999 rezultate për

komunale

Vetëvendosje: Administrata të çlirohet nga krimi Pas arrestimeve të disa zyrtarëve të administratës komunale në Prishtinë, ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje. VV është
Dhjetë zyrtarë komunalë të Prishtinës bien në pranga Mëngjesin e sotëm janë arrestuar 10 zyrtarë komunalë të Prishtinës. Në mesin e tyre janë edhe inspektorë të komunës.
Ja shefat e shtabeve komunale të BDI për zgjedhjet parlamentare Bashkimi Demokratik për Integrim ka caktuar shefat e shtabeve zgjedhore komunale për zgjedhjet parlamentare. Shtabi i
LSDM mban të fshehta detajet e kongresit Mbledhja e 16-të e delegatëve dhe e udhëheqësve më të lartë e mbajtur për zgjedhjen e kandidatit të LSDM-së për kryetar
Cërvenkovski mund të jetë kandidati i LSDM-së për president Kur zgjedhjet presidenciale në Maqedoni jane rreth dy muaj larg për partinë LSDM ka përfunduar propozimi i kandidatëve p
Të varfërit të mos paguajnë taksat e ujit dhe shërbimeve komunale Nisma qytetare “8 Shtator” kërkon nga Qeveria dhe Bashkësia e Njësive të Vetëqeverisjes Lokale që familjet e rrezikuara
Konstituohen kuvendet komunale të katër komunave në veri të Kosovës Bisedimet mes përfaqësuesve të BE-së me përfaqësuesit e kryetarëve të zgjedhur të katër komunave në veri të Kosovës kanë
Këshilltarët shqiptarë bojkotojnë inaugurimin e kryetarëve në veri Sot është afati i fundit zyrtar sipas ligjeve të Kosovës për inaugurimin e Kryetarëve dhe këshilltarëve të komunave të c
Mospajtime për mënyrën e inaugurimit të komunave në veri Autoritetet e qeverisë së Kosovës dhe përfaqësuesit e zgjedhur të serbëve të veriut nuk po arrijnë të pajtohen rreth mën
KDI me rekomandime për drejtuesit e rinj komunale Në prag të marrjes së detyrave të kryetarëve të komunave që kanë dalë nga zgjedhjet komunale 2013, Instituti Demokratik
Në inaugurimin e Sinanit mungon ish kryetari Surdulli Fituesi i zgjedhjeve lokale për kryetar të Kamenicës, Begzad Sinani është betuar solemnisht duke marrë kështu detyrën si
Institucionet të gatshme për balotazh Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tashmë ka konfirmuar se janë bërë të gjitha përgatitjet për mbajtjen e zgjedhjeve të raun
Çekun nuk e votoi as PDK Agim Çekun nuk e votoi as anëtarësia e Partisë Demokratike të Kosovës. Ky rezultat po del pas numërimit të votave pë
Kryetari lexhendar me karrige në kuvendin e Prishtinës Kryetari lexhendar, Visar Arifaj, nga Partia e Fortë, ka siguruar ulëse në Asamblenë Komunale të Prishtinës. Me 1.94
PDK fiton shumicën e kuvendeve komunalë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dhënë të dhënat paraprake për dukjen e Kuvendeve Komunale në Kosovë. Deri në ora 1
Zgjedhjet komunale nuk nënkuptojnë bashkëqeverisje (VIDEO) "Zgjedhjet komunale nuk nënkuptojnë bashkëqeverisje dhe as bashkë-organizim të tyre. Kosova i organizon dhe është përgje
VV: Qeveria komunale fyen fermerët e Ferizajt Faton Topalli, kandidat për Kryetar të Komunës në Ferizaj, në konferencën e sotme për media kritikoi qeverinë komunale p
Premtimet e parealizuara të qeverisjes komunale në Shtime Lëvizja Vetëvendosje është mbledhur ditën e sotme për ti rikujtuar qytetarëve të Shitmes mosmbajtjen e premtimeve nga an
Ndërron jetë Qazim Loxha Sot ka ndërruar jetë drejtori në Drejtorin për Ekonomi dhe Zhvillim si dhe anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të
Shkollat gati për vitin e ri akademik Faza e dytë e e provimit të Maturës Shtetërore 2013 do të mbahet nga data 31 gusht deri më 7 shtator. Këtë e kanë bërë t