999 rezultate për

komisionin

Spiropali: Meta i hodhi benzinë zjarrit, duhet shkarkuar! "Presidenti ka bërë gjë të paprecedent, ka shpikur institucion. E ka bërë në një moment kur Shqipëria ishte në një pozic
Meta publikon raportin e plotë për Komisionin e Venecias Ashtu sikurse edhe e pati deklaruar, presidenti Meta ka publikuar në faqen zyrtare të institucionit që ai drejton dekret
Hera e parë në historinë e vendit! Presidenti Meta sot në Komisionin Hetimor, u përgjigjet akuzave Presidenti Meta do të jetë sot në orën 10:00 përballë Komisionit të posaçëm Hetimor parlamentar, i ngritur për shkarkimi
Alimadhi çon "të tijtë" në komisionin për shkarkimin e Metës Pas ngritjes së grupit parlamentar të partive të djathta të drejtuar nga Adriatik Alimadhi, pritet që numri i anëtarëve
52 personazhe të njohur mbrojne ekspertin që u sulmua nga Hashim Thaçi në komisionin për "turqit" Disa ditë pasi presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u përplas keq me anëtarët e Komisionit të Kuvendit që po i kryhen het
Myslim Murrizi i zë vendin Rudina Hajdarit në Komisionin për Reformën Zgjedhore Kuvendi i Shqipërisë ka ndryshuar përbërjen e Komisionit për Reformën Zgjedhore ku pritet të miratohet se shpejti. M
Hashimi pyetet sot për rrëmbimin e mësuesve turq Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të intervistohet në Komisionin Hetimor Parlamentar. Me fillim prej orës 13
EMRI/ Kandidati i Tiranës "tradhton" selinë blu, kërkon mandatin në KQZ Vazhdojnë largimet nga radhët e Partisë Demokratike. Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka dorëzuar formularin e dekrim
Qeveria ndan 25 mijë euro për Epopenë dhe 115 mijë euro për komisionin e Bulliqit Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka ndarë 25 mijë euro për shënimin e Epopesë së UÇK-së në Dukagjin. Këto mjet
Zaev do të drejtojë komisionin e paqes Në koordinimin mes kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi dhe koordinatorëve të grupeve parlamentare në Kuvend është vendosur
Marrëveshja sot kalon provën e Kuvendit Kuvendi i Maqedonisë sot nis debatin për ratifikimin e marrëveshjes për emrin, pas dritës jeshile të dhënë dje nga ana e
Ministria të mos presë Komisionin por të hetojë kompaninë mashtruese turke Autoritetet e Kosovës nuk kanë ndërmarrë ende asnjë veprim në raport me kompaninë ajrore turke “Birlesik Insaat”, e cila
Plas sherri tek ligjet, kërkohet "koka" e Xhafajt me çdo kusht Ka nisur me debate mbledhja në Komisionin e Ligjeve mes opozitës dhe maxhorancës në lidhje me akuzat ndaj ministrit Fatm
PS nën presion për Xhafajn, deputetët braktisin komisionet (VIDEO) Deputet e PS-së kanë braktisur komisionet kuvendore pas debatit me opozitën për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj.
Socialistët braktisin komisionin pas akuzave të PD-së për Xhafajn Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ishte i pranishëm në mbledhjen e Komisionit të Medias. Spaho dhe Noka kanë m
Pozita nuk voton për komisionin që do të hetojë rrëmbimin e mësuesëve Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë dhënë votën për formimin e Komisionit hetimor për t’i zbardhur të gjitha proced
Debate gjatë seancës dëgjimore, gjyqtarja acarohet me komisionin Vijon me debate seanca dëgjimore ndaj gjyqtarës së Gjykatës Kushtetuese Altina Xhoxhaj, për të cilën KPK-ja kishte konst
Kuvendi miraton komisionin për dëbimin e mësuesëve Kuvendi i Kosovës ka miratuar formimin e Komisionit Hetimor në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shteta
LSDM pranon 15 amandamente të VMRO-së Ministria e drejtësisë dhe grupi i punës i LSDM ka pranuar një pjesë të propozimeve të opozitës VMRO lidhur me përgjegjë
Mesi në Komisionin e Ligjeve për Reformën në Administratën Publike ZëvendësKryeministrja e Republikës së Shqipërisë Znj. Senida Mesi ka qenë sot e pranishme në një seancë dëgjimore në Kom