999 rezultate për

krimet

Frenologjia, doktrina që ka justifikuar krimet më të tmerrshme Prej disa kohësh, shkenca nuk mbështetet më në frenologji. Sipas kësaj doktrine, shumë të njohur në shekullin XIX, por t
Raporti i FBI-së: Krimet e urrejtjes u rritën me 2.7 për qind në 2019 Vitin e kaluar në SHBA krimet me bazë urrejtjen pësuan një rritje me 2.7 për qind, duke arritur nivelin e tyre më të lar
Vjosa Osmani: Krimet janë kryer nga Serbia Ushtruesja e detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë homazhe në kompleksin memorial në Prekaz. Osmani
Pjesë e grupit të Admir Tafilaj që kryente vrasje me pagesë, arrestohet i riu Albano Beqiraj 29-vjeç ka rënë në prangat e policisë. Policia e Tiranës bën me dije se 29-vjeçari , është dënuar nga
Vëllanë ia vranë në sy të fëmijëve, krimet e atentatet mafioze në familjen Gjini (FOTO LAJM) Pasditën e sotme në Tiranë u tentua vrasja e Preng Gjinit, i cili është plagosur rëndë nga një shpërthim tritoli, i vend
Vjosa Osmani: Hoti përveç njohjes, duhet të kërkojë edhe llogari nga Serbia për krimet në Kosovë Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk mund të ketë marrëveshje në Uashington në mes të Kosovës dhe të Serb
Tjetër dështim te Barcelona, ylli Ajax-it pranë nënshkrimet me Man.United Vijojnë njëri pas tjetrit lajmet e këqija për Barcelonën. Në mes të trazirave të shkaktuara nga vendimi i Leo Messit për
Krimet elektorale në 2017, Gjykáta e Durrësit jep vendimin për "komisionerët e Shijakut" Gjykáta e Durrësit ka vendosur të lërë në fuqi masat e GJKKO për 20 komisionerët e árrestuar për kríme elektorale përgja
Përdhunoi 11-vjeçaren por bëri vetëm 12 ditë burg, i riu del dhe abuzon një tjetër vajzë Krimet e përdhunimit janë ndër krimet më të pagjykuara dhe të padënuara në botë. Një burrë që përdhunoi një vajzë 11-
Vranë Azem Hajdarin, Hollywood do sjellë serialin "Haklaj" me të gjithë krimet mafioze (FOTO LAJM) Historia e familjes Haklaj tashmë do të kthehet në një film Hollywood me 4 seri. I gjithë filmi do të flasë për shqip
Mund të arrestohet! Thaçi hesht ndaj akuzave për 100 vrasje Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ndërprerë itinerarin e udhëtimit drejt Shteteve të Bashkuara të Amer
Grabiti 3 milion euro, kush është "emri" që sot OFL i dërgoi letrën Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar formularin për justifikimin e pasurisë tre emrave të tjerë, në Sarandë, Vlorë dhe
E fejuara e gazetarit të vrarë kërkon të ndalohet shitja e Newcastle, shkak krimet e kryera ndaj burrit të ndjerë E fejuara e gazetarit të vrarë në Turqi në vitin 2018, Jamal Khashoggi ka kërkuar nga Premierliga që të parandalojë shit
Tregtaret e politikes lene popullin pa atdhe, pa dinjitet, pa drejtesi Prof. Lisen Bashkurti Me keto qe po lexojme dhe shohim ne media per marreveshjen pazar midis Thacit dhe Vucicit, te d
U gjetën pa jetë, dy lezhjanët mund të jenë vrarë për hakmarrje nga krimet e 1997 (FOTO LAJM) Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Lezhë ku u gjetën të vrarë dy shtetas. Burime pranë grupit të he
Masakra e Tivarit, Thaçi: Një ndër krimet më të mëdha ndaj shqiptarëve Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar sot masakrën e Tivarit, duke thënë se është ndër krimet më të mëdha ndaj shqiptarëve.
Shqipëria i erdhi në ndihmë Italisë duke dërguar 30 mjekë, këto janë shkrimet e mediave ndërkombëtare Ditën e djeshme Shqipëria u solidarizua me Italinë duke dërguar 30 mjekë dhe infermierë. Italia është një nga vendet
Deputeti kosovar i kujton Ramës krimet e Vuçiçit: E kam oborrin plot me varre (VIDEO) Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj gjatë një intervistë televizive ka reaguar i indinjuar në l
Bujar Nishani e quan Nexhmije Hoxhën "zonjë e zezë": Iku pa dhënë llogari për krimet Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD dhe ish- Presidenti Bujar Nishani ka komentuar vdekjen e Nexhmije Hoxhës, e cila u n
Përgjegjëse për krimet makabre të komunizmit, por Nexhmije Hoxha vdiq pa kërkuar kurrë falje Nexhmije Hoxha vdiq ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare. E veja e diktatorit Enver Hoxha, ish-drejtoresha e Institut