999 rezultate për

koronavirusin

Sot rrjedh ujë i pijshëm, gjesti human i shqiptarit para se të humbte betejën me koronavirusin (FOTO LAJM) Shqiptari i Kosovës, që vdiq nga koronavirusi u siguroi familjeve të varfra pakistaneze ujë të pijshëm. Humanizmi i M
Studim: 40% e njerëzve në Angli besojnë se Kina e krijoi qëllimshëm koronavirusin Dyzet përqind e njerëzve në Angli besojnë se Kina mund të ketë krijuar qëllimisht koronavirusin si një armë bio për të s
Gjyshja 126-vjeçare me 400 pasardhës fiton luftën me koronavirusin Një grua 126-vjeçare me 13 fëmijë dhe rreth 400 nipër dhe mbesa është njeriu më i vjetër në botë që ka fituar luftën me
Shtohet numri i pacientëve që mposhtën koronavirusin, si paraqitet situata tek Infektivi Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 5 raste të reja me koronavirus, dhe shkon në 969 numri i të prekurve. Lajmi i
OBSH zbulon një simptomë të re që tregon se jeni infektuar me COVID 19 Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) ka zbuluar një simptomë të re të virusit vdekjeprurës COVID-19. “Çdokush mund
Befason Caceres: E kam pasur koronavirusin për 60 ditë pa e ditur Mbrojtësi i Fiorentinas, Martin Caceres, ka bërë të ditur se e ka pasur koronavirusin për dy muaj pa e ditur se është in
Opozita merr vendim, harron koronavirusin dhe njofton nisjen e protestave Pas një takimi me aleatët, kryedemokrati Basha në emër të opozitës është marrë vendimi për nisjen e protestave dhe mbësh
Dortmundi lë pas koronavirusin, fitore me "poker" golash ndaj Schalke 04 (VIDEO) ‘Verdhezinjt’ shënuan fitore bindëse, me rezultatin 4:0, për të arkëtuar tri pikët e reja në Bundesliga, të parat pas su
Dy pacientë me kancer mundin koronavirusin Dy pacientë të sëmurë nga kanceri janë të vetmit pacientë të Klinikës së Onkologjisë, të cilët gjatë kohës së pandemisë
Studimi i ri italian: Uji i pishinave vret koronavirusin Pishina, ose më mirë uji brenda saj, vret virusin vdekjeprurës COVID-19. Mediat e huaja kanë publikuar një studim që bën
Rrëfimi i mjekut nga Kumanova që mposhti koronavirusin! Mjeku Ylber Isufi nga Kumanova, pasi në dy testet për koronavirus rezultoi negativ, pritet që javën e ardhshme të kthehe
Mjeku që mposhti koronavirusin rrëfehet: Kujdes, shërimi është i vështirë Mjeku Ylber Isufi nga Kumanova, pasi në dy testet për koronavirus rezultoi negativ, pritet që javën e ardhshme të kthehe
Austria dërgon pajisje mjekësore në ndihmë të Shqipërisë për përballjen me koronavirusin Bashkimi Evropian ka dërguar ndihma të tjera për Shqipërinë në përballimin e situatës me koronavirusin. Pajisje mjekë
Hetimi për koronavirusin, Kina pezullon importet e viçave nga Australia Kina ka mbështetur kërcënimin e saj për hakmarrje ekonomike kundër Australisë, duke pezulluar importet e viçit nga katër
Në Gjermani asnjë arbitër nuk ka kryer test për koronavirusin Bundesliga në rrezik? Një lajm i tillë ka qarkulluar në mediat gjermane. Arsyeja? Asnjë arbitër nuk ka kryer ende një
COVID-19, përse burrat janë më të rrezikuar se gratë Të gjithë deri tani janë ndjerë të konfuzuar mbi arsyen që i bën meshkujt më të prekur nga COVID-19 sesa Sipas një studi
Vetëm 1 pacient në terapi intensive, Shqipëria drejt fitores së betejës me koronavirusin Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 4 raste të reja me koronavirus, teksa theksoi se 78% e të prekurve janë shëruar.
Flasin ekspertët: A e përhap kondicioneri koronavirusin? Në fillimet e përhapjes së këtij virusi u përfol se nuk duhet të ndiznim kondicionerët për shkak se atom und të ishin nj
Protokolli mjekësor për koronavirusin, hidhet poshtë propozimi i Federatës Italiane Komiteti Shkencor në Itali shtyu për ditën e nesërme vendimin për miratimin e Protokollit Mjekësor të hartuar nga Federa
Shpresë për Shqipërinë, shtohet numri i personave që fituan betejën me koronavirusin Ka shkuar në 868 numri i të prekurve, ku prej të cilëve vetëm 187 raste mbeten aktive. Gjatë 24 orëve të fundit, janë