999 rezultate për

konkurrence

Konkurrencë e fortë, Lohan kopjon Victoria Beckham (FOTO LAJM) Konkurrencë ose jo, mbetet që ju të jepni vlerësimin final, pasi dy nga divat e botës së modës dhe kinematografisë kanë
Musa Xhaferri: BDI nuk ka konkurrencë Bartësi i listës zgjedhore numër 5, Musa Xhaferri është shprehur se BDI është një parti që e sfidon skenën politike në M
Hetohen për manipulime bankat kryesore të Zvicrës Bankat kryesore të Zvicrës USB dhe Credit Sëisse, JPMorgan Chase, Citigroup, Barclays dhe Royal Bank of Scotland, e po a
Inter pranë Hernandez, pëlqehet edhe Shaqiri Inter vazhdon të mendojë për të ardhmen dhe shikon ende në shtëpinë e Manchester United, që sapo kaluan në çerekfinalet
Korçë, protestë e shoferëve të furgonëve Shoferët e furgonëve të Korçës protestuan sot në stacionin e qëndrimit të tyre pas ndalimit të marrjes së pasagjerëve ng
Elbasan, drejtuesit e furgonave në protestë Drejtuesit e furgonave 8+1 protestuan sot përpara Prefekturës në qytetin e Elbasanit kundër konkurrencës së pandershme.
Wenger nis sulmin për Balotellin, gjendet "aleati" Merkatoja dimërore e futbollit është mbyllur tashmë, por për klubet e mëdha europiane po vijon puna për merkaton e ardhs
Shaqiri: Konkurrencë e forte te Bayern Edhe pse është kthyer në një lojtar stoli te Bayern Munchen, Xherdan Shaqiri nuk ankohet aspak. Ai ndihet krenar dhe i l
Top-Channel hedh në gjyq Saimirin e "Fiksit" Prishja e kontratës me televizionin Top Channel, ka bërë që ky i fundit të hedhë Saimir Kodrën në gjyq duke kërkuar rr
Qeveria centralizon tenderimin Nga 1 janari i vitit 2014 qeveria e Kosovës do të vërë në veprim tri politika të reja në raport me tenderët: të aplikojë
Inter, gati oferta për Eto'o Inter nuk rresht së menduari për një rikthim të bujshëm pas dy sezonesh të Samuel Eto'o. 32-vjeçari kamerunas është prej
Konkurrencë e fortë për “Miss Freedom of the World” (FOTO-LAJM) Është kjo Sabina Burgaj modelja shkodrane, e cila gradualisht pretendon të korrë suksese në fushën e modës. Edhe pse ësh
Rritja e prodhimit, konkurrencës dhe punësimi prioritete kryesore Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini ka thënë se në qeverisjen e tyre të ardhshme do të orientohen ndaj rritjes së konkur
E bujshme, shkëmbim Guarin-Inler? Gjiothça për Fredy Guarin. Napoli ka zgjedhur kolumbianin e Inter si përforcimin e duhur në mesfushë për sezonin e ardhs
Dështon hetimi i AKK-së Hetimi i nisur kohë më parë rreth ndarjes së mundshme të tregut në mes të kompanive të sigurimit në vendin tonë nuk ka d
Kufizimi i konkurrencës, hetime për tregun e transportit qytetas Komisioni i Konkurrencës ka vendosur hapjen e një hetimi të thelluar për të shqyrtuar nëse ka ose jo, shenja të kufizimi
Makolli kërkon pesë deputetë mërgimtarë Ministri për Diasporë, Ibrahim Makolli, është duke bërë përpjekje që shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit t’u krijojë ve
Ndër sulmuesit e Manchester ka shumë konkurrencë Sulmuesi i Manchester United Wayne Rooney se në sulmin e kësaj skuadre ka shumë konkurrencë por kjo gjë ndihmon sipas ti
BE, fonde për mbrojtjen e konkurrencës Përforcimi i kapaciteteve të Komisionit për Mbrojtje të Konkurrencës, harmonizimi i legjislaturës së Maqedonisë në këtë
"Lufta" për trofe starton me Superkupën Mbrojtësi i Barcelonës, Adriano, është paraqitur në superformë gjatë fazës parapërgatitore me katalanasit. 27- vjeçari b