999 rezultate për

kompjuter

Shkatërruan derën e shkollës e vodhën kompjuterat, pranga adoleshentëve Dy adoleshentë u arrestuan dhe një tjetër po hetohet nga policia në Tiranë pasi akuzohen për vjedhje të kompjuterave në
Pushbullet lejon dërgimin e mesazheve MMS nga kompjuteri Aplikacioni Pushbullet dhe shtojca Chrome janë kombinuar së bashku për t’ju sjellë juve një veçori shumë interesante.
Ja çfarë studiuan titanët e teknologjisë Keni menduar ndonjëherë se çfarë kanë studiuar njerëzit më të suksesshëm në botë? Në fakt të gjithë jemi kuriozë për
Prokurorët i sekuestrojnë kompjuterin dhe celularët kolegut të tyre Prokurori i Tiranës Ardian Braho po hetohet në gjendje të lirë pas denoncimit për ryshfetin 18 mijë Euro. Burimet thonë
Ja si të mbroni sytë nga kompjuteri “American Academy of Optometry” ka hartuar një lloj udhëzuesi për të shpëtuar sytë e njerëzve nga “stili i konsumit” të
Ja çfarë ndodh me fotografitë që fshihen nga një kompjuter Fshirja e një skedari, vetëm sa i heq etiketën që i tregon kompjuterit se dosja është atje. Të gjitha të dhënat që kanë
Drejtori i FBI sugjeron mbulimin e kamerës së kompjuterit Drejtuesi i FBI, James Comey ka dhënë deklaratë këtë javë për përdorimin e shiritave, për mbulimin e kamerave të pajisje
Qëndrimi për një kohë të gjatë ulur para kompjuterit, ja çfarë shkakton Gjatë qëndrimit ulur, nuk është vetëm shpina ajo që dëmtohet, por edhe pozicioni i trupit në përgjithësi, sistemi i qark
Aplikacionet kanë përgjysmuar kohën e përdorimit të kompjuterit Lehtësirat që sjellin aplikacionet për teknologjinë celulare kanë çuar në uljen e orëve të shpenzuara nga individët në k
FBI: "Hakoet sistemi online i votimit në dy shtete" FBI deklaron se në dy shtete në SHBA është hakuar sistemi online i votimit. Mësohet se FBI u ka bërë thirrje të gjit
"Ramme", programi që ju lejon të përdorni Instagramin nga kompjuteri Instagram nuk ka mbështetur asnjëherë zyrtarisht një përdorues të desktop dhe nuk ka shenja se do ta bëjë një gjë të til
Kujdes, qëndrimi i gjatë para kompjuterit shkakton presion të lartë të gjakut Sipas një studimi është gjetur se adoleshentët të cilët kalojnë së paku 14 orë në javë në internet kanë presion më të la
Kujdes, folderat nuk fshihen nga kompjuteri ashtu siç kemi menduar Kur ne fshijmë një folder nga kompjuteri mendojmë normalisht që ai nuk “ekziston më”. Por në fakt nuk është aspak k
Si të kujdeseni për dhimbjen e shpinës dhe në ambjentin e punës Qëndrimi gjatë ulur në tavolinat e punës shpesh është shkaku kryesor i problemeve me shpinën. Kur dikujt i thoni se puno
Kakavijë, dogana greke bllokon kalimin Një defekt në kompjuter është bërë shkak që dogana greke të bllokojë kalimin. Gjatë mesditës, radhë të gjata automjetesh
Lenovo prezanton smartfonin e parë Google Tango (FOTO LAJM) Lenovo lançoi Phab2 Pro, smartfoni i parë Project Tango, në një event të Tech World në San Francisko. Zbulimi vjen më s
Përgjimet/ Sekuestrohen kompjuterat e Policisë së Shtetit Prokuroria ka vendosur që të sekuestrojë të gjithë kompjuterat e Drejtorisë së Policisë së Shtetit, menjëherë pas pezull
Çfarë duhet të bëni nëse qëndroni para kompjuterit Kompjuteri tashmë është një pajisje teknologjike e cila është e lidhur ngushtë me punën në kohët e sotme. Përdorimi i ti
Tritol dyqanit të kompjuterëve, autori kushëri me Ilir Kupën Update-Referuar shpërthimit të tritolit në një dyqan të kompjuterëve në Fushë-Krujë, autori është identifikuar si Lutfi
WhatsApp, mbërrin aplikacioni për kompjuter WhatsApp ka disa muaj që ka përshtatur platformën e vet për përdorim në kompjutera të lidhur me internetin dhe kyçja në