999 rezultate për

kritike

COVID-19, një paciente në gjendje kritike Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare janë të hospitalizuar 40 raste me Covid-19. 27 raste prej tyre
OBSH me tone kritike për koronavirusin: Këto shtetet rrezikohen Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka thënë se ndonëse situata pas shpërthimit të
Sherr midis barinjve shqiptarë: Njëri në gjendje kritike, tjetrin e godet kamioni pas zënkës Dy barinj shqiptarë kanë përfunduar në spital në Greqi pas një sherri mes tyre. Pacienti i shtruar në njësinë e kujde
Aksident i rëndë në Milot-Thumanë, 35-vjeçari në gjendje kritike për jetën Një aksident ka ndodhur në autostradën Milot-Thumanë pranë fshatit Bushnesh. 35 vjeçari, i identifikuar si Luan Kola,
Mbyllën kufirin me Shqipërinë, qeveria e Kosovës merr vendimin e rëndësishëm pas kritikës së Ramës Pas mbylljes së kufirit me Shqipërinë, Kosova ka marrë vendimin e rëndësishëm. Ministria e Punëve të Brendshme në Kos
Rama i quan kafshë kritikët e tij: Unë nuk vras, vjedh, shpif apo shantazhoj! Kryeministri Edi Rama njihet për aftësinë e tij për t'u shprehur dhe kjo e ka ndihmuar më se shumti në këtë karrierë tas
Shembja e Teatrit, Kalo kritikë qeverisë: Pse gjithë kjo urgjencë, mos u zhduk koronavirusi?! Mjeku i njohur Tritan Kalo ka kritikuar qeverinë për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, teksa thotë se vendi ka ako
DETAJET/ Polici përplas të miturin, 12-vjeçari në gjendje kritike për jetën Një aksident i rëndë është regjistruar në fshatin Bulgarec të Korçës ku për pasojë një fëmijë është dërguar në spital.
Meta s'e harron Berishën: Çdo kritikë e doktorit është e pakontestuar! Presidenti Ilir Meta komentoi reagimin e rezervuar të ish kryeministrit Sali Berisha sa i takon ndryshimeve në Kodin Pen
Çfarë ndodhi te skena kritike e “Dedës” në shtyllë, rrëfehet Saimir Kumbaros (FOTO LAJM) “Stanislavski thoshte që në radhë të parë duhet të jesh njeri, pastaj artist. Rikard Ljarja ishte njeri, por edhe artist
Meta zbut tonet ndaj Ramës, asnjë kritikë publike ndaj kryeministrit Presidenti Ilir Meta duket se nuk e ka ndarë mirë mendjen nëse aktualisht është në luftë apo në partneritet me Ramën.
Drejtori i OBSH i emocionuar i përgjigjet kritikëve: Ju e dini nga vij unë, e njoh luftën dhe varfërinë Trajtimi që OBSH i ka bërë pandemisë së koronavirusit është kritikuar nga Presidenti amerikan Donald Trump, i cili pezul
449 raste pozitive, 11 pacientë në gjendje kritike për jetën Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 51 pacientë të konfirmuar me COVID-19, ndërsa, për nëntë të tjerë priten rezu
COVID-19/ OBSH shuan optimizmin: Java e ardhshme është faza më kritike Organizata Botërore e Shëndetësisë ka reaguar në lidhje me pandeminë që ka përfshirë globin si pasojë e koronavirusit.
Infektohet me COVID 19 një grua shtatzënë në Kosovë, në gjendje kritike për jetën Infektologu Salih Ahmeti në një konferencë për media ka bërë të ditur se në Klinikën infektive, saktësisht në kujdesin i
Katër pacientë në gjendje kritike, si paraqitet situata e COVID 19 në Kosovë Ka shkuar në 423 numri i të prekurve nga koronavirusi në Kosovë. Në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar gjithsej 72
Katër të infektuar me koronavirus janë në gjendje kritike në Kosovë Në Klinikën Infektive të QKUK-së, janë duke u trajtuar gjithsej 53 persona të cilët kanë dalë pozitiv me koronavirus.
Javët në vijim pritet të jenë më kritike, Kurti apel qytetarëve: Rrespektoni masat Kryeministri në detyrë, Albin Kurti gjatë vizitës në komunën e Ferizajt tha se sektori i shëndetësisë publike në vend nu
Shkon në 663 numri i të prekurve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, shtatë pacientë në gjendje kritike 46 raste të reja janë konfirmuar në Maqedoninë e Veriut, duke çuar në 663 numrin e të prekurve. Ndër të infektuarit
7 pacientë në gjendje kritike në Kosovë, infektohet edhe një infermiere Në klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, sipas raportit ditor, 08/04/2020, gjenden të hospitalizuar gjiths