999 rezultate për

kryetar

Betimi i kryetarit të ri në Mat, militantët e PD në protestë Vazhdojnë përplasjet mes militantëve të Partisë Demokratike dhe kryetarëve të rinj, të shpallur fitues këtë 30 qershor.
Dështon plani i Bashës, një tjetër kryebashkiak socialist merr detyrën Ndryshe nga bashkitë e Devollit dhe Kavajës ku drejtuesit opozitarë kanë kundërshtuar largimin nga zyra pas zgjedhjeve t
Isa Mustafa përsëri kandidat për kryetar i partisë LDK Mediumi i afërt me partinë e LDK’së, pronar i të cilit është avokati Besnik Berisha sapo ka përfunduar mbledhja e LDK’së
Me himnim grek dhe shqiptar, betohet kryebashkiaku i Dropullit Këtë mesditë është konstituar Këshilli Bashkiak i Dropullit, njësia vendore më e madhe e minoritetit etnik grek në Shqip
Muhaxheri: Arban Abrashi, kandidati im për kreun e LDK-së Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka folur dje rreth kuvendit zgjedhor të LDK-së që do të mbahet të shtunën më 3 gush
Tensione në Kavajë: Hapet dera e bashkisë, kryetari i ri hyn brenda Kreu i ri i Bashksië Kavajë, Redjan Krali ka shkuar në zyrë pas betimit në Prefekturë. Nga ana tjetër në godina ka qenë
Arrestohet nënkryetari i bashkisë Fier, procedohen 30 zyrtarë të tjerë Policia e Shtetit arreston nënkryetarin e bashkisë Fier, dhe ka proceduar 30 zyrtarë të tjerë. Drejtori i Drejtorisë
Zëri i Amerikës: Çfarë e "fundosi" kryetarin e Gjykatës së Lartë Në Shqipëri, Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) vendosi sot shkarkimin nga detyra të Kryetarit të Gjykatës së Lartë Xhez
Kryetari i ri i Bashkisë së Devollit thyen bravën e derës së institucionit pasi PD-ja e kyçi Kryetari i ri i Devollit, Eduard Duro hyn në ambientet e bashkisë. Eduard Duro u betua ditën e sotme si kryetari i bashk
Si asnjëherë më parë, bashkia drejtohet nga 2 kryetarë Diçka krejt e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Devollit ditën e sotme, ku deri pak minuta më parë në zyrën e bashkisë s
Kryetari i Gjykatës kaloi Vettingun, ankohen ndërkombëtarët Ndonëse kaloi Vettingun, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit kërkon ankimimin e vendimit të KPK për kreun e Gjykatës A
Kryetari i Kuvendit të Kosovës: Zgjedhjet janë të pashmangshme Kryetari i Kuvendit dhe i Partisë Demokratike të Kosovës, në një konferencë para gazetarëve tha se e pranon vendimin e k
Voltana Ademi "ngul këmbë": Jam dhe do të jem kryetare bashkie Voltana Ademi ka sfiduar sërish shtetin, duke thënë se nuk do të dalë nga zyra. E ftuar në emisionin “Kjo Javë” Voltana
Tërhiqet Isa Mustafa, nuk kandidon më për kryetar të LDK Isa Mustafa më në fund ka vendosur të tërhiqet nga gara për Kryetar të LDK-së. Burime të Express kanë thënë se lideri
I përlotur, Haradinaj flet për dorëheqjen (VIDEO) Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Republikës. Haradinaj, në një konferencë për media,
VETTINGU/ 1 miliard lekë pasuri, Kryetari i Gjykatës së Lartë: Jam shumë i qetë Kryetari i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori në fjalën e tij pas seancës së KPA deklaroi se vettingu me të vazhdon më
Deklaratë e fortë e nënkryetarit të Kuvendit: Brenda vitit goditen "peshqit" e mëdhenj Nënkryetari i Kuvendit Myslim Murrizi i ftuar në studionin e emisionit ’45 Minuta’ në Report Tv u shpreh se me ngritjen
Basha takon Metën në Presidencë Mëngjesin e sotëm kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me Presidentin Ilir Meta. Mësohet se takimi ësht
"U dogj Akademia e Shkencave për kryetarë" : Reagimi epik i Fugës pasi Meta refuzoi Gjinushin Nga Artan Fuga: U dogj Akademia e Shkencave për kryetarë!!! ———————————– Akademia e Shkencave – institucio
Kadri Veseli mban konferencë të paparalajmëruar në zyret e PDK-së Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, do të mbajë konferencë për media duke filluar nga ora 11:00.Konferenca e Veselit do të