999 rezultate për

koreja

Koretë me një flamur shkojnë në Lojërat Olimpike (FOTO LAJM) Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut kanë rënë dakord, gjatë bisedimeve të mërkurën, për të formuar një ekip të përbashkët
Koreja Veriut dhe ajo Jugore bëjnë paqe me njëra-tjetrën, garojnë me një flamur në Lojërat Olimpike Dimërore Koreja Veriore dhe Koreja Jugore kanë rënë në ujdi për të marshuar së bashku nën një flamur të vetëm të “Koresë së Bashk
Më në fund arrihet marrëveshja, Koreja e Jugut dhe e Veriut do të bashkohen (FOTO LAJM) Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut kanë rënë dakord të formojnë një ekip të unifikuar femrash në hokej për Lojërat Olimp
E FUNDIT / Lojtarët në panik pasi marrin vesh se Koreja e Veriut do t'i sulmojnë me raketa blastike Një alarm, që paralajmëronte një sulm të pashmangshëm me raketë balistike, ka shkaktuar panik të madh dhe frikë sot në H
E FUNDIT / Koreja e Veriut do marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore Koreja e Veriut do të dërgojë një delegacion në Lojërat Olimpike Dimërore 2018, që zhvillohen në Korenë e Jugut në shkur
Koreja e Veriut dhe e Jugut bien dakord për bisedime Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut kanë rënë dakord për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë javën e ardhshme, njoftoi
Porositur personalisht nga diktatori Kim Jong-un, Koreja Veriore bëhet me Disneyland (FOTO) “Disneyland” i Koresë Veriore i porositur personalisht nga diktatori Kim Jong-un ka bërë publike disa fotografi të pabes
Koreja e Veriut sot rihap linjën telefonike me botën e jashtme Koreja Veriore ka shpallur se do ta rihapë të ashtuquajturën “linjë të nxehtë” komunikimit në kalimin kufitar me Korenë
Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut bashkohen në shkurt, diçka i detyron Koreja e Jugut ka ofruar bisedime të nivelit të lartë me Korenë e Veriut të martën e ardhshme për të diskutuar pjesëmarr
Koreja e Veriut premton më shumë teste bërthamore në 2018 Koreja e Veriut ka përmbledhur rezultatet për vitin 2017 për sa i përket testimeve raketore. Gjatë vitit 2018 Kim Jon
Vetvritet shkencëtari që iku nga Koreja Veriore Një shkencëtar nuklear i Koresë së Veriut, i cili kishte ikur nga vendi, ka bërë vetëvrasje në një burg, pasi ishte kapu
Korea e Veriut prodhon armën e tmerrshme biologjike, SHBA-të heshtin (FOTO LAJM) Frika se Koreja e Veriut mund të përgatitet të përdorë antraksin si një armë të re është rritur pasi një ushtar nga Kore
Sanksionet e OKB-së, Koreja e Veriut reagon ashpër Ministria e Jashtme e Koresë së Veriut po i quan sanksionet e fundit të Kombeve të Bashkuara, “akt lufte” dhe “të barasv
Afërsia me Korenë Veriore, gazeta kineze ofron këshilla për mbrojtje nga sulmi bërthamor Në një provincë kineze në kufi me Korenë e Veriut, banorëve u janë ofruar udhëzues për mbijetesën bërthamore nga ana e g
Koreja e Veriut që kërcënon me luftë, kështu duket në të vërtetë (FOTO LAJM) Koreja e Veriut ka realizuar një test të fundit me raketë, duke shtuar frikën se tashmë është gati që të godasë në çdo p
Koreja e Veriut krenohet me testin e raketës së fundit: Më e fuqishmja në histori! Koreja e Veriut ka deklaruar se linçimi i raketës dje ka qenë më “ fuqishmi” deri më tani dhe një e tillë mund të arrijë
Zbulohet ku ra raketa balistike e lëshuar nga Koreja e Veriut Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë balistike, që shpërtheu në Detin e Japonisë, sipas ushtarakëve të Koresë së Jugut,
Nuk ndalet Kim Jong-un, Koreja e Veriut lëshon një tjetër raketë balistike Koreja e Veriut ka lëshuar edhe një raketë balistike. Lajmin e ka bërë të ditur agjencia e lajmeve e Koresë së Jugut
Imazhet më të mira nga viti që po mbyllet (FOTO LAJM) Agjencia e lajmeve "Reuters" ka publikuar një set fotografik me imazhet më të mira të zgjedhura nga viti që po mbyllet.
Koreja e Jugut paralajmëron Phenianin të mos shkelë marrëveshjen e armëpushimit Ministri koreano-jugor i Mbrojtjes Song Young-moo ka shtuar presionet ndaj Veriut, duke paralajmëruar Phenianin që të mo