999 rezultate për

koreja

Seuli kërkon riforcimin e sanksioneve kundër Koresë Veriore past testit të radhës Presidenti koreano-jugor u shpreh sot në Berlin për sanksione të riforcuara kundër Phenianit, pas lëshimit për herë të p
Ja si e njoftoi Koreja e Veriut lëshimin e raketës ndërkontinentale (VIDEO) Sa herë që Koreja e Veriut lëshon ndonjë raketë, sipas rregullave lajmin e bën të ditur prezantuesja e lajmeve të telev
Rusia dënon ashpër testimin e raketës balistike nga Koreja Veriore Testimi i radhës i raketës balistike nga Koreja Veriore përbën shkelje të rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve
Çfarë po ndodh me armët bërthamore në botë? Megjithëse numri i armëve bërthamore në të gjithë globin po zvogëlohet, vendet që zotërojnë arsenale të tilla po moderni
Gazeta japoneze: Koreja Veriore ka gati raketën bërthamore që mund ta godasë Japoninë Mesa duket, Koreja Veriore tani është në gjendje ta godasë Japoninë me një raketë bërthamore, raporton një gazetë me baz
Gazeta koreano-veriore e quan Trump-in psikopat Koreja Veriore e ka sulmuar presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, duke e quajtur “psikopat”. Gazeta verikoreane “Rodon
Koreja e Veriut kërcënon flotën amerikane me raketa anti-anije (FOTO LAJM) Koreja e Veriut ka lëshuar një seri raketash anti-anije gjatë ditës së sotme në drejtim të detit duke kërcënuar sëriozis
Koreja e Jugut zgjedh kryeministrin e ri Parlamenti i Koresë së Jugut miratoi sot propozimin e presidentit, Moon Jae In, për të emëruar kryeministër Lee Nak Yon,
Koreja e Veriut provokon sërish, reagon ashpër Japonia Koreja e Veriut ka testuar sot një tjetër raketë e klasës "Scud" e cila ra në brigjet japoneze. Zyrtarët e Koresë së Jug
Koreja e Veriut teston super-armën që rrëzon aeroplanët dhe raketat Mediat e Koresë së Veriut kanë publikuar se shteti i tyre ka testuar së fundmi armën e re që rrëzon aeroplanët dhe raket
Koreja e Veriut provokon sërish: Gati për sulm! Koreja e Veriut konfirmoi se ka testuar "me sukses" një tjetër raketë balistike me rreze të mesme veprimi. Agjencia s
Trumpi në Arabinë Saudite, Koreja e Veriut teston raketën balistike Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë ka konfirmuar se Koreja Veriore e ka testuar një raketë balistike me rreze të mesme vepr
10 minuta e ndajnë Amerikën nga tragjedia (FOTO LAJM) Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë gjatë fundjavës së shkuar duke kërcënuar me programin e saj raketor Japoninë, K
Koreja e Veriut, përgjegjëse për sulmin kibernetik që preku globin? Sulmi kibernetik i kësaj fundjave mund të ketë lidhje me Korenë e Veriut. Kjo është teoria më e fortë deri tani mbi përh
Koreja Veriut: Raketa e testuar mund të arrijë SHBA-të Koreja e Veriut konfirmoi se ka testuar me sukses një raketë me rreze të mesme dhe të gjatë veprimi, të llojit të ri, dh
E tallen për raketat dhe avionët prej druri, por Kim Jong Un tronditi botën sot (FOTO LAJM) Pas disa paralajmërimeve, Koreja e Veriut lëshoi pak orë më parë një tjetër raketë me rreze të gjatë veprimi e cila sipa
Koreja e Veriut kërkon dialog me SHBA-të Jemi të gatshëm për dialog me Uashingtonin nëse krijohen kushtet e duhura, kështu është shprehur diplomatja e lartë kore
Edhe Koreja e Veriut uron Macronin për fitoren Koreja e Veriut përshëndeti sot Emmanuel Macron për fitoren në zgjedhjet presidenciale në Francë. Franca nuk ka marrë
Alarmojnë ekspretët: Koreja e Veriut mund të sulmojë SHBA-të me goditje elektromagnetike Koreja e Veriut mund të përgatisë një goditje elektromagnetike në SHBA me anë të dy satelitëve të saj që tashmë rrotullo
Koreja e Veriut nis me arrestimin e shtetasve amerikan, 3 të arrestuar Koreja e Veriut ka arrestuar një qytetar amerikan "nën dyshimet se po kryente veprime kundër shtetit", ka njoftuar agjen