999 rezultate për

kryetare

E FUNDIT/ Lu i shkon në zyrë Kryeprokurores së re Pas zgjedhjes së saj me 69 vota në Kuvend, prokurorja Arta Marku pritet të zhvillojë një takim me ambasadorin e SHBA-së,
KQZ-ja certifikoi rezultatet për kryetarë të 12 komunave Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot certifikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të raundit të dyte për kryetarë të
Në këtë datë kryetarët e rinj të komunave ia nisin punës Kryetarët e komunave të Kosovës, të cilët kanë marrë besimin e qytetarëve në zgjedhjet e fundit lokale, pritet t’ia nisi
Mimi Kodheli rrëfen të pathënat: Rama mu lut të bëhesha nënkryetare "U kontaktova nga Edi Rama dhe pas disa muajsh insistimi të tijin për tu bërë nënkryetare e Bashkisë së Tiranës, vendosa
Zgjidhen kryetarët e rinj të gjykatave Kryetarët e shumë gjykatave në vend janë zgjedhur para se të fillojë reforma e paralajmëruar në drejtësi. Këshilli i Gjy
Sot mësohen emrat e kryetarëve të Prishtinës, Prizrenit, Rahovecit e Dragashit Sot në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR), në orën 10:00 do të fillojë rinumërimi i 35 vendvotimeve nga zgjedh
Kryetari i OVL-UÇK reagon ndaj deklaratave të kryetares së Gjykatës Speciale Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova ka folur në vizitën e saj të parë në Prishtinë rreth procedurave t
Fatmir Dehari u dhuron flamuj gjigantë kryetarëve të bashkësive lokale Kryetari i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari ju ka dhuruar disa flamuj gjigantë kuq e zi kryetarëve të bashkësive loka
Teuta Arifi priti sot kryetaren e Haraçinës Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi, sot priti në takim kryetaren e Haraçinës, Milikije Halimin. Në këtë taki
Teuta Arifi mirëpret kryetaren e komunës së Haraçinës Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi, sot priti në takim kryetaren e Haraçinës, Milikije Halimi. Në këtë takim
Rezultatet preliminare: Këta pritet të jenë kryetarët e rinj Gjatë ditës së sotme janë zhvilluar zgjedhjet për balotazh në 19 komuna të Kosovës. Bazuar në rezultatet preliminare (jo
Asnjë femër nuk do të jetë kryetare në Kosovë Kanë përfunduar sot zgjedhjet lokale të balotazhit në Kosovë. E sipas rezultateve të Exit-Polleve Mimoza Kusari-Lila e k
Asgjë për kompletimin e qeverisë, Zaev niset drejt Sarajevës Plotësimi i vendeve të zbrazëta në qeveri apo riformatimi i saj ende nuk duken askund, pasi partitë e koalicionit deri t
Pas vizitës së kryetares vijnë aktakuzat e para Ekaterina Trendafilova, kryetarja e Dhomave të Specializuara, javën e ardhshme do ta vizitojë për herë të parë Kosovën
Lladrovci dhe Bekim Jashari i shkojnë në zyrë ministrit të AAK-së Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka pritur në takim kryetarin e Skenderajt Bekim Jasharin dhe atë të Drenasit, Ram
Ish-kryetari i OVL-UÇK-së ka një mesazh për kryetaren e Gjykatës Speciale Zyrtarët e Gjykatës Speciale e kanë konfirmuar për gazetën Bota sot, se Kryetarja Ekaterina Trendafilova gjatë javës së
Mjekja Lejla Iseni, kryetare e Këshillit komunal të Likovës Gjatë ditës së sotme u bë konstituimi i Këshillit komunal në komunën e Likovës, ku për kryetar të Këshillit u zgjodh mje
Ish kryetarët e komunës së Gostivarit urojnë Taravarin Ish kryetarët e komunës së Gostivarit Rufi Osmani, Enver Zenku dhe Xhemail Muharemi, si dhe ish kryetari i Këshillit të
Luan Rama: Ruçi u nxitua të mbyllë mbledhjen, duhet konsensus Përfaqësuesi i LSI Luan Rama ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit të Reformës Zgjedhore. Ai tha se
Balla nis fshesën, largohen 16 kryetarë që dolën keq në zgjedhje Sekretari i PS, Taulant Balla ka mbledhur sot kryetarët e degëve të PS-së në rrethe duke diskutuar në lidhje me procesin