999 rezultate për

krimet

Krimet e Rënda kërkojnë ndalimin e 5 personave nga kompania e sigurisë pas grabitjes Gjykata e Krimeve të Rënda ka kërkuar ndalimin e 5 personave pjesëtarë ICTS (kompania e sigurisë në Aeroport) dhe banka
Shqiptarët rrëfejnë para Kongresit Amerikan krimet e tmerrshme serbe (VIDEO) Është hera e parë që në Kongresin amerikan zhvillohet një dëshmi me pjesmarrje të gjerë për të kërkuar drejtësi për vikt
Shqiptarë protestë para ambasadës serbe në SHBA Të mbijetuar të dhunës në Kosovë dhe familjarë të viktimave, si edhe përfaqësues të komunitetit shqiptaro-amerikan, mbaj
Jahjaga do të flasë në Kongresin Amerikan për krimet serbe në Kosovë Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, përmes një seance dëgjimore sot do të ndaj me Komitetin për Punë të Jashtme t
Krimet e Rënda marrin vendimin për të ndaluarit e grabitjes së Rinasit Ditën e sotme është dhënë masa e sigurisë për 3 të arrestuarit që dyshohet se kanë marrë pjesë në grabitjen e Rinasit.
Serial killer, zbulohen krimet e tmerrshme të ushtarakut qipriot (FOTO LAJM) Qipro është tronditur nga zbulimi i një vrasësi serial, pjestar i forcave të armatosura të vendit që mban gradën Kapiten
Ipeshkvi u reagon serbëve, e papranueshme të mohohen krimet e kryera Në Meshën qendrore të Pashkëve, që sonte është mbajtur në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë, Ipeshkvi i Kosovës
Jahjaga para Kongresit Amerikan për të dëshmuar krimet e luftës në Kosovë Më 30 prill Kosova do të ketë mundësinë që përmes një seance dëgjimore të ftuar nga Kongresisti Amerikan, Z. Eliot Enge
Greqia kërkon nga Gjermania dëmshpërblim për krimet e lufës së Dytë Botërore Parlamenti i Greqisë, këtë të mërkure, ka filluar debatin mbi votimin e një rezolute, që do ta detyronte Gjermaninë që t
Gazetari nxjerr fakte: Murataj u vra nga grekët në vitin 2013, ja shkrimet (FOTO LAJM) Ndërsa në vend po vazhdojnë teoritë konspiracionit për vrasjen e Murataj u shtua edhe një teori interesantë. Gazetar
Ministri i Brendshëm i Holandës jep shpresa: Krimet e shqiptarëve janë ulur Populistët holandezë sot kanë kërkuar nëpërmjet parlamentit viza për shqiptarët në mes të fushatës zgjedhore me pretekst
Kosnett shuplakë Serbisë: Mos i mohoni krimet e luftës Njëzet vjetori i masakrave në Kosovë është përcjellë me deklarata politike. Në Serbi duke u mohuar krimet nga udhëheqësi
KPK shkarkon Fehmi Petkun, kryetar i gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda Është shkarkuar nga detyra, kryetari i gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, Fehmi Petku. Javën e kaluar ai iu nënsh
SHBA i mohon vizën Prokurorit të njohur Autoritetet e SHBA i kanë refuzuar vizën e hyrjes Prokurores së Përgjithshme të Gjykatës Ndërkombëtare Penale, Fatou Ben
Krimet e Rënda kërkojnë konfiskimin e pasurive të "Eskobarit të Ballkanit" Prokuroria për Krime të Rënda kërkon konfiskimin e pasurive të Kelmend Balilit. Prokuroria per Krime te Renda ne perf
Krimet e Rënda marrin vendimin për burrin që mbyti gruan në Patos, dënohet edhe mjeku Gjykata për Krime të Rënda ditën e sotme ka vendosur që të dënojnë me me 35 vite burg Namik Velajn. Velaj akuzohet p
Limaj, për mediat serbe: Gjykatë e posaçme për krimet e serbve në Kosovë Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe bashkëkryesuesi i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj ka thë
EMRI/ Krimet e Rënda ndryshojnë masën e sigurisë për një nga anëtarët e grupit 'Bajri' Gjykata e Krimeve të Rënda ditën e sotme ka ndryshuar masën e sigurisë për një nga pjesëtarët e të ashtuquajturit Grupi
Letra për Thaçin: Krimet serbe nuk u dënuan, mos eja në varre Zana Bytyqi nga Oragnizata Joqeveritare “Familja dhe Shpresa” nga Klina, u ka dërguar një letër të hapur të gjithë krerë
Krimet e Rënda "marrin në dorë" vrasjen e avokatit në Elabasan Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë në dorë hetimet për vrasjen e avokatit Ravik Gurra. Ngjarja dyshohet se mund të k