E FUNDIT/ Atentat në Durrës, breshëri plumbash në drejtim të automjetit
999 rezultate për

kriza

Kandidati i PD-së i bën “gropën” vetës: Rrugëdalja nga kriza është Rilindja (VIDEO) Kandidati i PD-së në Dibër, Edmond Isaku është ngatërruar ditën e sotme teksa ka mbajtur një fjalim në një takim elektor
Ekonomia në Maqedoni, mes reformave dhe mëkëmbjes nga kriza Parashikimet e Bankës Botërore se ekonomia e Maqedonisë këtë vit nuk do të ketë rritje më të lartë se 2.8 për qind, sipa
Roshi tregon rrugën për të dalë nga kriza: Izraeli i fortë në të gjitha repartet! (VIDEO) Odise Roshi është një nga lojtarët më në formë të Kombëtares kuqezi, teksa shënoi golin e avantazhit të përkohshëm në Lu
Memushaj e ka gati "recetën" për të dalë nga kriza në kombëtare (VIDEO) Humbja me Luksemburgun në miqësore ka tronditur ambientin kuqezi, pasi Shqipëria humbet prej 5 ndeshjesh radhazi. Mesfus
“House of Qatar” ose katër intrigat arabe që bënë të shpërthejë kriza e Katarit Kriza diplomatike që shpërtheu mes vendeve të mëdha arabe dhe Katarit, mund të shpjegohet shkurt: Arabia Saudite dhe ale
Kriza, Gjermania tërheq ushtarët nga Turqia Tensioni mes Turqisë dhe Gjermanisë është në kulmin e tij ndërkohë që këta të fundit janë duke tërhequr ushtarët e tyre
Maqedonia, qeveri e re me probleme të vjetra Tri të shtëna nga një armë zjarri u dëgjuan në Shkup më 1 qershor, vetëm disa orë pasi ministrat e qeverisë së sapozgjed
Fiorentina kriza të forta nervore, shpërthen në lot (VIDEO) Ndarja me grupe nga “Vëllai i Madh” duket se ka qenë e padrejtë, pasi nëse Olsi-Ambra-Dona po argëtohen jashtëzakonisht
Kriza në Maqedoni, qeveria e re mund të formohet këtë javë Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë mund të finalizojë marrëveshjen për formimin e qeverisë së re brenda kësaj jave.
Kriza politike trondit tregjet financiare në SHBA Tregjet financiare amerikane ishin bërë gati për ditën e tyre më të zezë, për herë të parë pas shumë muajsh, nga frika s
Kriza politike, Donald Lu takim kokë më kokë me Bashën Ambasadori i SHBA në vendin tonë, Donald Lu pas propozimit të paketës së McAllister dhe pranimit nga ana e opozitës, i ë
Kriza politike drejt zgjidhjes? Ja çfarë thotë Agron Duka Kryetari i partisë Agrare Ambientaliste gjatë fjalës së tij në punimet e Asamblesë Kombëtare të PAA ka reaguar në lidhje
Kriza qeveritare ndikoi edhe në pushtetin lokal Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ende nuk ka vendosur se kur do t’ia dërgojë garancitë e kërkuara presidentit, Gjorge Ivan
Shehi tregon ofertën që Yee i bëri PD-së për dalje nga kriza Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi ka dhënë disa detaje në lidhje me takimin që aleatët e PD-së së bashku me PD-në zhvil
Kriza në Maqedoni, VMRO nuk shkon në mbledhjen e Xhaferit Kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka njoftuar mbledhjen e krerëve të partive politike për të arritur në një
Kriza politike, zyrtari i DASH takon Majlinda Bregun Zëvendësndihmës¬sekretari Amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee nesër mbërrin në Tiranë në një përpjekje të fundit për të g
Kriza politike, Hahn shpreh keqardhje për bojkotin e opozitës Eurokomisioneri Johannes Hahn, një nga ndërkombëtarët më të angazhuar për zgjidhjen e krizës politike në vend, u ka dërg
Kreu i FMN: Kriza politike mund të ndikojë tek investimet Kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar në Tiranë, Jens Reinkeka reaguar në lidhje me krizën politike në vend dhe rolin që ka
Kriza politike, kongresmenët amerikanë takojnë Metën Kanë mbërritur në Tiranë kongresmenët amerikanë për të gjetur një zgjidhje për krizën politike në vend. Fillimisht k
Kriza për zgjedhjet, Vlahutin: Qytetarët duhet të votojnë më 18 qershor Ambasadorja e BE- së Shqipëri Romana Vlahutin ka komentuar aktualitetin politik në vend dhe tërheqjen e kandidatit të Ka