999 rezultate për

kryesisht

Vranësira kalimtare, si pritet të jetë moti nesër Ditën e nesërme, pritet që vendi ynë të karakterizohet nga mot kryesisht i kthjellët në pjesën më të madhe të vendit.
Kufiri me Greqinë mbetet i mbyllur, shqiptarët detyrohen të kalojnë doganën në këmbë Në pikën kufitare të Kakavijës prej orës 1 e deri më tani kanë hyrë në Shqipëri 60 shqiptarë kryesisht këmbësorë dhe pak
Moti sot i paqendrueshëm, mësoni se ku do të ketë reshje shiu Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që her
Shkon në 998 numri i të prekurve nga koronavirusi në vend (VIDEO) Gjatë 24 orëve të fundit, ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 9 raste të reja me koronavirus dhe në total shkon 998nu
Numri më i ulët në dy muaj, sot vetëm një rast me koronavirus (VIDEO) Ka shkuar në 949 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë, ku gjatë orëve të fundit është konfirmuar vetëm 1
I nxehti afrikan po vjen në Kosovë, temperatura do të arrijë deri në 33 gradë Nga e enjtja i nxehti afrikan përfshin vendin. Mot i nxehtë, me vranësira dhe diell, të premten me erë. Temperaturat mak
Mezi po prisni të ngrohtin? Java që vjen sjell lajme të mira Nëse po prisni me padurim që ditët të mbushen plot diell, kemi një lajm të mirë. Ditët me shi u erdhi fundi. Nga
Mjeku Pipero tregon se pse nuk ka të infektuar në Gjirokastër Mjeku i njohur infeksionist Pëllumb Pipero komenton situatën e koronavirusit në vend dhe shprehet optimist. Ai thotë
Reshje shiu dhe ulje e ndjeshme e temperaturave, si do jetë moti sot Sipas MeteoAlb: Kthjellime e vranësira kalimtare dominojnë motin në territor deri në mesditë, kur vranësirat bëhen më të
KOSOVË/ Moti gjatë fundjavës Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të s
Plane për sot? Më parë mësoni si do të jetë moti Në fundjavë intervale më të gjata me diell, temperaturat në rritje. Ditëve të para të paranverës meteorologjike me mot t
KOSOVË/ Ja si do të jetë moti për të premten dhe të shtunën (FOTO LAJM) Fusha të presionit të lartë nga Evropa Perëndimore gradualisht po shtrihen mbi rajonin tonë, që gjatë fundjavës do të sj
Alarmuese! 500 mjekë janë larguar nga Shqipëria për pak vite, kryesisht të rinj Kryetarja e “Federatës së mjekëve shqiptarë në Evropë”, Elona Haubrich dha të dhëna për numrin e mjekëve që janë largua
Përkeqësohen treguesit, ekonomia e 2019-tës më e ulëta në katër vjet Rritja ekonomike në vitin 2019 pritet të jetë vetëm 2.7%, nga rreth 4.3% që ishte pritshmëria në fillim të vitit, sipas
Rrjetet sociale, "shkëlqimi dhe rënia" e Erion Veliajt Nga Arjan Shahini Përfshirja e qytetarëve në vendimmarrjen e qeverisë vendore është një praktikë shembullore, por jo
4 persona të arrestuar, policia "blindon" befasisht Vlorën Policia e Vlorës ka zhvilluar një operacion për kapjen e personave të shpallur në kërkim për vepra penale që lidhen krye
Si pritet të jetë moti në Kosovë më 8 dhe 9 Janar? (FOTO LAJM) Ditëve të ardhshme, vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë dhe masave të ftohta ajrore, që do të
Moti gjatë ditëve të para të 2020 në Kosovë Ditëve të para të vitit 2020, mot kryesisht me diell, në mëngjes ngrica. Në fundjavë mundësi për reshje boreFusha të
U tha se ishte pjesë e grupit të Zogut, reagon ashpër Iva Aliko Iva Aliko ka reaguar me anë të një postimi në Instastory pasi iu përmend emri në dëshminë e njërës prej vajzave. Iva
Dita e fundit e vitit, nesër pritet acar i madh Dita e fundit e vitit pritet të shënojë ulje drastike të temperaturave. Shumë qytete kryesisht në veri dhe veri-lind