999 rezultate për

kryqi

Popullsia e Maqedonisë, drejt plakjes Maqedonia është përfshirë tashmë në valën e plakjes së popullsisë që është 401,006 qytetarë të moshës mbi 60 vjeçare, kë
Delawie i shqetësuar për çështjen e Kryqit të Kuq të Serbisë Një aksion i policisë së Kosovës ndaj organizatës “Kryqi i Kuq i Serbisë” në Veri të Kosovës, ku kanë pësuar lëndime dis
Lirohen serbët e arrestuar Mediat serbe raportojnë se janë liruar nga mbajtja Momo Dashiq, Sveta Zhiviq dhe Zeqir Zyrapi të arrestuar mbrëmë në një
Policia bastis një komunë serbe të Kosovës Medie serbe njoftojnë sot se “forca të mëdha policore nga Policia rajonale e Pejës në bashkëpunim me pjesëtarë të njësis
E çuditshme! Futbollisti largohet nga klubi për shkak të kryqit në fanellë Futbollisti 29 vjeçar nga kryeqyteti i Maqedonisë, Shkup, Florent Osmani, vendosi të largohet nga klubi i tij "FK Skopje
Koreja Jugore, gati një ofertë të rrallë për bisedime ushtarake me Veriun Koreja Jugore është ofruar të mbajë bisedime të rralla ushtarake me Korenë Veriore në kuadër të uljes së tensioneve pas
Jemeni në gjendje të jashtëzakonshme, më shumë se 180 të vdekur nga kolera Jemeni vazhdon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të përhapjes së sëmundjes së kolerës, ndërsa nga Komiteti
Fotot e tmerrit, ISIS përdor armët kimike në Irak (FOTO LAJM) Lufta pwr qytetin e Mosulit po shkon nw ditwt e fundit tw saj dhe ISAIS akuzohet se ka përdorur armë kimike duke plagosu
Turpërimi nga Bayerni "firmos" largimin e Sanchezit Një imazh vlen më shumë se njëmijë fjalë, dhe ai që tregon Alexis Sanchez pas golit të pestë të pësuar nga Arsenali në n
ISIS-i i vret 6 antarë të Kryqit të Kuq në Afganistan Të paktën gjashtë antarë afgan të Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq janë vrarë sot nga militantë të dyshuar të SIS
Reali heq kryqin nga emblema e klubit Reali i Madrid-it do të heqë nga emblema e saj kryqin ne pjesën e sipërme të saj. Klubi spanjoll ka arritur një marrëves
Sherr mes besimtarëve gjatë hedhjes së kryqit në Shkup (VIDEO) Besimtarët ortodoks kanë festuar sot ditën e hedhjes së kryqit, por, siç mësohet, edhe këtë vit, festa nuk ka kaluar pa
Shtypi me makinë nënën e dy fëmijëve, kërkohen 10 vite burg për autorin Prokuroria ka kërkuar dënimin me 10 vjet burg për Andrea Memollarin, i cili në muajin korrik të vitit 2016, shtypi me ma
Krishtlindjet e para pa të birin/ Erestina Halili poezi prekëse për Kejdin që humbi jetën në një aksident Pedagogia Erenestina Halili ka kujtuar me anë të një poezi të birin e saj, Kejdin, i cili u nda nga jeta tragjikisht.
Sonte mund të përfundojë evakuimi i civilëve nga Alepo lindore Mund të përfundojë sonte evakuimi i civilëve të mbetur dhe luftëtarëve rebelë nga Alepo lindore. Lajmin e ka bërë të
Kryqi ku ishte shënuar emri "Zoran Zaevit" është nxjerrë nga një varrezë? (FOTO LAJM) Një ditë pas zgjedhjeve parlamentare, pas përfundimit të numërimit të votave, VMRO-DPMNE-ja festoi për fitoren ndërsa në
Zgjidhet misteri i kryqit gjigant në Angli Një kryq gjigand është shfaqur në një pyll britanik më kufi me irlandën. Simboli fetar i shtrirë në pyll në një hapës
Kryqi i Kuq i gatshëm për sigurimin e 300 mijë nga një milion refugjatët në Mosul Komiteti ndërkombëtar i Kryqit të Kuq pret që numri i të zhvendosurve brenda vendit në Irak, pas trazirave të Mosulit, t
Kryqi në Butel/ Ekspertët: Kushtetuesja, me standarde të dyfishta Vendimi i djeshëm i Gjykatës Kushtetuese për të mos e vlerësuar kushtetutshmërinë e kryqit në Butel, është komentuar në
Kushtetuesja hedh poshtë iniciativën për vendosjen e kryqit në Butel Gjykata Kushtetuese e Republikës së Maqedonisë sot për shkak të mungesës së kompetencës, hodhi poshtë iniciativën që kis