999 rezultate për

kroat

Kadri Veseli u flet kroatëve për vrasjen e Ivanoviçit ``Vrasja e Oliver Ivanoviçit nuk ishte në interes të shqiptarëve”. Kështu ka thënë kryetari i Parlamentit të Kosovës Kad
Ishulli kroat që ngjan si një shenjë gishtash (FOTO LAJM) Kroacia ka 79 ishuj të mëdhenj dhe mbi 500 mesatarë dhe 642 të vegjël dhe shkëmbinj që mbulojnë një zonë prej 3.300 kilo
Talenti shqiptar befason Skënderbeun, firmos me klubin kroat Emri Sahiti ka qenë një emër i lakuar për t’ju afruar Skënderbeut në këtë merkato, por talenti shqiptar ka zgjedhur të f
Reali do të sakrifikojë mesfushorin më të mirë në botë për sulmuesin më të mirë Real Madridi janë të gatshëm ta përfshijnë mesfushori kroat, Luka Modric, në ofertën e drejtuar Tottenhamit për Harry Ka
Airbusi kthehet në tokë nga frika e zogjve Një avion i kompanisë ”Croatia Airlines”, tip ”Airbus 319”, i ngritur për fluturim nga Zagrebi drejt Brukselit, u ul men
Dinamo Zagreb kërkon sulmuesin shqiptar dhe ka gati ofertën për të Eros Grezda është në radarin e klubit kroat, Dinamo Zagreb. Gjigandët kroatë janë në kërkim të një zëvendësuesi me Souda
Dinamo e Zagrebit insiston për bleren e Eros Grezdas Dinamo e Zagrebit ka nisur negociatat zyrtarisht me skuadrën e Osijekut për talentin shqiptar Eros Grezda . Drejtuesi
Takimi me kryeminstrin kroat, Rama diskuton edhe çështjen e Ballist Morinës (VIDEO) Në Davos te Zvicres, kryeministri Edi Rama eshte takuar me homologun e tij kroat, Andrej Plenković, dhe kryeministr
Manchester United bën pazar tek Reali, kërkon mesfushorin kroat Manchester United ka hyrë në garë për mesfushorin kroat të Real Madridit, Mateo Kovacic. Skuadra angleze, Manchester
Kroatët zbulojnë kush e vrau Ivanovicin, ky është shkaku «Serbët nuk e kanë të panjohur ta heqin qafe cilindo politikan të tyre, i cili nuk u shkon për shtati. Ne kemi shërbim j
Interi i ofron Sevillas mesfushorin kroat Interi i ka ofruar mesfushorin kroat, Marcelo Brozovicin, skuadrës së Sevillas në Spanjë. Siç raporton Sky Sport Ital
Rakitic ende e dëshiron brazilianin tek Barça: Nuk dua të gënjej, do e pëlqeja që Neymari të ishte këtu Mesfushori kroat Ivan Rakitic dëshiron ende që Neymari të kishte ndenjur tek Barcelona. Sulmuesi brazilian, Neymar Jr
Grezda mund të largohet nga Osijeku, mediat kroate zbulojnë se ku do të transferohet Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Eros Grezda, ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve europiane, falë paraqitjeve të mira
Ballisti Morina i braktisur, fati i tij vendoset nga Kroacia Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburevic në një intervistë për të përditshmen Blic ka foluar në lidhje me çështjen e
Kalinic publikon foton e këmbës së dëmtuar Nikola Kalinic së fundmi duhet të vuajë edhe nga një dëmtim i rëndë. Ai la sfidën përgjysmë dhe u largua nga fusha, p
Sllovenia merr kontrollin e një gjiri me sovranitet të kontestuar Sllovenia nuk raportoi asnjë incident madhor të shtunën në ditën e parë të ushtrimit të sovranitetit mbi gjirin e Pirani
Demarkacioni shkakton luftë detare ndërmjet Sllovenisë dhe Kroacisë Problemet me shenjëzimin e kufirit ndërmjet Kroacisë dhe Sllovenisë po vazhdojnë edhe këtyre ditëve. Të shtunën, auto
Një kroate dënohet për krime lufte Një ish-ushtare kroate, Azra Basic, u dënua sot nga një gjykatë e Sarajevës me 14 vjet burg për krime lufte, dënimi më i
"Modriç, futbollisti kroat më i mirë në histori" Ish-futbollisti i Real Madrid dhe Barcelonës, thotë se Luca Modric është padyshim futbollisti më i mirë kroat i të gjith
Një krijesë misterioze shfaqet në brigjet kroate (FOTO LAJM) Në bregdetin e qytetit kroat Orebicit, është shfaqur një krijesë misterioze, për të cilin përdoruesit e rrjetit social p