999 rezultate për

kryeparlamentari

Van Rompuy do të vizitojë Kosovën Presidenti i Këshillit të Evropës, Herman Van Rompuy, do ta vizitojë Prishtinën të hënën e ardhshme, më 1 korrik. Për kë
Integrimi, kriter bazë i zhvillimit demokratik Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi merr pjesë në Forumin Ndërkombëtar për Paqe dhe Demokraci i cili është d
Krasniqi kërkon reagim për ngjarjet në veri Kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka kërkuar reagim nga ana e qeverisë në lidhje me gjendjen në veri të vendit ndërsa ka k
Ivanov takohet me kryeparlamentarin hungarez Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sot do të takohet me kryetarin e Parlamentit të Hungarisë Laszlo Kov
Kryeparlamentari hungarez vizitë në Shkup Kryetari i Parlamentit të Hungarisë, Laszlo Kover nisi sot vizitën zyrtare 2-ditore në Republikën e Maqedonisë. Gjatë ko
Kryeparlamentari jordanez viziton Tiranën Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve të Mbretërisë së Jordanisë, Abdulkarim Al Doghmi, me ftesë të kryetares së Kuvendit,
Kryeparlamentari turk viziton Universitetin Ndërkombëtar Ballkanik Kryetari i Asamblesë Kombëtare të Republikës së Turqisë, Cemil Çiçek, gjatë vizitës së tij në Maqedoni ka vizituar Unive
Krasniqi nuk ka kërkuar ndërprerje të protestës “Unë kam biseduar pesë apo dhjetë minuta me drejtuesit e ‘Vetëvendosjes’, por realisht nuk kam kërkuar që ata ta ndërpre
Kryeparlamentari Krasniqi uron për Krishtlindje Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi i dërgoi një telegram urimi Shkëlqesisë së tij, Imzot Dodë Gjergji, me ra
Kryeparlamentari kroat vjen në Kosovë Kryetari i Parlamentit të Kroacisë, Lluka Bebiq me një delegacion të gjerë ka ardhur sot për një vizitë dyditëshe në Kos
Lunaçek: Limaj të lërë imunitetin Ulrike Lunacek, raportuese për Kosovën në Parlamentin Evropian i sugjeroi Fatimir Limajt dhe deputetëve të tjerë të cilë
Krasniqi: Po mbroj ligjin, jo miqtë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, i ka qëndruar fjalëve të tij të mëparshme, sa i përket letrës së EULEX-
Krasniqi drejt "Vetëvendosjes"? "KosovaOnline" citon burime brenda Lëvizjes "Vetëvendosje", sipas të cilave, Jakup Krasniqi ka filluar përpjekjet për të
Kryeparlamentari slloven vizitë dyditore në Tiranë Në datat 13-15 tetor, me ftesë të Kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, mbërrin në Tiranë për një vizitë zyrtare, Kry
Hyseni takon kryeparlamentarin turk, kerkon ndihme te arabet Ministri i Punëve të Jashtme, Skënder Hyseni, ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Kuvendit t&e
Moldavia zgjodhi kryeparlamentarin e ri Parlamenti moldav zgjodhi sot Mihai Ghimpun, anëtar i koalicionit properëndimor, në postin e kryetarit, &
Zgjidhet kryeparlamentari, po votohet për presidentin Ndonëse ishte paraparë që seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës të fillonte në orë
Kryeparlamentari Berisha: Vendimi për pavarësinë- në kohën e duhur Kryeparlamentari Kolë Berisha, i siguroi sot qytetarët e Kosovës se institucionet vendore, në koh&eu
Kryeparlamentari maqedonas: Maqedonia pranon zgjidhje kompromisi per Kosoven Maqedonia do te pranoje nje zgjidhje kompromisi per Kosoven. Kete deklarate e ka bere sot ne Sofje te Bullgarise Kryeta