999 rezultate për

komisionin

Grubi: Seanca për përdorimin e gjuhës shqipe në Ditën e Alfabetit Shqip Kryetari i Komisionit Parlamentar për Çështje Evropiane, Artan Grubi, siç njoftoi, seanca e komisionit në leximin e dytë
Ambasada Amerikane: Jemi të zhgënjyer me komisionin e Shpejtim Bulliqit Ambasada e Shteteve të Bashkuara me anë të një komunikatë për media ka theksuar se është zhgënjyer nga raportimi i djesh
Pajaziti- Bulliqit: Duam fakte e jo kritika, le të merret drejtësia me ish-komisionin Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti sot gjatë raportimit të Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit
Plas sherri në Komisionin e Integrimit, Genc Pollo përplaset me Sadri Abazin: Halabak! Deputeti demokrat, Genc Pollo, është përplasur me ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati. Shkak për d
Deputetët e Bashës braktisin Komisionin e Ekonomisë, shkak Tahiri Çështja e Tahirit është akoma temë ditë në komisionet parlamentare. Ditën e sotme Partia Demokratike ka braktisur Komisi
Deputetët e opozitës braktisin Komisionin për projekt-buxhetin Pas diskutimeve në Komisionion e Ekonimisë në lidhje me projektbuxhetin e vitit të ardhshëm deputetët e opozitës kanë lë
Pse sot nuk u lejuan gazetarit në komisionin për buxhet e financa? Gazetarët nuk janë lejuar sot ta përcjellin mbledhjen e Komisionit Parlamentar për Buxhet dhe Financa. Për këtë çësht
ME DYER TË MBYLLURA/ Plas sherri mes demokratëve dhe socialistëve në Komisionin për Tahirin Po vijon me tone të larta mbledhja me dyer të mbyllura e Komisionit për Mandatet në Kuvendin e Shqipërisë. Mbledhja
Haradinaj merr një vendim për demarkacionin Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e gjashtë të saj përmes një vendimi, ka autorizuar Komisionin Shtetëror pë
Mësohen emrat e LDK-së që do të udhëheqin komisionet Lidhja Demokratike e Kosovës ka dërguar listën e plotë të emrave për kryetarë të komisioneve dhe anëtarëve të tjerë në K
Shfaqet Haradinaj, do i kërkojë llogari Ministrit Rikallo për buqësinë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka dërguar në Kuvendin e Kosovës emrat e të gjithë anëtarëve për Komisionet e Kuvendit.
Tahirit akoma nuk i ka dalë inati, ja çfarë bëri sot në Komisionin e Ligjeve Duket Sajmir Tahirit akoma nuk i ka dalë inati me faktin se kryeministri Edi Rama e la pa post ministror. Teksa Rama
Ligji për shqipen kalon leximin e parë në Komisionin për sistem politik Ligji për shqipen kaloi leximin e parë. Në Komision për Sistem Politik debati u orientua kryesisht në akuza ndaj shumicë
Gjuha shqipe fillimisht në Komisionin e Venedikut, pastaj në kuvend Qeveria ka vendosur që Ligji për Gjujën shqipe njëherë të shkojë në Komisionin e Venedikut dhe më pas të hyjë në Kuvend.
Shqipja tek komisioni i Venedikut, blerje kohe? Ligji për zyrtarizimin e gjuhës shqipe dërgohet në Komisionin e Venedikut me qëllim që kjo çështje të zvarritet edhe më
Njihuni me deputeten që shkon në Parlament me biçikletë Irena Stefoska, deputetja nga shumica parlamentare, ndryshe nga ç’ndodh zakonisht me politikanë, ka zgjedhur që rrugën p
Bogdani zëvendëson Tabakun në Komisionin e Vettingut, betohet Avokatja e Popullit Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e parlamentit i cili u mblodh për të bërë zëvendësimin e përfaqësueses së PD-së n
Xhaferi mbyll seancën, miratohet Komisionin për çështje zgjedhore dhe emërime Me 98 vota pro kuvendi i Maqedonisë miratoi vendimin për zgjedhjen e trupit punues të kuvendit. Kryetari i Kuvendit,
Prag zgjedhjesh, Noka habit me kërkesën për komisionin e Vettingut Në komisionin e Ad Hoc kanë shpërthyer debatet për kohen kur duhet të mblidhet për të diskutuar për Vettingun. Deput
PS propozon kandidaturat për komisionet e Vettingut Partia Socialiste ka bërë publike kandidaturat për komisionet “ad hoc” për vettingun. Kështu për komisionin me 12 anë