999 rezultate për

korrupsionit

"Prokurori ndërkombëtare" vlerësohet si shpëtim për Kosovën Instituti i Kosovës për Drejtësi ka publikuar raportin që mund të luftojë korrupsionin, e që është hartuar mbi bazën e g
Agjentët rusë vazhdojnë të veprojnë në Maqedoni Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Marija Zaharova, me rastin e intervistës së Ministres së Mbrojtj
Haxhiu të rinjve të PDK-së: Kapni peshqit e korrupsionit që i keni në parti Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka komentuar veprimet e të rinjve të PDK-së në Prishtinë Ata pas reshjeve të
Ish-ministri demokrat, thirrje ambasadorëve: Frenoni Ramën në turravrapin e tij! Daljet e fundit publike të kryeministrit Edi Rama kanë shkaktuar jo pak reaksion në një pjesë të së djathtës, të cilët e
Studentët dëshmojnë shifrat alarmante të korrupsionit në universitetet publike Niveli i korrupsionit në universitetet publike paraqitet në tregues alarmant sipas një studimi të kryer sëfundmi. Thu
Inspektorët e antikorrupsionit “pushtojnë” Ministrinë e Arsimit, ja çfarë po ndodh Në Ministrinë e Arsimit kanë zbarkuar inspektorë të antikorrupsionit për shkak se janë bërë disa emërime dhe vendime të
15 raste të korrupsionit të lartë në Kosovë Organizata për Demokraci, Anti-Korrupsion dhe Dinjitet “Çohu” sot ka prezantuar raportin "Qasja në drejtësi dhe të drejt
Korruptoi punonjësit me deputetin e LSI-së, kallëzohet drejtori i spitalit Berat Ka nisur hetimi për Drejtorin Rajonal të Spitalit Berat, Idlir Frashri, për blerje votash. Ai akuzohet për “Korrupsio
“Të ka korruptuar Saliu…” ja s'ia kthen Rama komentuesit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama me fillimin e fushatës elektorale është bërë edhe më aktiv në rrjetin social në Facebook. Kryem
Ish-shefi i policisë ruse kundër korrupsionit dënohet për korrupsion Ish-shefi i Drejtoritatit për antikorrupsion dhe krime ekonomike i Ministrisë së brendshme të Rusisë, Denis Sugrobov, ës
Shqiptarët më entuziastë për "denoncuesit" e korrupsionit Këshilli për Bashkëpunim Rajonal publikoi kohët e fundit një studim që vlerëson qëndrimet e publikut ndaj sinjalizuesve,
Delawie i kënaqur me Kosovën: Po bëni hapa kundër korrupsionit Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, ka përkrahur miratimin e Ligjit të ri për Ekzekutimin e Sanksioneve Penale
Brazili tronditet nga skandali më i madh i korrupsionit Brazili është tronditur nga skandali më i madh i korrupsionit në historinë e tij, pasi gjykata shpalli hapjen e hetimeve
Freedom House: Kanabizimi dhe ndikimi negativ në ekonominë shqiptare “Çështja urgjente e krimit të organizuar u shfaq edhe në fushën e kultivimit të kanabisit. Dy vjet e gjysmë pas godi
Ministri Xhafaj: Lufta kundër korrupsionit dhe krimit do të jetë prioriteti ynë Kryeministri Edi Rama ka prezantuar para drejtuesve të Policisë, ministrin e ri të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, për të cili
Qeveria zbulon premtimin ndaj Brukselit në këmbim të statusit Qeveria shqiptare ka një plan të ri për avancimin e Shqipërisë në rrugën e integrimit evropian, gjatë tre viteve të ardh
“Bomba” e DASH për Shqipërinë: Qendër e krimit në Ballkan, porta ku kalon droga! Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin vjetor për luftën kundër drogës, korrupsionit e evazionit fiskal.
Shpërthen hetuesi i Majlinda Andreas: Viktimat e korrupsionit në burg, gjyqtarja e lirë Oficeri i Policisë Gjyqësore, Petrit Gjeçaj është shprehur ashpër në “Facebook” kundër ligjit për korrupsionin pas debat
Nëse kalon demarkacioni, çfarë do të ndodh me vizat? Luftimi i korrupsionit mund të paraqitet si kusht edhe më i rëndësishëm sesa demarkacioni i kufirit me Malin e Zi, në pr
TI: Korrupsioni, shkak për ekstremizmin e dhunshëm Organizata “Transparency International” thotë se korrupsioni është një nga shkaqet themelore të ekstremizmit të dhunshëm