999 rezultate për

kompjuter

Reagon Vera Grabocka pas incidentit në spektakël Pas ngatërresës që ndodhi në programin “Your Face Sounds Familiar”, me shpalljen e fituesit të gabuar ka ardhur edhe rea
Apple “security”, klientët ndihen të kënaqur me sigurinë Klientet e Apple ndihen të qetë nga mbështetja teknike të kësaj kompanie. Consumer Reports kohë më parë bëri një hulumt
Ngatërruan fituesin e spektaklit, reagon regjisoria Vera Grabocka (FOTO LAJM) Pas ngatërresës që ndodhi në programin “Your Face Sounds Familiar”, me shpalljen e fituesit të gabuar ka ardhur edhe rea
Gafa e madhe e "YFSF" me fituesen e edicionit (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme në TV Klan u zhvillua finalja e spektaklit ‘Your Face Sounds Familiar’ ku konkurrentët e tij për javë
Produksioni i YFSF bën gabim trashanik, ngatërron fituesin (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme ishte nata finale e spektaklit "Your Face sounds familiar". Por një gabim teknologjik duket se pr
Ushtrimet për ata që rrinë gjatë para kompjuterit Të qëndruarit në karrige për orë të gjata ka mjaft efekte negative. Trupi i njeriut është krijuar për të lëvizur (çd
Kjo është mënyra e duhur e të shkruarit në tastierë (VIDEO) Jeni mësuar gjithnjë të mbani një pozicion kur shkruani në tastierë? Jo gjithnjë mënyra si qëndroni para kompjuterit tu
Kina lëshon alarmin, një tjetër virus kibernetik do të godasë botën Kina po nxit përdoruesit e pajisjeve me sistem “Windows” që të ruhen përballë një sulmi të ngjashëm me virusin ”Wannacry
Edward Snowden flet për sulmin kibernetik: Ja kush e ka fajin Gjatë ditës së djeshme, të paktën 74 vende, përfshirë edhe Shqipërinë, u goditën nga një sulm kibernetik global. Ish
Kur kompjutërët duan të të vrasin, rrëfimi rrënqethës i pilotit të avionit që u "çmend" në 10 000 metra Avioni Airbus 330 i kompanisë Qantas me 303 pasagjerë në bord ishte duke fluturuar në 10 666 metra lartësi natën e 7 tet
Virusi global që po prish çdo sistem kompjuterik Një cirus është shpërndarë ditën e sotme në mbarë botën, duke prekur organizata të ndryshme. Deri më tashmë janë 74
Pajisja e përgjimit, prokuroria pushon hetimet ndaj izraelitit Prokuroria e Tiranës ka vendosur sot të pushojë hetimet për shtetasin izraelit, ndaj të cilit tashmë nuk rëndon më asnjë
Ancelotti analizon yjet e tij: Neuer si kompjuter, Ribery si ferrari por ... Edhe pse po zhvillon sezonin e parë me Bayernin e Mynihut, Carlo Ancelotti ndihet si në shtëpinë e tij, teksa futbollist
Kush është hakerja e inteligjencës së ushtrisë shqiptare që alarmoi NATO-n Elfrida Bardhanjori ishte shefja e Sektorit të Mbrojtjes Kibernetike në Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojt
Hakerja e ushtrisë vjedh të dhëna sekrete nga kompjuteri eprorit Shefja e Sektorit të Mbrojtjes Kibernetike në Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes AISM, në Ministrinë e
"Agjenti" i çimkave, ja për çfarë po hetohet dedektivi izraelit Policia e Tiranës ka nisur procedim penal në gjendje të lirë për "detektivin" izraelit, Yoram Frig, ndaj të cilit rëndoj
Ja si të ngarkoni foto në Instagram nga kompjuteri (FOTO LAJM) Instagram nisi një aplikacion zyrtar për Windows 10 vitin e kaluar, por gjithsesi mungon një funksion kyç shumë i rëndës
Zbulimi/ Telefonat dhe kompjuterat do të kontrollohen me gjeste Një zbulim i ri është raportuar në botën e shkencës nga Universiteti i Illinois në Urbana-Champaign. Telefonat smart
Hakerat bëjnë kërdinë në Shqipëri, policia: Ja si ju mashtrojnë Mashtrimi kompjuterik është kthyer një problem shqetësues jo vetëm për të rinjtë por së fundmi ka dëmtuar rëndë nga ana
Intel prezanton kompjuterin më të vogël në botë, sa një kartë krediti Kompania “Intel” ka prezantuar “krijesën” e saj të fundit. Quhet “Computer Card” dhe përmasat e tij janë të njëjta me të