet e shumta në rrjetet sociale si dhe në disa
Këshilltari i LR-PDSH në Butel: Vendimi për kryqin, vendim anti-kushtetues Këshilltari i LR-PDSH në Butel, Erkan Shabani, ka reaguar sot ndaj votimit të Propozim-Vendimit në Këshillin komunal për
Kërcënojnë këshilltarët e BDI-së në Butel: Tërhiqni vendimin për kryqin ose... Përfaqësuesit e BDI-së në Komunën Butel të Shkupit, shprehin pakënaqësinë e tyre kundër vendimit të shumicës së këshillt
BDI dhe PDSH përplasen për kryqin në Butel Këshilltarët e Qytetit të Shkupit janë përplasur për dy probleme madhore, për kryqin e paralajmëruar se do të ngrihet në
LR-PDSH: Vendosja e kryqit në Butel, provokim për shqiptarët Dje, me date 23.02.2016, Keshilli i Komunes se Butelit ka mbajtur Séancen e saj te 39-te. Ne rend te dites ishin te para
Napoli-Milan, "udhëkryqi" i sezonit Napoli pret sot Milanin në "San Paolo" me një objektiv: të kthehet te fitorja në Serie A. Suksesi do të bënte që të besu
Do të ndërtohet kryq gjigand në zemër të Pollogut! (FOTO LAJM) Shoqata e vëllazërisë krishtere do të ndërtojë një kullë prej shkëmbi në zemër të Kodrës së Diellit dhe në majën e saj d
Casillas merr urdhërin e Kryqit të Meritës për sportin (VIDEO) Portjeri spanjoll Iker Casillas mori urdhërin e Kryqit të Meritës për sportin nga kryeministri i Spanjës Mariano Rajoy s
Mbi 2 mijë refugjatë mbërrijnë në Preshevë (FOTO LAJM) Në Preshevë gjatë natës dhe gjatë mëngjesit të sotshëm, kanë arritur më shumë se 2 mijë njerëz, gra dhe fëmijë nga Siria
Emigrantët, 12 aborte në ditë në Gjevgjeli Aktualisht në afërsi të stacionit hekurudhor të Gjevgjelisë po ngrihen hapësira për pushim me kapacitet për 160 persona.
52 vjet nga tërmeti tragjik i Shkupit (FOTO LAJM) Shkupi kujton sot 52-vjetorin e tërmetit katastrofal të 26 korrikut të vitit 1963 në të cilin jetën e humbën 1,070 perso
Çetnikët serbë tentojnë të kthejnë kryqin në Bujanoc (FOTO LAJM) Gjashtë pjesëtarë të së ashtuquajturës Lëvizja Çetnike - nga qyteti i Valevës, Beogradit, Nishit dhe Krushevcit - pesë m
UEFA nis zyrtarisht hetimin për skandalin e kroatëve Institucioni më i madh i futbollit, UEFA, edhe zyrtarisht ka nisur hetim për kryqin nazist që u pa në fushë në ndeshjen
"Kryqi i thyer" nazist në Kroaci-Itali (FOTO LAJM) Nuk ishte parë ndonjëherë, e aq më pak në vitin 2015 dhe në një fushë futbolli të shfaqet kryqi nazist (Kryqi I thyer).
Vjen vala e të nxehtit, Kryqi i Kuq në gadishmëri Maqedonia prej sot gradualisht do të jetë në ndikim të një ere shumë të nxehtë jugore, e cila në ditët në vijim do të sh
Sali Berisha sulmon Kryqin e Kuq: E ka blerë LSI-ja Sali Berisha ka shkruar një status në Facebook, ku thotë se “Kryqi i Kuq” është blerë nga LSI-ja. Berisha thotë se ia
Kryqi i Kuq i Maqedonisë jep 17 mijë euro për Nepalin, 0 për Kumanovën Kryqi i kuq i Maqedonisë ka dhënë 1.049.750 denarë ose 17.000 euro në llogarinë e Federatës Ndërkombëtare të kryqit të k
Kryqi i Kuq dërgon ndihma në Sana Sa i takon konflikteve në Jemen, Kryqi i Kuq do të dërgojë ndihma në Sana, duke nisur me ushqimet dhe personel mjekësor.
BE jep 84 mijë euro për zonat e përmbytura në Maqedoni Komisioni Evropian do të ndajë 84.236 euro ndihmë për të mbijetuarit në përmbytjet në Maqedoni gjatë muajit janar dhe sh
ISIS shkatërron kishat, zëvendëson kryqin me flamurin e zi (FOTO) Xhihadistët shfaqen në disa pamje të publikuara së fundmi duke rrëzuar kryqet krishtere, dhe duke ngritur flamurin e zi